Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Poradnik Sprzęt

Hit  SUFIX - czyli są jeszcze żyłki, którym można ufać

Autor: Piotr Sierputowski
Temat: Żyłki
Data:07.11.01 14:21
Ocena:7.21  (19)
Czytano:8708

Narzekamy często na handel, na producentów. Bardzo często narzekamy na handel sprzętem wędkarskim i tych, którzy go wytwarzają. Narzekaniem na żyłki już jesteśmy tak zmęczeni, że czasami za dobrą monetę bierzemy brednie wypisywane na opakowaniach, brednie podawane w reklamach i brednie wygłaszane przez podpłaconych ekspertów. A największy przekręt jakiego na nas, na
wędkarzach, na konsumentach dopuszcza się rynek, to właśnie sprzedaż żyłek. Wiadomo, żyłka się rwie, żyłkę często się wymienia, żyłka szybko starzeje się, czyli interes pewny, wciąż się kręci a wędkarze wciąż wrzucają pieniądze do tej skarbonki bez dna.
Na czym polega przekręt? Pierwszy, najskuteczniejszy i nagminny to zaniżanie rzeczywistej średnicy żyłki. Stary wyga przychodzi do sklepu, chce kupić żyłkę, prosi o kilka próbek, wiąże węzeł, szarpie, zrywa i wreszcie wydaje opinię - ta jest dobra, ta jest najmocniejsza. Wychodzi z zadowoloną miną, tylko nie wie, że właśnie został okpiony, wystrychnięty na dudka. Po prostu podsunięto mu żyłki, które nie trzymały średnicy, wystarczy nieuchwytna dla oka różnica setnych części milimetra , aby żyłka która w rzeczywistości była najlepsza, wypadła najgorzej w przeprowadzonym teście.
Dlaczego? Ano dlatego, że wszystkie pozostałe w rzeczywistości były grubsze i stąd brała się ich rzekoma dobra wytrzymałość. Proste? Proste i zabójczo skuteczne, tylko ofiarami są nabywcy, wędkarze, my. A wytwórcy, ci prawdziwi w fabryce, nie ci którzy na krążku nalepiają swój znak firmowy? Część z nich traktuje to jako normalny proceder i dostarcza towar z gotową, fałszującą prawdę naklejką w imię zasady "klient nasz Pan". Część udaje, że nie wie o co chodzi i zamawiającemu dostarcza towar bez etykiety, twierdząc, że dalej już ich nic nie obchodzi. Wreszcie są tacy wytwórcy, którzy działają uczciwie, produkują doskonałe żyłki i bezlitośnie starają się tępić oszustów. Niestety, u nas, w Polsce, przy biernej postawie organizacji chroniących konsumenta, rozpasało się nagminnie oszustwo w zakresie oferowanych na rynku żyłek, a uczciwi, co bardzo smutne, mają słabą siłę przebicia...
Kolejny przekręt, na który powinniśmy się wyczulić, to różnego rodzaje radykalne "obniżki" cen. Żyłka mocna, żyłka wyśmienita, żyłka rewelacyjna za pół ceny - jakże często z tym się można spotkać. Nie wierzmy tym bzdurom, nie uważajmy się za sprytniejszych od samego Pana Boga i nie róbmy rzekomych oszczędności. Prawda jest w tym przypadku jedna i brzmi twardo: jeśli mówimy o dobrej, pełnowartościowej żyłce, cudownych okazji nie ma, cena zawsze będzie oscylować wokół pewnego stałego poziomu, tak po prostu musi być! Te cudowne okazje to wyłącznie kokosy dla tego, kto wrzuca towar na rynek. Najpierw kupuje się starą, przeleżałą w magazynach, pouszkadzaną, niepełnowartościową żyłkę w cenie dolar za pięć kilo, potem trzeba przewinąć i wrzucić do sklepu w cenie dolar za jedną stumetrową szpulkę. Jest interes? Ależ jest i to jaki, tylko nie jest to interes dla wędkarza! Koniec narzekań. Potrzebna jest także nuta optymizmu, przecież wciąż czekamy na dobre, sprawdzone żyłki, na żyłki które będziemy chwalić. SUFIX jest gigantem wyspecjalizowanym w produkowaniu najlepszych żyłek. Żyłek, które uchodzą za najlepsze w Ameryce, w Japonii, w Australii i krajach Europy Zachodniej.
