Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Komercyjne

Hit  Pytanie do wędkarzy z Żywca

Autor: Kamil T
Data:26.3.05 18:22
Ocena:8.27 hit (11)
Czytano:2783

Czesść mam na imie Kamil , jestem z Żywca.W jeziorze Żywieckim łowie dość często .Niepokoi mnie to co się dzieje na tym jeziorze!


Niestety nie mogłem być na zebraniu koła , ale doszły mnie niepokojące informacje.Są one niepotwierdzone , ale jeśli okaże się że to prawda to wielu wędkarzy może nie wytrzymać.Podobno poziom wody ma być o 3 metry zmniejszony , ponieważ chcą (rzekomo) odmulić jakąś część jeziora.Od kilku lat poziom naszego jeziora jest zaraz po roztopach obniżany i zawsze znajduje się jakieś śmieszne wyjaśnienia.A teraz jeszcze to!
My wędkarze opłacamy składki aby móc siąść z wędką nad woda lecz różnie z tym bywa.
Jeden pan podpisał umowę że w ciągu 30 lat odmuli nasze jezioro.A to co wyciągnie z dna z mułem (żwir , kamienie itp.) jest jego. Lecz to co on robi narazie to jest parodia .Ta barka , która ma odmulić jezioro, od gdzieś 2-3 lat czyści dno w okolicy starego ujścia rzeki .A te surowce które nie są mułem wyjeżdrzają od tego pana ze składu ciężarówkami.
Kiedy wreszcie ktoś sie tym zajmie my wędkarze mamy dość już niskiego stanu wód.PROSZĘ O ODPOWIEDŹ CZŁONKÓW BĘDĄCYCH NA ZEBRANIU NASZEGO KOŁA!!!! Z góry dziękuje
0


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Woda
Marek Czuwała 29.3.05 08:47
Tak to prawda że jeśli jeszcze zjadą z wodą to wszyscy wędkarze będą musieli sie rozglądnąć za innym hobby. To straszne że ludzie którzy decydują o takich sprawach jak gospodarka stanem wody są zaślepieni do granic absurdu swoimi wizjami. Tak nie będe bał sie tego publicznie powiedzieć: te wizjie są z "dupy wyjęte". Przepraszam
     Nie tylko muł!!!!
Kamil T 29.3.05 11:37
    
Żeby tylko zjechali i odmulimi , i nie robili innych krzywd.Przecież te małe zatoczki , gdzie wędkarze gruntowi łowili są już tak zarośnięte wikliną , że ci co przyjadą nad jezioro po kilku latach nie poznają.Wiklina ma miejscami nawet 2 metry i się jeszcze dalej rozprzestrzenia z roku na rok , jest tak gęsta że nie da się między nią łapać.Winnych za to powinni ukarać a najlepiej zastrzelić żeby już żdnych krzywd naszemu jezioru nie zrobili.
Odżwirowanie Żywca
Marek Jarecki 28.3.05 21:45
Pan Tyc ,bo o niego chodzi faktycznie nie przykłada się do tego odmulania. Jeśli chodzi o obniżanie wody to jest to zbiornik retencyjny (przeciwpowodziowy) i my wędkarze nic nie mamy do gadania. Jeśli chodzi o samo odmulenie to jestem za bo niedługo ten zbiornik zginie od nanosów wszelkiego typu a odkąd TIRMET prowadzi żwirownię na ujściu to na Sole i Koszrawie praktycznie zniknęły kradzieże pospóły (żwiru).
Co do braku ryb - sami wędkarze są sobie winni ! nie ma co zwalać na kłusoli bo oni robią mniejsze szkody niż wędkarze "Pod modrzewiami" ,którzy tylko czekają na wpuszczone karpiki by je zabić do sztuki a na łodziach nadkomplety są nagminne!
Popatrzmy na siebie a i z kłusolami sobie poradzimy.
To co napisałem nie tyczy się wszystkich wędkarzy , są i etyczni ale tyczy się to zdecydowanej większości...
i to jest bardzo przykre...
     Odp: Odżwirowanie Żywca
Kamil T 29.3.05 01:30
    
Co do tych wędkarzy łowiących zaraz po zarybieniu te ,niekidy ledwo wymiarowe,karpie to się z panem zgadzam . To ie tylko "POd modrzewiami" to jest wszędzie gdzie te wpuszczone słabe ryby się pokażą . Takich barek jak ma pan Tyc powinno być z pięć albo i więcej na 1400ha jezioro , to by im to dość sprawnie poszło a i my mielibyśmy już spokój.
Pozdrawiam
         Odp: Odżwirowanie Żywca
Marek Jarecki 29.3.05 23:10
        
TRESNA MA 980 HA A NIE 1400 ?!
ZE STYLU PISANIA WNIOSKUJĘ ,ŻE JESTES BARDZO MŁODYM CZŁOWIEKIEM...
             Odp: Odżwirowanie Żywca
Kamil T 31.3.05 12:41
            
Stary nie jestem ,ale swoje przeżyłem i wiem
             Odp: Odżwirowanie Żywca
Kamil T 30.3.05 17:18
            
980ha to ma moze jak wody nie ma
             Odp: Odżwirowanie Żywca
krzysiek 30.3.05 11:09
            
B 11 TRESNA* ..................................... 1100,0 ha

Położenie: Żywiec- Tresna
Polska - kraj wielkich jaj
Kamil Mazur 27.3.05 09:23
Byłem na Jeziorze Żywieckim póżną jesienią zeszłego roku od strony Pietrzykowic i faktycznie już wtedy była tragedia ... . Po kilku letniej nie obecności na tym zbiorniku to co wtedy zobaczyłem tam z kolegami było conajmniej irytujące ... . Nie wyobrażam sobie by woda miała jeszcze opaść .
     Odp: Polska - kraj wielkich jaj
Kamil T 27.3.05 22:02
    
Jakieś 4-5 lat temu to na tym jeziorze można było przyzwoicie połowić,ale od kiedy stan wody jest niski to różnie z tym bywa.Cieszą się tylko kłusownicy bo mają mniejszy obszar do zasypania rzutkami
         Odp: Polska - kraj wielkich jaj
Kamil Mazur 28.3.05 11:01
        
Jezioro jest urokliwe i chcąc nie chcąc wędkarza przyciąga ... . Gdzie łowisz poleć ... jakies konkretne miejscówki jesli to dla Ciebie nie kłopot . Bo jezioro wielkie a mnie jeżdząc pociągiem nie sposób je całe obczaić
             Odp: Polska - kraj wielkich jaj
Krzysztof 30.3.05 15:39
            
Witam ja sam łowię na spinning i łowię tylko z ludki jestem co prawda tylko z cztery razy w roku nad jeziorem ale po kilka dni niestety na początku sam musiałem podpatrywać tubylców a to najlepsza metoda (jak się niemało Internetu) na każdy zbiornik. Polecam stare koryto Soły do tego tzw. krzoki tj., to co Soła naniosła z wielką wodą każdy pniak może kryć rekordowego szczupaczka a po drugiej stronie tego krzaka morze stać i sandaczyk i okoń jeziorko jest świetne. Łódkę wypożyczam ze stanicy co prawda nie jest tanio ale bez łodzi to niema nawet co się wybierać nad to jezioro to i jak na każdą zaporówke.
Na koniec mam pytanko morze ktoś ma namiary na kogoś kto wypożycza łódkę prywatnie jak coś to z miłą chęcią się z kimś się skontaktuję mój adres to pudl74@wp.pl
             Odp: Polska - kraj wielkich jaj
Kamil T 28.3.05 19:18
            
Nie wiem ja jest od strony Pietrzykowic , ale na wałach od strony Żywca mozna połapać ,jeśli jest oczywiście woda.Jeśli ktoś preferuje spining to najlepiej jest łowić z łódki , pływać wzdłuż starego koryta rzeki Soły. A tak pozatym to ogólnie jeśli ino pogoda dopisuje to wszystko zależy gdzie ryby w danym czasie żerują.



Valid XHTML 1.0!