Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Opinie

Hit  Okazy

Autor: Maxymilian Brauer
Temat: Refleksje i odczucia
Data:17.11.02 20:17
Ocena:6.53  (19)
Czytano:2687

Każdy podejmujący się tematu "etyki wędkarskiej" zanim zacznie pisać powinien najpierw pomyśleć o sobie, czy aby napisze prawdę.


Piszę ten artykuł odnośnie wypowiedzi na temat etyki dotyczącej złapanego w Regalicy suma. Samo zaprezentowanie tego suma było niesmaczne a relacja łowcy chaotyczna i bez ładu. To jeden wielki przypadek złowienia tej ryby. Każdy wytrawny wędkarz wie, że sum w tym okresie wypatruje odpowiedniego miejsca na przezimowanie. Zapas tłuszczu w jego organiźmie już od dawna jest na odpowiednim poziomie. I tutaj dopiero możemy zastanowić się czy niewypuszczenie tej ryby z powrotem do Regalicy jest etyczne. Nie jest i nie będzie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. BO TO OKAZ !!!. I każdy ma prawo do stoczenia walki z takim gigantem, nawet jeżeli to będzie przypadek. Czy sum czy karp albo wielki szczupak, każdy z nich powinien wrócić do wody. Pamiętacie ostatni rekord z Rybnika? Ja pamiętam i pamiętam także jak wszyscy zgromadzenie na brzegu domagali się aby łowca okaz wypuścił, ale gdzie tam trzeba mieć spreparowaną głowę w domu a mięso sprzedać do marketu. Jaki był dalszy los suma z Regalicy nie chcę nawet myśleć. Jedno jest pewne, nie wiadomo jak traktować ten rekord zgodnie czy niezgodnie z regulaminem, bo skoro punkt b) o ochronie suma mówi "w pozostałych wodach od 1 listopada do 30 czerwca" to znaczy, że w Regalicy też. Nie znalazłem zapisu mówiącego np. w rzece Odrze od ujścia Warty do granicy z wodami morskimi wraz z dopływami etc. Takiego zapisu nie ma więc sum został złapany w okresie ochronnym. Jednak ja zakończę artykuł oficjalnym wnioskiem o to aby uastanowić normę dotyczącą zabierania ryb przekraczających odpowiednią masę danego gatunku. A tak wogóle, to każdy szanujący się wędkarz złowiony okaz po rejestracji jako rekord powinien z szacunkiem wypuścić do wody.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
duze ryby
Paweł 12.2.03 13:27
Ja poprostu myśle ze jestes zazdrosny o to ze to nie ty złowiłes tego suma chociaz postepujesz według zasad(które sam ustaliłeś)
oczywiste jest ze powinno sie wypuszczać takie ryby ale zaden regulamin nie mówi ze trzeba to robic i jesli wędkarz chce mieć pamiątke na całe zycie to dlaczego nie to sprawa jego i jego sumienia
Ja osobiście wszystkie złowione ryby wypuszczam ale do swojego łowiska w którym moga spokojnie rosnąć bo nikt ich nie łowi
A moze i to jest nie etyczne ? napewno napiszesz ze nie bo nie masz swojej wody nad którą mozesz spokojnie połowić okazy lub napiszez ze we wszystkich łowiskach powinny pływać okazy ale tak nie bedzie nigdy bo zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie zabijał
duże sumy
Darek Gawkowski 18.11.02 08:12
Popieram wprowadzenie takiego zapisu w regulaminie. Gdy TVP pokazała poprzedniego suma moja pierwsza reakcja była taka, że powinni go zmierzyć, zważyć i wypuścić do wody, teraz miałem identyczne zdanie. Samo pokazywanie takiego okazu wiszącega na haku jest niesmaczne i mimo tego, że sam nigdy takiego nie złapałem i prawdopodobnie nie złapię to uważam że zabijanie takich okazów jest nieetyczne dla prawdziwego wędkarza.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: System open source ERP - innowacyjna technologia: OpenERP to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu.