Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Opinie

Hit  Pazerny czyli AVID

Autor: Piotr Sierputowski
Temat: Wędki
Data:05.11.01 09:16
Ocena:6.25  (8)
Czytano:13416

Kiedy po raz pierwszy ST.CROIX zaprezentowało serię wędzisk AVID ze śmiechem zapytałem szefa firmy, co ma oznaczać ta nazwa, jako że "avid" znaczy po angielsku "pazerny".
- They're really avid for fish - zabrzmiała odpowiedź, czyli "Są naprawdę pazerne na ryby". Pośmialiśmy się trochę, ale potem przyszedł czas na poważne zajęcie, czyli na testowanie spinningów należących do wspomnianej "pazernej" serii. I w tym momencie absolutne zaskoczenie - już po kilku rzutach wrażenie, że oto pojawiła się nowa jakość.foto: Iza i Waldek Ptak

Pierwsze narzucające się odczucie, to odczucie niespotykanego komfortu łowienia. Wędziska są nie tylko ultralekkie, ale jednocześnie doskonale wyważone. Efekt wyważenia potęguje się jeszcze bardziej w momencie rzutu. Czy to lekki, czy też bardzo silny wymach, czy na końcu zestawu mamy lekką obrotówkę, czy ciężką gumkę, przedramię nie odczuwa żadnego obciążenia, a wędzisko nie wykazuje absolutnie żadnych drgań! Po kilku rzutach wędkarz zaczyna działać niczym snajper na polu bitwy, lokując przynętę dokładnie w założonym miejscu i precyzyjnie, rzut za rzutem, obstrzeliwując całe łowisko.

Prawdziwa frajda dla każdego spinningisty. A jak AVIDY sprawują się podczas prowadzenia przynęty i holowania ryby? Prowadzenie przynęty do złudzenia przypomina wrażenie trzymania żyłki w ręku. Wędziska są tak dynamiczne, że każdy impuls od strony przynęty przekazują bez zniekształceń do dłoni, w której leży spinning. I w tym momencie zaczynamy sobie zdawać sprawę, jak celnie została dobrana nazwa serii. Chodzi przede wszystkim o skuteczność, te kije są zabójczo skuteczne! Wyczuwając każde drgnięcie przynęty, nie dajemy zbyt wielu szans zagryzającej rybie, szansa na celne zacięcie staje się niemal 100%-owa.
foto: Iza i Waldek Ptak
Z kolei moc wędzisk prezentuje się w całej krasie, kiedy już zahaczyliśmy niezłą sztukę. Nawet najlżejsze modele z serii wykazują autentycznie olbrzymią moc, która sprawia, że w przypadku zacięcia nawet wielkiego okazu na taki delikatnie wyglądający kij, trzeba tylko zachować spokój - po niezbyt długim czasie ryba wystarczająco zmęczy się, co ciekawe nie wysnuwając z kołowrotka zbyt wiele żyłki. A przy tym wszystkim, jeszcze raz dominuje, poprzednio już podkreślane, odczucie komfortu. Skąd biorą się tak doskonałe charakterystyki użytkowe wędzisk w serii "Avid"? Przyczyny są po równo rozłożone na trzech poziomach będących wyznacznikiem klasy wędzisk grafitowych: na poziomie koncepcji i projektu, na poziomie zastosowanej technologii oraz na poziomie jakości wykonania. Nie trzeba chyba znacząco podkreślać, że na wszystkich trzech poziomach wytwórca - firma ST.CROIX - spisał się celująco. Koncepcja polegała na stworzeniu wędzisk skutecznych w łowieniu, a jednocześnie wędzisk zapewniających wyjątkowy komfort wędkowania. Od strony technologicznej "Avidy" są bez wątpienia perełką pośród topowych kijów grafitowych. Udało się połączyć unikatowy sposób układania poszczególnych warstw grafitu, tak aby zapewnić idealną płynność krzywizn, z doskonale dobranym materiałem - wysokomodułowym grafitem SC III, który oprócz podwyższonej sztywności charakteryzuje się jeszcze wyjątkową wytrzymałością na rozciąganie.
foto: Iza i Waldek Ptak

Spinningi AVID mają starannie profilowane rękojeści z portugalskiego korka, uchwyty do Wykonanie i jakość wykończenia nie wymagają zbyt obszernego naświetlenia, wystarczy powiedzieć, że za tymi elementami kryje się aktualnie najlepsza w USA ekipa wykwalifikowanych pracowników o najdłuższym stażu w produkcji wędzisk węglowych. kołowrotków Fuji, przelotki Fuji Alconite i generalnie charakteryzują się wyjątkowo eleganckim wyglądem. Oferowane są w wersji pod klasyczny kołowrotek o stałej szpuli oraz w wersji dostosowanej do multiplikatora, zarówno jako spinningi jednoczęściowe jak i dwuczęściowe. Arcyciekawa jest największa nowość, czyli dłuższe modele typu "Salmon & Steelhead" oraz kapitalne kije do jerków - "Avid Musky". Warto zaznaczyć, że te ostatnie, "Avid Musky", zostały uznane w Ameryce za najlepsze wędziska spinningowe przeznaczone do połowu wielkich szczupaków na jerki.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Pazerny Avid
Andrzej Nowik 12.12.01 18:29
Zgadzam się w pełni z opiniami P.Sierputowskiego. Miałem przyjemność łowić w sezonie 200/2001 wędziskiem Avid o oznaczeniu AS76MLF2. Był to bardzo leciutki, szybi i niesamowice czuły kijek. Odznaczał się również dużą mocą. Fabrycznie opisany jako 10 lb. Nigdy nie założyłem na niego takiej mocnej linki, ale na żyłkę 0,20mm wyjmowałem drapieżniki powyżej 5 kg. Kijek był również świetnie wyważony fabrycznie. Zewnętrznie stwarzał wrażenie bardzo niepoważnego kijka. Prawie brak średnicy blanku i śladowa masa własna potęgowały to wrażenie. Doskonale trzymał ryby. Miał ugięcie progresywne i pracował całym blankiem. Również mogę z czystym sumieniem polecić tą serię spiningów Kolegom szukającym wysokiej klasy spiningu za niewygórowaną cenę.
Natomiast propozycja użycia wędek Avid Musky do wabików Jerk f.Salmo trochę mnie zaskoczyła. Na pewno moc kija pozwoli na pełną kontrolę,wyrzutu, holu woblera i zacięcia. Natomiast nie wiem jak by się miała sprawa samego holu średniego szczupaka.Powiecmy takiego 3-4,5 kg. Czy ten kij nie byłby za mocny? I czy uzyskałby odpowiednie ugięcie do utrzymania zębatego ? Nie wiem Nie mam zdania. Jeszcze tego nie próbowałem. Artykuł mi się podobał.
Pozdrawiam
Andrzej NowikValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: OpenERP