Obecnie do grupy rynków, na których SUFIX jest obecny i dyktuje tempo rozwoju dołączył także rynek polski. Wprowadzono szereg rodzajów żyłek, które w zasadzie przebijają wszystko co dotychczas w naszych sklepach możemy znaleźć. SUFIX wytwarza żyłki specjalistyczne dla spinningistów, dla karpiarzy, dla sumiarzy, do łowienia na spławik i bez, do połowów słodkowodnych i w morzu, żyłki tonące, pływające, słabo widoczne w wodzie i niewidoczne całkowicie. Długo można prezentować ofertę SUFIX-a i długo można przytaczać dane. Zacznijmy zatem bliższą prezentację produktów amerykańskiej firmy od żyłki "Magic Touch".
Do jej produkcji wykorzystuje się aktualni najnowocześniejszą linię technologiczną, unikatową w skali światowej. Sekret wyśmienitej jakości produktu końcowego zależy na samym początku procesu technologicznego od zastosowanego materiału. W przypadku "Magic Touch" jest to specjalnie opracowany pod kątem zastosowań wędkarskich, w wodzie, polimer, w którym proces polimeryzacji realizowany jest pod ścisłą kontrolą. Ale same własności czystego polimeru nie wystarczą, aby wyprodukować dobrą żyłkę. Żyłka musi być odporna na ścieranie, jej powierzchnia powinna być wyjątkowo gładka i charakteryzować się minimalnym współczynikiem tarcia. W tym celu, kolejny etap technologiczny obejmuje specyficzną obróbkę powierzchni żyłki, nakładanie warstw zabezpieczających. No i oczywiście nie można zapomnieć o samej kalibracji, czyli kształtowaniu stałej, zadanej średnicy - ten etap wytwarzania jest długi, pracochłonny i wymaga zapewnienia arcyprecyzyjnej kontroli dokładności realizowanej przy użyciu wspomagania komputerowego.
A efekt końcowy? "Magic Touch" to żyłka w pełni zaspakajająca oczekiwania najbardziej wymagających wędkarzy.
Jest bardzo wytrzymała na rozciąganie, odporna na dynamiczne oddziaływania w postaci nagłych szarpnięć, wytrzymała na węzłach, trudnoodkształcalna pod naciskiem, trudnościeralna, o małej pamięci (brak sztywnych spiral!) i wreszcie wyjątkowo łatwo przechodząca przez przelotki. Średnica podawana przez producenta jest średnicą rzeczywistą i co najważniejsze jest idealnie zachowana na całej długości. Wytrzymałość podawana przez producenta jest wytrzymałością średnią, nie maksymalną. Średnią wynikającą z testów wykonanych na suchej i mokrej żyłce, z węzłem i bez, w różnych temperaturach otoczenia. Ta wartość jest prawdziwa, a nawet w większości praktycznych przypadków na łowisku jest zdecydowanie przekraczana! Ponadto, uwagę zwraca wręcz idealna powtarzalność względnego wydłużenia, które na dodatek w porównaniu z innymi znanymi żyłkami jest zdecydowanie mniejsze. Oznacza to, że "Magic Touch" świetnie nadaje się do łowienia i zacinania ryby na dalszych odleglościach, co z kolei ma niebagatelne znaczenie w przypadku spinningu i odległościówki.
"Magic Touch" oferowana jest w kilku kolorach dopasowanych do potrzeb danego łowiska. Uwaga - zabarwienie żyłki w najmniejszym stopniu nie wpływa na jej własności mechaniczne!
W obecnej sytuacji na rynku polskim SUFIX "Magic Touch" jest żyłką, na którą od dawna czekało niejedno pokolenie polskich wędkarzy.Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Szufiks
Tomek 08.11.01 11:44
Zamiast "marketingowych" tekstów polecam śrubę mikrometryczną. Naprawde nie jest tak najgorzej z europejskimi żyłkami. Te po kilkanaście złociszy za 100 mb są DUŻO lepsze od Sufixa... (myślę o dwóch konkretnych)Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.