Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Spinning - o wędziskach

Autor: Tomek Płonka
Data:24.3.05 10:21
Czytano:6334

Trochę o sprzęcie, mam nadzieję że pomożecie :)


Wiele osób szuka sprzętu i zadaje pytania na forum, które co jakiś czas się powtarzają. Więc nie każdemu chce się odpowiaać po raz dziesiąty na to samo pytanie:)
Ostatnio 2 dni siedziałem na necie żeby poczytać wasze opinie o wędkach. A można by krócej. Wpadłem na POMYSŁA aby w komentarzach/odpowiedziach na ten artykuł znalazły się WYŁĄCZNIE opisy sprawdzonych przez was wędzisk spinningowych pod kątem łowienia konkretnego gatunku czy kilku gatunków w danym typie łowiska. W tytule odpowiedzi prosiłbym napisać np. "Jezioro - szczupak, sandacz", albo np"Rzeka- kleń, brzana". Mam nadzieję że co bardziej doświadczenie wędkarze pomogą tym mniej doświadczonym wybrać sprzęt, choć wiadomo że ostateczna weryfikacja będzie już po zakupie - nad wodą :-)
I nie podawajcie jedynie tych najdroższych, o których marzycie, ale te tańsze też, na które łowicie skutecznie na codzień. Mam nadzieję że będzie się co niektórym chciało popisać trochę w Świeta.
Pozdrawiam
T.P.

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
okoń i szczupak - zbiornik zaporowy
Tymono 29.3.05 12:23
Ja łowię na dwa rodzaje spiningów pierwszy z nich to Mikado MATRIX 777 kołowrotkiem Dragon MILENIUM FD 820i na ten kijek o ciężarze wyrzutowym do 20 g skutecznie łapie się szczupaki i okonie na gumy i woblery o różnej wadze i te tonące i te pływające. Drógi kij to Jakson TELSTAR kołowrotkiem Dragon LIGHT 220 który to zestaw spisuje się genialnie przy główkach o ropiętości od 5 - 25 g. Oba zestawy wyposażone są w pleionkę. Kije są lekkie i nadają się zarówno do trolingu jak i do łowienia z opadu. Oba zestawy mają 240 cm długości wybierałem tą długość ponieważ często, a prawie zawsze kiedy łowię na spining to łowię z łódki. Polecam wszystkim zwłaszcza, że za 250 - 300 zł. można mieć uniwersalny zestaw, który ładnie pracuje i nie obciąża nam ręki przy długim łowieniu. Gorąco polecam. Taaaaaakiej Ryby TYMO
Wędki dla mniej zamożnych
Mateusz Gora 26.3.05 15:41
Witam chciałbym obalić mity o wielkich rybach, które biorą na firmowe wędziska i oryginalne kołowrotki. Jestem wędkarzem mieszkającym 100m od jeziora więc wiem na co się łowi naprawde duże ryby i tu sukcesem napewno nie jest firmowy sprzęt. Ja na spinning na okonia proponuje sprzęt wicke picker typowy na grunt ale także bardzo dobrze sprawdza sie przy holu okoni z brzegu, jest bardzo czuła i można czerpać prawdziwą przyjemność z holu, a przy tym w poruwnaniu do normalnych spinningów nie kosztuje 400 czy 500 zł ale około 90 zł Pozdrawian gorapl
     Odp: Wędki dla mniej zamożnych
RyBa #1 26.3.05 20:57
    
Tutaj bym sie troche niezgodził pickerki są dośc cieżkie i machanie nimi przez 5, 6 godzin to mogła by być masakra, chyba że chodzi ci o kije z włókna węglowego które są w podobnych cenach jak "zwykłe" spinnerki. Poza tym pickerka krutszego niż 3 metry trudno znaleźć na sklepowych stojakach, a w spinning bardzo dobry można sie zaopatrzyć w okolicach 200 zeta.
kołowrotek spiningowy
Marek Smoczyk 26.3.05 14:08
Witam wszystkich. Uważam, że pomysł pisania takich artykułów jest trafiony (sam szukam informacji czym się kierować przy zakupie spiningu oraz jaki warto kupić). Wpadłem na pomysł, że każdy autor mógłby coś dodać na temat kołowrotków spiningowych. Jakie warto kupić i na co zwrócić uwagę???
jezioro - okoń
RyBa #1 25.3.05 22:21
Bardzo dobrym kijkiem do okoni jest Mikado Feeling w moim przypadku 270 cm ma do 13 g wyrzutu mimo że z opisu wygląda na do dość mocny kijaszek to mi sie świetnie łowi główkami do 3 g. Mialem okazje łowić krutszą wersją mianowicie 210 cm do 7 g też super wędeczka dla tych którzy lubią łowić wędkami 240 też jest wersja feelinga do 10 g. Kij ma akcję szczytową, doskonały przy szybkim łowieniu na zawodach okoni w okolicach 20 cm ( chociaż na swojego wyciągalem już okoniki w okolicach 40 cm). Można nim łowić z główką, nadaje sie również do małych blaszek i woblerków, kto lubi łowić na troczka też sie niezawiedzie. Podsumowując wędka jest w miare tania w porównania z podobnymi, ja zapłaciłem za nią 2 lata temu około 200 złoty teraz jest około 50 zł tańsza. Jeżeli ktoś chciałby sie nauczyć łowienia okonków polecam tą wędeczke.
     Odp: jezioro - okoń
Dawid 27.3.05 19:38
    
Zgadzam sie z panem lecz wprowadzilł bym poprawke na gramature kija i na jego możliwości łowiąc główką nawt do10 gram na jeziorach sandacze nie miałem żadnego problemu wole go nawet od kiji twardszych lepiej widac udeżenie z opadu łapie nim na zawodach i ogulnie wszedzie chociaż teraz używam go jako pickera bo kupiłem cannadiana ale to inna bajka. Kij o felingu mowa
nie sprawiał mi problemów z wyciągnięciem suma 120 czy sandazca 87cm. Bardzo go polecam jak i nowego ztej firmy czyli mikado ultraviolet Pozdrawiam Dawid
         Odp: jezioro - okoń
RyBa #1 28.3.05 12:58
        
Tutaj małe sprostowanie ja nie napisałem że najlepiej sie nim łowi używając głowek do 3 g tylko że mi najlepiej sie łowi z takimi głowkami. I jeszcze jedno jakiej ty żyłki do niego używasz ?? bo jeżeli piszesz że łowisz sandacze to prawdopodobnie używasz żyłek powyżej 18 ma racje ?? a taka żyłka jest troche za gruba do tego kijka, o plecionce nawet nie wspominając gdyż uważam że plecionka do wklejanki to wielkie nieporozumienie, chyba że taka poniżej 0.06.
             Odp: jezioro - okoń
Jarosław Szczepaniak 28.3.05 14:30
            
Bzdura! Ja wklejanką trollinguję i właśnie na plecionce o wytrzymałości 10,2 kg. Używam do tego Sieków 5 cm z długim sterem. Plecionka daje mi to, że widzę dokładnie pracę woblera, wystarczy źdźbło trawy, aby szczytówka przestała pracować. Tego na żyłce nie zauważysz. Wlkejanka natomiast daje mi to, że nie rozrywam okoniom pysków, tak jak na mocniejszym sprzęcie się zdarza. To hamulec jest tutaj ważny, jak go ustawisz, bo ja ustawiam delikatnie. Okoń po zacięciu wybiera plecionkę, a i na zaczepach nie złamię kijka. Polecam taki finezyjny trolling wklejanką.
Pozdrawiam. Jarek
                 Odp: jezioro - okoń
RyBa #1 28.3.05 15:03
                
Jeżeli uzywasz takich plecionek do wklejanki to zapewne sie z nia pożegnasz na kilka tygodni i nie chodzi mi tutaj o hamulec kołowrotka ale o przelotki które sie dodatkowo przecierają podczas łowienia plecionką, wiem co pisze. A tak przy okazji jestem ciekaw jakim kijem trolujesz ??
                     Odp: jezioro - okoń
Jarosław Szczepaniak 28.3.05 15:42
                    
Jeśli przy twoim kiju są tak kiepskie przelotki, to Ci współczuję. Przy moim są SIC, więc są nie do zaj…Gdybyś miał odrobinę wiedzy w tym kierunku, wiedziałbyś, że epoka „druciaków” się dawno skończyła. Aha, nie plecionka przeciera przelotki, tylko przelotki plecionkę, np. Hardloy.
Pozdrawiam. Jarek
                         Odp: jezioro - okoń
RyBa #1 29.3.05 12:55
                        
