Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Rzeki

Hit  Sandomierz

Autor: Zbigniew Kutyła
Temat: Rzeka
Data:22.11.02 11:32
Ocena:5  (10)
Czytano:3703

Chciałem napisać coś o „Piachach” i „Lubiance” w Starachowicach ale niestety los spłatał mi figla i nie udało mi się tam powędkować. Tak to nieraz bywa, że plany zostają tylko planami. Przysłowie, które mnie pociesza to: „Co się odwlecze to nie uciecze”, a więc niedługo tam wyląduję i oczywiście to opiszę.


Byłem za to w Sandomierzu na tamach, a właściwie to na jednej, piątej. Jak zdążyłem się wcześniej zorientować nigdzie ryba nie brała. Dlaczego więc pojechałem?. Wędkarzy cechuje tzw. optymizm. Jeśli nie ma brań podczas pięknej pogody to może podczas deszczu?. Jeśli wszystkim nie bierze to może mnie będzie?! Na dodatek tego dnia co się wybierałem zapowiadali we wszystkich mediach deszcze w całej Polsce, z wyjątkiem Mazur. Mało tego, wszedłem w Necie na pogodę w Świetokrzyskim i zobaczyłem tylko ciemne chmury i kapiący z nich deszcz. Starałem się być dokładniejszy i spojrzałem na pogodę w Sandomierzu. Zobaczyłem dokładnie to samo. Nie przeraziło mnie to (o dziwo i teścia) i tak jak zaplanowałem zrobiłem. Przygotowałem dwa parasole takie z logo browarów, czyli o dwumetrowej średnicy, OP-1 i pojechaliśmy. Wyjazd o 3 00 z Ostrowca po to aby być na tamach o świcie i przygotować się na te jak to nazwali opady atmosferyczne. Pogoda pogodą, ale jak to mówią „ Ranek jest panek” Wszystko zsynchronizowane jak w zegarku. Dojazd na miejsce w czasie rozwidniania. Woda niska, tamy odkryte i oprócz 4-ki i 8-ki wszystkie wolne. Kto nie widział Wisły o tej godzinie, a lubi spotkania z naturą to śmiem twierdzić, że mało w życiu widział. O braniach mogę tylko napisać, że były sporadyczne i bardzo oddalone w czasie. Dokładniej to było tak:, jeśli brało to na dwie wędki przez pięć minut, a potem kilka godzin spokoju. Jak zwykle metoda tzw. drgającej szczytówki ale nie tylko. Próbowałem z przegruntowanym zestawem spławikowym, ale po złowieniu jednego krąpia, zrezygnowałem. Pogoda okazała się wyśmienita dla drapieżników. Niebo całe zachmurzone. Boleń, co raz zaganiał ukleje pod piaszczysty brzeg i bił na końcu tamki, okoń ścigał drobnicę przy kamieniach, a szczupak gonił ryby przy krzakach. Czemu nie polubiłem spinningu? W zatoczce, na płyciźnie tarł się japoniec, ale nie mam co do tego pewności. Widziałem spore sztuki, lecz gdy się zbliżałem wszystko zamierało. Złowiłem kilka leszczyków, takich do 30 cm i kilka krąpi. Mogę wyjazd zaliczyć do udanych, ale tylko pod względem, pogody, wypoczynku i oczywiście nowych doświadczeń, a co za tym idzie i nowych umiejętności. Chyba już czas zmienić łowisko. Sąsiad obiecał pokazać mi nowe miejsca na Wiśle i jeśli pozwoli to je opiszę.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Brak komentarzy.


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Tworzenie systemów CMS (Content Management System) oraz CRM (Customer Relationship Management) to jedna z podstawowych działalności i specjalności firmy Krokus SP. z o.o. Specjalizujemy się we wdrożeniach CRM i ERP Odoo czyli systemów interetowych zarządzania zarówno cała firmą, jej relacjami z klientami, jak i treścią stron.