Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Poradnik Sprzęt

Hit  Złota struna, czyli "Legend Elite"

Autor: Piotr Sierputowski
Temat: Wędki
Data:30.10.01 17:56
Ocena:6.18  (11)
Czytano:11077

Wiele papieru zapisano tekstami o tym, jakie powinny być dobre wędziska grafitowe. Cóż, papier wszystko zniesie, gorzej z wędkarzami. Tak naprawdę to oni decydują o tym co dobre, a co złe. Czasami się spierają, czasami dyskutują, a czasami zgodnie chwalą już przy pierwszym kontakcie z nowym kijem. I właśnie taka wyjątkowa zgoda i jednomyślność ma miejsce w przypadku najnowszej serii spinningów oferowanych przez amerykańskiego wytwórcę ST.CROIX - "Legend Elite". Gdyby przyszło jednym słowem scharakteryzować te nowe kije, to na usta ciśnie się tylko jedno określenie - rewelacyjne! Znany ekspert w dziedzinie wędzisk i autorytet na tym polu powiedział - "Złota struna!"


Na czym więc polega wyjątkowa klasa tych wędzisk? Cudów nie ma i owa klasa jest jedynie wypadkową szeregu działań podjętych w sferze technicznej przez wytwórcę.
Po pierwsze, znakomity projekt. Osoby odpowiedzialne za projektowanie wędzisk w ST.CROIX znają się od dawna na rzeczy i dysponują najnowocześniejszymi narzędziami jakie współczesny twórca powinien mieć do swej dyspozycji. Banałem będzie stwierdzenie, że twórcy serii "Legend Elite" są po prostu także doskonałymi wędkarzami i naprawdę wiedzą, jakie są wędziska marzeń.
Po drugie, zaawansowana i nowoczesna technologia. W przypadku ST.CROIX tak się złożyło, że właśnie w tej firmie po raz pierwszy opracowano nową technologię wykonywania blanków grafitowych dającą w efekcie nie spotykaną płynność akcji wędzisk spinningowych i muchowych - warstwy grafitu tak są układane na specjalnie przygotowanych rdzeniach, że na całej długości krzywizna przekroju zmienia się w sposób ciągły, bez załamań i przegięć. Technologia IPC została uznana za znaczący przełom w budowie nowoczesnych wędzisk grafitowych. Trwałym i szalenie istotnym elementem technologii jest także dobór odpowiedniego materiału. W przypadku "Legend Elite" zastosowano wysokomodułowy grafit SC V, w postaci specjalnie przygotowanych warstw o zadanym ułożeniu włókien.
Po trzecie, wykonanie. W tym przypadku atutem nie do przebicia firmy ST.CROIX jest ponad 50-letnia tradycja budowania klasowych wędzisk. Personel zatrudniony przy produkcji składa się z osób, które nie tylko znają swoją pracę, jak mało kto, ale także, jak mało kto, chcą wytwarzać najlepsze wędziska. "Legend Elite" to kije w każdym calu spełniające i najwyższe wymagania jakościowe i jednocześnie wyróżniające się wyjątkową elegancją i stylem.
Seria zawiera kilkanaście modeli spinningów uzbrojonych w dwóch wersjach: klasycznej, pod zwykły kołowrotek spinningowy o stałej szpuli oraz typu "caster", czyli pod multiplikator. Uwaga! Wszystkie kije są jednoczęściowe! Brzmi to zaskakująco, ale właśnie na tym polega niezwykłość tych wędzisk i ich klasa. Okazuje się, że takie rozwiązanie gwarantuje stuprocentową realizację założonych parametrów użytkowych! Szef firmy zapytany, kiedy będą "Elitki" w wersji dwuczęściowej, popatrzył, podrapał się w głowę i powiedział - "A po co psuć coś tak wyśmienitego, szkoda". Można, co prawda, z tym dyskutować, ale fakt jest faktem, że jednoczęściowe spinningi "Legend Elite" nie jednemu "specowi" od wędzisk przypomną, jak naprawdę powinno pracować wędzisko spinningowe.
Charakteryzują się szybką, szczytową akcją podczas wyrzutu, zaś w przypadku holu, pod znacznym obciążeniem, naprężenia rozkładają się idealnie wzdłuż długości kija, co sprawia, że wszystkie spinningi mają zaskakująco potężną moc.
Są bardzo starannie uzbrojone. Przelotki Fuji SIC ulokowano w taki sposób, aby nie naruszać dynamiki kija, a jednocześnie do minimum redukować opory przechodzącej żyłki. Starannie wyprofilowane rękojeści wykonano z klasowego portugalskiego korka, zastosowano uchwyty do kołowrotków Fuji.
Seria obejmuje spinningi w zakresie długości do 7 stóp. Są to idealne kije do super czułego spinningowania przy użyciu szerokiego wachlarza przynęt. Małe i średnie woblery, pełen zestaw gum łącznie z "paproszkami", obrotówki, jigi - to podstawowe przynęty, jakie w przypadku łowienia na "Elitki" mają najlepszą szansę wykazać się skutecznością.
Jakie są najważniejsze zalety tej zupełnie niespotykanej serii wędzisk? Cudowna dynamika, pozwalająca małym ruchem przegubu dłoni ulokować każdą z wymienionych przynęt precyzyjnie w żądanym punkcie łowiska. Dosłownie! Drugą zaletą, która sprawia, że po krótkim łowieniu "Elitką" niechętnie sięga się po inne wędzisko jest czułość połączona z wyśmienitą manewrowością. Z jednej strony wyczuwa się najmniejsze drgnięcie przynęty, a z drugiej każdy ruch dłoni jest bez żadnych zniekształceń przenoszony na ruch przynęty. Idealne sprzężenie zwrotne. Prawdziwa "złota struna"!


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Brak komentarzy.


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!