Oj niebył bym taki pewien że są nienaruszalne po pewnym czasie zobaczysz jak zaczną sie przecierać normalna kolej rzeczy nawet Fuji sie przecierają więc ... Ty wiesz twoje, a ja wiem swoje. I jeszcze jedno skończmy to bo ten temat miał służyć czemu innemu.
rzeka - kleń, jaź
Bartek Łuczak 24.3.05 18:53
mi nieocenione usługi nad dużą nizinną rzeką oddaje mój Cormoran Powergrip 3m 6-12g. łowie nim na niewielkie woblery (2,5-7cm) oraz na obrotówki (nr1, nr2). Swietnie współgra z żyłką 0,18 i z cienką plecionką. blank mojego kijka jest dość grubościenny co sprawia, że jast to wędzisko mocne co niejednokrotnie potwierdzilo się podczas holu sporych odrzańskich boleni. niestety powergrip nie jest już produkowany, więc w grę wchodzi tylko zakup używanego kija.
pozdrawiam bartek
     Odp: rzeka - kleń, jaź
Witek Marciński 28.3.05 22:17
    
Zgadzam się - genialna seria kijów - nie spotkałem jeszcze nikogo kto wypowiadałby się krytycznie. Sam łowię, 2,75 jigowym i jest genialny.
spiningi
Sławomir Januszewski 24.3.05 12:55
polecam Jaxona Odeon micros jig o dł 2,10 w 1-5 gr. Idealna wedka do połowu z łodzi na wszelkiego rodzaju paproszki i mniesze gumy na główkach do 5 gr. Wędka wykonana z dobrych materiałów z włókna węglowego z wklejana szczytówką. Akcja jak wszystkie tego typu wędki wybitnie szczytowa. Dolnik bardzo krótki pozwala na rzuty z tkz ręki. Proszę nie bać się niewielkiej mocy wurzutowej. Wyciagałem nią juz szczupaki o masie do 3 kg bez wiekszego problemu , choć głównie łowie nią okonie. Nadaje sie również do połowu małymi obrotówkami oraz niewielkimi woblerkami. Co przwda nie łowie pstragów ale sądze , że będzie dobra również do połowu tej ryby w małych zakrzaczonych rzeczkach. Cena około 115 zł. Z tej seri sa również wędki o dł 2,40 i chyba 2,70 o troche innych parametrach wyrzutu ale nie przekraczających kilkunastu gr. Natomiast poszukuje spiningu o akcji parabolicznej lub zbiżonej o długości 2,40 ( tkz klucha )Obecnie na rynku królują wędki o akcji szczytowej.
     Odp: spiningi
Dawid 27.3.05 19:41
    
jeżeli szuka pan takiego kija to napeno initi niech pan sprawdzi oferte tych kiji
Rzeka - sandacz, szczupak, boleń
Tomek Płonka 24.3.05 11:02
Mogę śmiało polecić wam wędkę Robinson Dynamic Ultra Power Jig. Występuje w długosciach 240cm, 270cm, 300cm. Ja używam tej wędki do połowu boleni na gumy i tonące woblery o długości 6 do 10cm oraz sandaczy z opadu na gumy na główkach 5-22g i 7-12cm woblery. Do połowu boleni zwykle używam plecionki 0,13 Power Pro lub żyłki 0,22mm.
Do połowu sandaczy polecałbym plecionkę 0,23 tej samej firmy. Wędka z dość czułą wklejaną szczytówką węglową. Wybitnie szczytowa akcja, wedka bardzo "szybka", lekka - nie męczy ręki. Dolnik dość długi - 3 palce za łokieć - czyli najlepiej rzuca się dwoma rękami. W modelu 240cm tak długi dolnik przeszkadzał mi, dlatego go uciąłem prawie 10cm i łowię tą wędką na rzekach pstrągowych oraz z łodzi na gumy. Wędką 270 cm łowię również klenie w miejscach o silnym nurcie stosując woblery 3,5-5cm takie jak Dorado Alaska, Salmo Hornet, własne podróbki Sendali (mniejsze tonące, wieksze pływające). Mógłbym śmiało powiedzieć że to uniwersalna wedka na ryby od pół metra do metra.
Cena w sklepie około 170zł zależnie od długości.
T.P.
     Odp: Rzeka - sandacz, szczupak, boleń
0,23 power pro na sandacza?? 26.3.05 08:46
    
Wg mnie 0,23 power pro na sandacza to chyba na gigasandacza. No chyba że dzięki grubości chcesz spowolnić opad przynęty...
         Odp: Rzeka - sandacz, szczupak, boleń
Tomek Płonka 01.4.05 18:19
        
Power Pro 0,23 odpowiada grubością 0,17 innych firm, do opadu musi być dośc gruba żeby wolniej opadało oraz supermocna żeby nie strzeliła podczas zacięcia na dokręconym na maxa hamulcu. No i plecionkę musi być widać - to najważniejsze. Ja do kogutowania zacząłem stosować "sumową" plecionkę 0,36 - i widać każde branie sto razy lepiej niż na np. Fireline 0,17 którą łowiłem wcześniej.
T.P.



Valid XHTML 1.0!