Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Organizacje wędkarskie

Hit  KWI - może i Ciebie zainteresuje?

Autor: Paweł Deska
Temat: Organizacje wędkarskie
Data:27.3.02 09:36
Czytano:3929

"Klub jest w chwili obecnej nieoficjalnym bytem
skupiających wędkujących internautów,
którzy chcą stosować zasady ostrzejsze niż oficjalne przepisy
i w ten sposób minimalizować wpływ,
jaki ich hobby wywiera na naturalne środowisko
oraz przyczyniać się do poprawy jego kondycji."


Od dłuższego już czasu, z lewej strony ekranu można podziwiać skrót o tytule: Klub WI. Chodzi oczywiście o Klub Wędkujących Internautów mający swoje miejsce pod adresem: www.klub.fishing.pl. Warto przypomniec odwiedzajacym wedkarskie strony w sieci co kryje się pod tym adresem.

Co nas łączy czyli krótko o idei klubu.

Trywialną byłaby odpowiedź, iż łączy nas wędkarstwo. Łączy nas znacznie więcej. Przede wszystkim jest to zamiłowanie do przyrody. Spójrzcie na górę tego tekstu jest tam umieszczone nasze motto. By dowiedzieć się więcej warto zajrzeć do „Kodeksu honorowego” KWI. Kodeks honorowy wyznacza prawa i powinności członka, określa zasady wędkowania oraz mówi o ochronie przyrody i rybostanu. Nie jest to jednak kolejny regulamin, który można bez oporów łamać. Przytoczę krótki fragment wstępu do Kodeksu Honorowego.
„Wędkuje się dla własnej przyjemności, wędkowanie - podobnie jak łowiectwo - stanowi naturalny atawizm, nie da się jednak zaprzeczyć faktowi, iż niesie za sobą śmierć i cierpienie naszych Braci Mniejszych. Pamięć o tym powinna być dla członka Klubu na tyle ważna, by Kodeks niniejszy traktować jako sposób własnego rozwoju, nie zaś jako ograniczenie swoich praw.”
Dużo by tu opowiadać. Polecam lekturę HKKWI bo to treści uniwersalne i być może w duchu wielu ma już takowe zakorzenione a może nawet przestrzega ich w swojej praktyce wędkarskiej.

Co już za nami, co dzieje się teraz i najbliższa przyszłość.

Klub Wędkujących Internautów powstał w 1999 roku jako „nieoficjalny byt skupiający wędkujących internautów” i w swej historii podejmował przeróżne działania. Z całą pewnością wielu z nas słyszało o Spotkaniach Wędkujących Internautów, które umożliwiły kontakt poza internetem.
Są to spotkania otwarte, na które może przyjechać każdy wędkujący internauta (nawet ten nie zrzeszony w KWI) by poznać ludzi, z którymi miał okazję dyskutować jedynie za pośrednictwem komputera, wymienić się doświadczeniami, podyskutować o przyszłości naszego hobby przy ognisku czy jak to miało miejsce podczas Spotkania WI nad Bobrem w wakacje zeszłego roku przy wielkim grilu objuczonym szaszłykami z baraniny. Jest to też okazja do wspólnego wędkowania na różnych akwenach w całej Polsce i sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z innymi.
Do tradycji tych spotkań należy chyba dopisać także konkurs na największą rybę spotkania. Delikwent, który wykaże się taką bezczelnością i złowi największą sztukę sprawiając zawód swoim kompanom może liczyć się z tym, że od każdego dostanie „za karę” upominek. Czy będzie to spławik, czy woblerek, czy dwie blaszki to już pozostawiamy wyobraźni darczyńcy.
Jako, że niektórzy szczęśliwcy z nas mieszkają w większych aglomeracjach więc spotykamy się częściej. Do takich tradycyjnych spotkań należy zaliczyć Wrocławskie Warsztaty Muchowe, których sprawozdania można oglądać na stronach naszego nieocenionego Grzylka oraz Wędkarskie Piwne Spotkania Wędkujących Internautów odbywające się w każdą pierwszą środę miesiąca w Warszawie. Na oba te spotkania oczywiście zapraszamy bo są one podobnie jak każde SWI otwarte dla wszystkich wędkujących internautów.
Wspomnę jeszcze tylko o takich działaniach jak: protesty w sprawach poruszających środowisko wędkarskie: Nieszawa, zapora na Piławie, troska o walkę z kłusownictwem przez wymierny fakt ufundowania noktowizora dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Parsęty.
Obecnie klub przeżywa reorganizację związaną między innymi z rejestracją w sądzie jako stowarzyszenia oraz zbliżającymi się nowymi wyborami do władz klubu (kapituła, komisja rewizyjna, sąd koleżeński). Przygotowujemy się także do kolejnych SWI jakie mają mieć miejsce na Roztoczu (17-19 maja) oraz nad Drawą (7-9 czerwca). Jak już wspominałem serdecznie na nie was wszystkich zapraszamy. Będzie okazja zobaczyć klub z bliska :-)

Uchylmy rąbka tajemnicy – czyli nasze strony klubowe

Jesteśmy społecznością internetową i takie medium jest dla nas głównym, źródłem kontaktu. Na naszych stronach klubowych są miejsca dostępne dla ogółu wędkarzy i dla klubowiczów będących członkami KWI. Nie będę opisywał miejsc ogólnodostępnych bo te każdy może zobaczyć wchodząc na stronę. Pokrótce opowiem natomiast o tym co można zobaczyć jak już sforsujemy blokadę w postaci loginu i hasła. Najciekawszym miejscem z całą pewnością będzie WYSZALNIA. Co to za licho?
Jest to nic innego jak nasze wewnętrzne forum klubowe. Tu dyskutujemy o sprawach klubu, możemy sobie śmiało schlebiać, podlizywać się prezesowi (co oczywiście nie może przynieść żadnych wymiernych korzyści poza dobrym humorem), możemy sobie tu nawciskać, pokrzyczeć czyli krótko WYSZALEĆ się.

Ważnym miejscem jest Rejestr Połowów.
Tam to każdy z klubowiczów wpisuje swoje wyprawy wędkarskie. Opis takiej wyprawy jest szczegółowy i służy dobru wspólnemu. Wielu z nas prowadziło w swej karierze wędkarskiej notes połowów by móc po jakimś czasie kojarzyć fakty i eliminować niepowodzenia. Wyobraźmy sobie więc, że mamy tu taki notes lecz pisany przez wielu ludzi. Jakież to bogactwo!

Kolejnym ciekawym miejscem jest strona z naszymi wizytówkami. Tam to znajdują się krótkie informacje o klubowiczach, ich zainteresowaniach i czym się zajmują w życiu codziennym.

Zapraszamy do nas

Chcielibyśmy aby Klub Wędkujących Internautów był bytem jednoczącym brać wędkarską w internecie. To, że nasze miejsce fizycznie znajduje się na konkurencyjnym serwerze nie ma większego znaczenia bo KWI to nie te parę MB na serwerze ale ludzie, których połączyło zamiłowanie przyrody i pasja wędkarska. Jeśli więc po przeczytaniu naszego motto i kodeksu honorowego stwierdzisz, że to o to właśnie w wędkarstwie chodzi, te treści są ci bliskie, to zapraszamy do naszego klubu. Wystarczy przycisnąć przycisk „Akces do klubu online” (znajdujący się na stronie głównej klubu) by znaleźć się w formularzu, którego wypełnieniem jest potwierdzeniem chęci wstąpienia do klubu. Czy można na tym coś stracić? Nie wiem. Ale wiem, że można wiele zyskać. Zyskać przyjaciół, ludzi różniących się od siebie ale przez wspólne cele tak bardzo do siebie podobnych.
drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
parę nieścisłości
Paweł Deska 27.3.02 14:10
Witajcie. Jako autor tekstu muszę was przeprosic za neiwielkie nieścisłości. Mianowicie ten tekst był pisany z myślą o WCWI (już słysze wasze zgrzyty zębami) a następnie dostosowany (i to nie przeze mnie) na potrzeby RO. Więc pojawiły się drobne nieścisłości np: po lewej stronie ekranu miał być link do klubu - a jest przecież na górze strony. Sedno sprawy jest uniwersalne i wierzę głęboko, że będzie zrozumiałę dla wszystkich. Ja ze swej strony serdecznie do Klubu Wedkujacych Internautów zapraszam. Jednoczy on wszakże ludzi i z RO i z WCWI i Bóg wie jeszcze skąd. Pozdrawiam Paweł
     Odp: parę nieścisłości
Anna Gostyńska 27.3.02 15:04
    
