Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Opinie

Hit  Kadra rekomenduje

Autor: Stanisław Guzdek
Temat: Wędki
Data:09.11.01 11:02
Czytano:11169

W pierwszą niedzielę października ubiegłego roku, tradycyjnie już, krajowa czołówka wędkarzy muchowych spotykała się nad Popradem, rywalizując w zawodach "Lipień Popradu", rozgrywanych w cyklu Grand Prix Polski. Jedną z atrakcji imprezy organizowanej przez dyrektora ZO PZW Nowy Sącz - Jasia Obrzuta, była wystawa wędzisk amerykańskiej firmy St.Croix, przygotowana przez krajowego dystrybutora wędzisk tej marki - firmę Krokus z Łodzi. Muchówkę można było dokładnie obejrzeć i, co najważniejsze, uzbrojoną w kołowrotek i linkę, przetestować. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, wszak większość światowych producentów wysokiej klasy sprzętu, posiadających w Polsce swoich przedstawicieli, sprowadza wędziska na zamówienie. Zakup wędki z katalogu, bez możliwości wzięcia jej do ręki nie jest dla konsumentów dobrym rozwiązanie


Wraz z kolegami z Kadry Narodowej zapoznaliśmy się z ofertą St.Croix. Spośród wielu ciekawych wędzisk najbardziej przypadły nam do gustu muchówki Legend Ultra. Wędki te wywarły na nas takie wrażenie, że jeszcze podczas imprezy przystąpiliśmy do rozmów z reprezentującym firmę Krokus Panem Wojtkiem Żbikowskim o możliwości współpracy z Kadrą.

Dzięki przychylności Zarządów firm Krokus i St.Croix do Anglii, na Mistrzostwa Świata, wyjechaliśmy z wymarzonymi muchówkami St.Croix Legend Ultra o długości 9 stop i 9 cali do linki #5 oraz #6. Blisko trzymetrowe wędziska uznaliśmy za optymalne do połowu w jeziorowych łowiskach Chew i Blagdon, obfitujących w sześćdziesięciocentymetrowe pstrągi.

Ponieważ do mojego stylu łowienia najlepiej pasował kij Ultra Legend 9'9'' #5 dlatego o nim właśnie, po przeszło stu godzinach wędkowania, napiszę kilka słów. Jest to gustownie uzbrojona w jednostopkowe przelotki, trzyczęściowa muchówka, mimo blisko trzymetrowej długości ważąca zaledwie 95,1 gr. Fakt podzielenia wędki na trzy części nie zepsuł akcji blanku, zaś wędzisko złożone do metrowej, dołączanej do każdej wędki tuby, oddzielnie chroniącej każdy element, jest niezwykle praktyczne w transporcie. Wędka doskonale spisuje się podczas wędkowania jeziorowego zarówno z lodzi jak i z brzegu, gdzie konieczne są długie, precyzyjne rzuty, wykonywane szybko i bez wysiłku. Z uwagi na blisko trzymetrową długość i niewielką wagę łowiąc w rzekach wędką bardzo sprawnie operuje się przy technice krótkiej i długiej nimfy. Kij doskonale spisuje się także przy łowieniu mokrą muchą w średniej wielkości oraz dużych rzekach, takich jak Dunajec i San. Do łowienia na suche muchy poleciłbym natomiast wędziska tej samej serii lecz dziewięciostopowe, do linek #4 oraz #5. Starannie dobrana grubość ścianek blanków serii Legend Ultra gwarantuje szybką akcję nie usztywniając jednocześnie wędziska. W efekcie daje to niemalże idealny kontakt z muchą.

Na Mistrzostwach Świata łowiliśmy głównie z opadu, na ochotki. Sposób łowienia wymuszał ciągły kontakt z przynętą. Czułość wędki powodowała, że rejestrowałem praktycznie każde dotknięcie zasysającego pstrąga, umożliwiając tym samym natychmiastowe zacięcie. Atutem wędziska jest też doskonała jego praca po zacięciu ryby. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza przy holu dużych egzemplarzy na stosunkowo delikatne przypony fluorocarbonowe.

Reasumując wyniki testów przeprowadzonych przez zawodników Kadry Narodowej w Wędkarstwie Muchowym, dobra opinia omawianej serii wędzisk została pozytywnie zweryfikowana na trudnym poligonie pięciu tur Muchowych Mistrzostw Świata w Anglii.

Jedynie bardzo wybredny Józio Lach, miał zastrzeżenia do wybranej wędki. Specyficzna technika rzutu Józka wymaga użycia sporej siły. Jednak nawet on, gdy po kilku godzinach łowienia zmienił wędzisko z piątki na szóstkę, wyrażał się o wyrobie St.Croix w samych superlatywach. Pozostali kadrowicze, już po kilku godzinach wędkowania uznali wędziska St.Croix Legend Ultra 9'9'' #5 i #6 za swoje podstawowe w zawodniczym arsenale.

Na zakończenie podaję kilka istotnych danych technicznych testowanej serii. Blanki Legend Ultra są zbudowane z wysokomodułowego, bardzo lekkiego grafitu SCIV. Uchwyt kołowrotka powlekany jest zgodnie ze standardami AAFTA aluminium, zaś zastosowane przelotki to wzmocnione powłoką tytanową, bardzo lekkie a zarazem twarde produkty Pacific Bay. Seria Legend Ultra jest jednym topowych wyrobów amerykańskiego producenta, co znalazło odzwierciedlenie w umieszczeniu tej serii w ekskluzywnym towarzystwie "Najlepszej Dziesiątki Produktów 1998 roku" - rankingu dealerów Fly Tackle.

Serię Legend Ultra wyróżnia bardzo dobra relacja pomiędzy walorami użytkowymi a ceną, co sprawia, iż wędki te robią w naszym kraju karierę.

Wędziska testowali członkowie Kadry Narodowej w Wędkarstwie Muchowym - Stanisław Guzdek, Józef Lach, Artur Raclawski, Kazimierz Szymala, Antoni Tondera oraz Marek Kruszecki.


Kadra Polski w wędkarstwie muchowym - 2000drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Brak komentarzy.


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl