wróć do pełnej wersji graficznej

  Portal Sklep Bazar - Aukcje Tygodnik Atlas Ryb Domowe Klub Użytkownik Poczta Pomoc
  Artykuły Forum Foto Baza Co i kiedy Linki Brania Hyde Park Humor Znad wody Filmy i pliki Kartki Encyklopedia Ryby i prawo Ściąga


Wszystkie Pory roku Przedwiośnie

Hit  Upragnione Przedwiośnie

Autor: Tomasz Sulej
Temat: Wędkarskie prace
Data:08.3.02 12:28
Ocena:5.33  (9)
Czytano:5597

Przedwiośnie-męka żon, radość wędkarza. Dla kazdego z nas, jest to jeden z najbardziej pracowitych okresów w ciągu Roku. Remanent. Wtedy najwięcej nasłuchamy się od naszych ukochanych Pań. Pod tym względem, każdego roku jest tak samo. Każdy z nas musi przez to przejść.

U mnie zawsze kończy się tak samo-wizytą w sklepie wędkarskim. Aby w miare załagodzić napięcie w domu, przeznaczam symboliczną częsć swoich zaskórniaków dla swojej ukochanej. W końcu każdy z nas, ma swoje potrzeby: jedni większe, inni mniejsze :-). Po udanych zakupach następuje sortowanie. Staram się to robić, podczas nieobecności płci pięknej, gdyż nie chciałbym narazić jej na niepotrzebne skoki ciśnienia. Poza konserwacją sprzętu, jest to najbardziej pracochłonne zadanie. Przed umieszczeniem gum w swoich pudełkach, zawsze robię im pranie w misce z ciepłą wodą. Zazwyczaj większość z nich jest przefarbowana. Własnie te są najskuteczniejsze w sezonie. Następna czynność to sprawdzenie, i ewentualna wymiana kółeczek i kotwiczek w woblerkach i blaszkach. Dostaję wtedy zawrotu głowy.W moim przypadku trwa to ok 2 dni i przynajmniej raz na 3 lata kończy się wizytą u chirurga. Następną bardzo ważną czynnością jest konserwacja kołowrotków i wędzisk. Z kołowrotkami bywa różnie. Ja osobiście wymianę smaru robie sam, ale jeśli nie jesteśmy pewni czy damy sobie radę zanieśmy kołowrotek do serwisu. Wędzisko, jeden z ważniejszych elenentów zestawu. Zawsze przed każdym rozłożeniem wędki sprawdżmy jej czystość na złączach. Jest to bardzo istotna sprawa. Zarysowanie blanku, może trwale uszkodzić sprzęt. Proponuję cześć szczytową wędziska, wkładać do pokrowca szczytówką ku dołowi. Wtedy napewno unikniemy zapiaszczenia złącza. Jeśli te wszystkie czynności mam już za sobą, biorę się do strugania kleniowo-jaziowych woblerków. Trzeba się spieszyć wiosna tuż, tuż a zamówień jeszcze więcej.

Pozdrawiam Tomek.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
10 

Wróć do normalnego widoku wyślij wyślij

Pobrany z : http://archiwum.fishing.pl/article/articleview/399/-1/43/Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.