"Mianowicie ten tekst był pisany z myślą o WCWI (już słysze wasze zgrzyty zębami) ..."
Moglbys Pawelku te mysl rozszerzyc... Nie po raz pierwszy cos podobnego slysze... Czy spotkales sie z podobna opinia na RO. Nie rozumiem... Wytlumacz co chciales przez to powiedziec... i skad Ci przyszlo do glowy, ze ktos bedzie czymkolwiek zgrzytal... Smutno mi... nawet bardzo...
Jedza
         Odp: parę nieścisłości
marek_k84 28.3.02 07:51
        
Aniu,
Mi się wydaje, że - po prostu - było to nawiązanie do faktu, że między WCWI, a RO (i KWI) pozostały pewne hmmm.... "zaszłości historyczne", które - jak pisze Paweł - nie mają i nie powinny mieć praktycznego przełożenia na kontakty międzyludzkie. Przykłady Paweł, Byba, ja i wiele, wiele innych osób znanych i tu i tam i jeszcze gdzie indziej mniej lub bardziej :-)))). NIe ma co doszukiwać się podtekstów... :-))))
Buziaczki
Marek
         Odp: parę nieścisłości
Byba 27.3.02 15:27
        
Pax - Aniu. Paweł się troszkę w retorykę zaplątał. Jestem pewien że mu o nic złego nie chodziło.
             Odp: parę nieścisłości
Anna Gostynska 27.3.02 15:41
            
Mam nadzieje, ze jest jak mowisz... Bardzo lubie Pawla ale zrobilo mi sie przykro. Tym bardziej przykro, ze nie po raz pierwszy spotykam sie z jakas proba dzielenia nas, w zaleznosci od tego gdzie kto bywa... Co ciekawsze, nie spotkalam sie z tym tutaj, na RO... Moze wlasnie dlatego wlasnie tu czuje sie bardziej u siebie... tu nikt mnie nie rozlicza z ilosci wpisow, aktywnosci..., nie grozi, ze jak nie bede sie udzielac to postawi po drugiej stronie barierki...
Piszac to staram sie wazyc slowa ale...
Jedza
                 Odp: parę nieścisłości
Byba 27.3.02 15:46
                
Rany Aniu. Wszędzie są ludzie i ludziska ze wszystkimi wadami i zaletami. Jakoś w zamierzchłej epoce przeszło mi identyfikowanie się z jakąś grupą. Bywam tam gdzie są ciekawi ludzie których lubię. Jeżeli czasem trafi się jakiś "koszmarek genetyczny" wycinam go po prostu z listy. I już !!!
PS: Czyżby ktoś Cię obraził na WCWI ??? Ja tego nie pamiętam ale uwierzę na słowo.
                     Odp: parę nieścisłości
Anna Gostynska 27.3.02 15:51
                    
Pawelek nie jest: "ludziska"!!!! Jest ok. tym bardziej nie rozumiem...:(
A pisalam, ze obrazil???!!! Gdzie???
                         Odp: parę nieścisłości
Byba 27.3.02 15:58
                        
Nawiązałem do fragmetu gdzie pisałaś o próbach dzielenia (ze strony WCWI) A co do Pawła to myślę dokładnie to samo
                             Odp: parę nieścisłości
Anna Gostynska 27.3.02 16:00
                            
Pax! Lubimy Pawla :))))))))))))
Pozdrowka i wszytskiego dobrego :))))
Jedza
                                 Odp: parę nieścisłości
Byba 27.3.02 16:06
                                
A ja już chciałem kogoś na ubitą ziemię zaprosić (jakiegoś niechętnego wucewuja). :)))Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron