Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Opinie

Hit  Zapalić znicz

Autor: Ryszard Siejakowski
Temat: Refleksje i odczucia
Data:31.10.02 11:42
Czytano:3283

"Żyją zawsze w naszej pamięci Ci, o których myślimy".

Dzień 1-ego listopada to dzień szczególny w tradycji naszego narodu. Wiekszość z nas w ten dzień odwiedza cmentarze aby zapalić znicz na grobie najbliższych. To również dzień zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli na zawsze z ziemskiego świata.


Po wielu wiekach nieustających wojen Europa od pół wieku jest obszarem wolnym od tej tragedii ludzkiej. Miliony ofiar I-szej i II-giej Wojny Światowej szarpnęły ludzkimi sumieniami europejczyków. Polska na mapie Europy jest obszarem szczególnym. Przewaliły się przez nią armie różnych państw pozostawiając za sobą groby różnych narodowości. To wielkie cmentarzysko gatunku ludzkiego. W mentalności Polaków utrwalił się szacunek do zmarłych. To jedna z niewielu pięknych cech naszego narodu. W ten szczególny dzień nie przechodźmy obojętnie nad mogiłami zapomnianymi przez czas i ludzi. Jakże piękne i mądre jest stwierdzenie, że kto nie szanuje grobów nie szanuje samego siebie. Dlatego zapalając znicze na grobie nam bliskich, zapalmy to małe światełko pamięci również na grobach osób nam nieznanych, których prochy na zawsze pozostały na polskiej ziemi. Zmarli wymagają szacunku niezależnie od tego z jakiego kraju pochodzą. Czy był to lotnik wojsk alianckich, żołnierz rosyjski czy niemiecki, przedstawiciel wyznania mojżeszowego. Dajmy świadectwo naszej wrażliwości tym małym światełkiem pamięci.

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Coś normalnego.
Artur Słabik 31.10.02 15:21
Mieszkam wv miejscowości w której jest duży cmentarz żołnierzy II AWP i co roku zapalan chociaż jeden znicz na nim. Tak też ucze swój "narybek". Dla mnie jest to coś normalnego i w taki dzień trzeba o tym pmaiętać o zapaleniu znicza dla tych którzy poświęcili życie za naszą wolność!!
Na zachód
Maciej Lachowicz 31.10.02 14:41
Kiedyś braliśmy przykład że wschodu teraz gdy podobno jesteśmy wolni to sami wychodzimy przed orkiestrę i przejmujemy wzorce zachodnie i to chyba nasza narodowa przywara, że nie możemy sami decydować o nas tylko ciągle potrzebujemy przewodników. Ale z tym można walczyć bo jak syn uczy się łowić ryby od ojca i potem uczy własnego syna i do końca życia wspomina wspaniałe chwile spędzone wspólnie nad wodą tak samo może być z innymi polskimi tradycjami. Największy wpływ na wychowanie ma nie szkoła ani telewizja tylko rodzina.
Zapalę i drugą...
Dariusz Żbikowski 31.10.02 14:40
... dla ... Nich

Darek
1.XI
Zbigniew Szwab 31.10.02 13:29
Przy wejściu na zakopiański cmentarz zasłużonych "Na Pęksowym Brzyzku" widnieje takie memento: "Naród to ziemia i groby. Naród tracąc pamięć, traci życie" /cyt. z pamięci/.

Powiedziałeś Ryśku prawie wszystko, jednak jedna rzecz skłoniła mnie do tego komentarzu. Pamiętem z czasów szkoły podstawowej i średniej zawsze przed 1.XI cała moja klasa udawała się na cmentarz, gdzie czyściliśmy i sprzątaliśmy zapomniane i zaniedbane groby. Zapalaliśmy na nich symboliczny znicz.
Dziś w drodze do pracy spotkałem sąsiadkę, licealistkę zmierzającą do szkoły. Zainteresowało mnie co taszczy do szkoły. Okazało się, ze strój na przebranie, bo w szkole organizują hallowen - nie była z tego zadowolona. Jak sama słusznie zauważyła, do tej pory na Wszystkich Świętych kupowała znicze, a teraz będzie cukierki. Widać jesteśmy takim narodem, który nie potrafi docenić swojej, nieraz niepowtarzalnej tradycji i zwyczajów. Ja w szkole byłem zmuszany do "świętowania" 1 maja i rewolucji październikowej. Dziś młode pokolenia "świętują" hallowen.
Czy na naszych grobach, bedzie miał kto zapalić świeczkę? Czy zamiast tego nasze wnuki 1.XI bedą uganiały się w przebraniach za słodyczami?

Pozdrawiam Zbyszek :(
     Odp: 1.XI
Krzysiek Kowal 31.10.02 14:41
    
Niestety obecnie coraz mniej sa znane takie slowa jak narodowosc i patryiotyzm. Polacy zapominaja o tym, skąd się wywodzą.
Chociaż, sam mam niekiedy wielka chec opuscic ten kraj, widząc co sie u nas dzieje i zaszyc sie w jakims skandynawskim państwie gdzie człowiek ma prawo do godnego i uczciwego życia, i wtedy jest mi przykro , ze jestem polakiem.
Krzychu
     Odp: 1.XI
Sławek Rybicki 31.10.02 13:49
    
Niestety Zbyszku !!!
Amerykanizują nas na siłą i to ci co przeklinają rusyfikację. Nawet czapki ludzi ze straży miejskiej (i mundury) w wielu miastach to kopie amerykańskich. Naród bez własnej tradycji wypiera naszą. Co najciekawsze oni (amerykanie) sami bardzo dbają o hymn itp. A my ???
         A my:
Y, 31.10.02 14:28
        
Niedługo zostanie jeno:
gęgęgęgęgę...

ifjunołłotajmin...

pozdrawiam
sumtnie raczej... bo i czas po temu
Y,Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Kiedy wybrać się na ryby? Będą dziś brały czy nie? Na tem pytanie odpowie Ci księżycowy Kalendarz brań Jak wiadomo, księżyc ma wpływ na wiele zjawisk zachodzących na ziemi, na brania ryb także.