Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Co to?

Autor: Niezalogowany
Data:31.3.05 19:42
Ocena:7.22  (9)
Czytano:3809

Co to za ryba?


cóż to jest




Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
odpowiedz...
Marcin Tworek 03.4.05 11:53
No nie jest to ani bas wielkogębowy ani jazgarz ani głowacz pręgopłetwy, ryba ta to napewno Trawianka (autor dobrze spekulowal) ryba ta zostala sprowadzona do Polski w celach akwarystycznych i komuś nie pasowala w akwarium, więc wypuścił ją do rzeki. Faktycznie wystepuje ona w Wiśle i jej dorzeczu.. min w Bugu. Ryba ta znalazła w polskich wodach znakomite warunki rozwojowe. Rozmnaża się bardzo szybko stając się tym samym dominującym gatunkiem w ekosystemach. Żywi się małymi bezkręgowcami i ikrą więc stanowi poważne zagrożenie dla naszych rodzimych gatunków. Więc panowie wędkarze jęsli złapiecie takie cudo to NATYCHMIAST na patelnię.
Dla żądnych wiedzy zamieszczam linki: www.iop.krakow.pl/ias/gatunek.asp?215
www.pzw.pl/article/articleview/1120/1/3/
jazgarz
Kordian Żebrowski 02.4.05 12:22
to jest jazgarz
     Odp: jazgarz
Witek Marciński 02.4.05 12:56
    
taaa...srazgarz
albo
Andrzej Swierczek 02.4.05 11:18
lub Głowacz pręgopłetwy nie podlega ochronie spotykany w dopływach dunajcu na morawach w dopływach odry dociera tam go nie dociera g.bialopletwy
tak czy tak to jest głowacz na 100%
lecz na 90% pergo pletwy


pozdro
p.s -sorry za pomylke jest to glowacz pergopletwy
to jest
Andrzej Swierczek 02.4.05 11:08
prosze szanownych Kolegow własnie przegladajac ksiazke znalazłem opis i rysunek .
Jest to Głowacz białopłetwy!!!
dorasta do 10 cm i jest uwazany za wybitnie szkodliwa w wodach pstragowych spotykamy go od krainy brzany az do wysoko polozonych wod pstragowych.


P.S-ksiazka pt."1001 raddla wedkarzy" J.Riha
pozdrawian
????????
Paweł Kopański 01.4.05 15:11
wędkarze kijanki nie widzieli.
     Odp: ????????
Piotrek L. 02.4.05 11:04
    
Niewiem ale to ty chyba nie widziales kijanki bo to 100% nie jest kijanka Pawle Kopański moim zdaniem (ALE NIE JESTEM PEWNY) jest to bass TYLKO SKĄD ON TU?????
     Odp: ????????
Piotrek L. 02.4.05 10:54
    
Niewiem ale to ty chyba nie widziales kijanki bo to 100% nie jest kijanka Pawle Kopański moim zdaniem (ALE NIE JESTEM PEWNY) jest to bass TYLKO SKĄD ON TU?????
Oto moja ryba, które mam w oczku
Piotr Szarow 01.4.05 12:08
Wydaje mi się, że to podobne, może nawet ten sam gatunek... Zdjęcie poniżej (o ile da sie wkleić)





jeśli zdjęcie się nie wczyta, to jest w linku

Ryba
co to?
Tad Grzegorzewski 01.4.05 05:42
To jest z pewnoscia bass wilkogebowy.
Gatunek obcy w Polsce, raczej cieplolubny,
drapieznik ktory moze przyniesc spustoszenie tam gdzie nie ma naturalnych wrogow. Z angielska tzw. bucket-mouth
     Odp: co to?
Witek Marciński 02.4.05 14:12
    
załaczam zdjęcie basów wielkogębowych w podobnym wieku - tak dla zilustrowania

wyglada na basa
Marcin Szydlowski 01.4.05 05:35
Na pierwszy rzut oka wyglada na bassa wielkoustnego.
Ryba
Piotr Szarow 01.4.05 00:02
Coś podobnego łowiłem u siebie na zarastającym stawku... wpuściłem kilka sobie nawet do oczka wodnego na działce... Rozmnażają się nawet... ale co to za gatunek, to nie mam pojęcia. Sam mam większe zdjęcia, takich ok 12 cm sztuk
co to jest
Artur Tomaszewski 31.3.05 22:57
za malo info na temat tej ryby , zdjecie dobre ale zrob jeszcze dwa pod innym katem i rozwin pletwy czy ta ryba ma klejacy sluz czy ma luski czy ma zebiska chocby male i czy wogole to pojedyncza sztuka czy okrytne stado mogace pozrec kazdego nierowaznego wedkarza . pozdrawiam Artur
odp
Tomasz Dobrzyński 31.3.05 22:36
złapałem ją na rozlewiskach Bugu, na zalanych łąkach, w wodzie po kostki, podobno moze być to trawianka, gatunek w naszych wodach występujący od niedawna ale szybko się rozprzestrzeniający, ale nie mam pewności
Myślę że jest to rodzaj jakiegoś basa
Krzysztof Hałupka 31.3.05 22:06
.
Co to?
Ewa Ćwikła 31.3.05 20:37
Jazgarzyk, cy cóś?
Co to?
Piotr Łopaciński 31.3.05 19:58
A kto się pyta?



Valid XHTML 1.0!