Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Praca Na Język Polski

Autor: Kamil Mazur
Data:14.3.05 21:37
Ocena:9.22 hit (27)
Czytano:2411

Idealna kraina – można by zapytać co to takiego . Trudno sobie to nawet wyobrazić , gdy wokoło panuje wszechobecna opinia o marności , małości i zepsuciu naszej krainy – naszego świata . I trudno się z tym nie zgodzić , bo aby nie mieć do tego podstaw trzeba by urodzić się dziś .


I może będę szalonym optymistą z wyboru , ale nie boję się powiedzieć że idealna kraina to ta po której właśnie my stąpamy . Twierdzenia to wydaje się być bardzo odważne , szczególnie gdy pamięć odświeży nam wydarzenia z 11 września 2001 roku , czy te jeszcze całkiem świeże z Madrytu . Pamiętać trzeb jednak , że to ludzie sami piszą scenariusz własnego bytu . Więc wydawać się może , iż swoiste zło im nie przeszkadza . Niemądrym pomysłem jednak było by zamykanie wszystkich w jednym worku i to , że wszelkie ludzkie działanie jest złe , albo tworzy coś złego . Wydaje mi się że , cała tajemnica tkwi w tym by potrafić pośród ogólnikowego zła dostrzegać to co tego warte . I niestety albo się to potrafi , albo nie , być może dlatego dobro ze złem odwiecznie prowadzi swą wojnę . Ale gdy wszystko byłoby tak do końca złe , czy istniałby dalej ten nasz świat ? Coś jednak sprawia , ze z kalendarza co dzień znika kolejna kartka . A z ciągłym ludzkim niezadowoleniem nie warto nawet podejmować walki , gdy ci sami nie będzie chciał spojrzeć na wszystko inaczej . Często podważany jest autorytet rządu , teraz już nie tylko polskiego , ale jak jest nazywany obecnie rządu europejskiego … . Przed oczy właśnie nasuwa się obrazek statysty siedzącego w fotelu , z pilotem od telewizora w ręku , który z ironią ogląda wiadomości , i z wyrzutem przygląda się poczynanią polityków . Pewnie ma sporo racji , bo o ludzi nieszczerych szczególnie w tej dziedzinie państwowości nietrudno . Do głowy przychodzi jednak takie pytanie , co on zdążył zrobić przez ten czas kiedy gdzieś tam , ktoś choć się stara ? Czy choć podniósł się z fotela by wyłączyć gaz pod gwiżdżącym w kuchni czajnikiem ? Wielu jest takich , którzy urodzili się z doskonale rozwiniętą umiejętnością narzekania i mówienia o nieprzemyślanych sprawach . Mogliby czasem pomyśleć tylko , czy mieliby okazję w ogóle otworzyć usta gdyby nie istniał żaden system prawny , który tworzą ludzie na których się wiecznie narzeka . Wszelkich różnic w poglądach jest tyle , ile jest nas ludzi . Wszystkich spraw nie sposób poruszyć ale całość na pewno można sprowadzić do wyścigu za pieniądzem , w którym startują wszyscy bez wiekowych i intelektualnych ograniczeń .
Właśnie w małym procencie przedstawiłem dokonujący się schemat zniszczenia świata , który paradoksalnie nazywam swoją utopią . Bo jakie przekonywujące kontrargumenty trzeba przedstawić by czytając te wypisane wyżej nie zostać uznanym człowiekiem szalonym i lekko mówiąc niemądrym ? Do głowy przychodzi mi tylko jeden , dla mnie tak przekonywujący że właściwie już mógłbym skończyć pisanie . Jestem wędkarzem , i to właśnie moje hobby otworzyło przede mną drzwi świata , na pierwszy rzut oka obcego , ale świata pięknego . Rozumiem i mam na uwadze to , że dla kogoś kto nie miał nigdy okazji tego spróbować jest to może nawet absurdalne , ale właśnie wędkarstwo zapisało w moich komórkach najpiękniejsze wspomnienia , nauczyło szacunku , pokory nie tylko do przyrody . Pamiętam każdy poranek z wędką w ręku , i pamiętam tez jak czasem trudno było wstać by ten poranek obejrzeć . Zauważyłem piękno którego na nic bym nie zmienił w obrazkach które pozornie go nie mają . Padający deszcz , szalony wiatr , ciężkie chmury , rażące słońce , burza , upał , mróz to tylko te które da się wymienić jednym tchem . Z biegiem lat wędkarstwo stało się dla mnie … okularami , przez które widzi się nieco inaczej , nie tylko sprawy dotyczące tego zajęcia bezpośrednio . Bo gdzie jak nie nad wodą jest czas i leprze miejsce na przemyślenia , na zabawę i rozmowę z ciszą ? Odkąd zacząłem to doceniać w wodzie pływają już nie tylko ryby , ale również utopione smutki , żale i problemy

Chciałbym by każdy człowiek na ziemi mógł znaleźć „ swój świat „ w świecie na którym żyjemy , tak by zapasy wyobraźni zostały spożytkowane na sprawy naprawdę nieosiągalne


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Mądry z Ciebie facet...
doodee 17.3.05 16:47
Masz rację. Sam również doświadczam czegoś podobnego ale oprócz wędkarstwa mam cos jeszcze co jest moimi "okularami" Pozdro...Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Hobbystycznie założona strona genealogiczna oparta o Webtrees: Żbikowski . Można znależć na niej już sporo różnych nazwisk. Bardzo ciekawe materiały źródłowe dotyczące narodzin, zgonów i zawartych związków małżeńskich z parafii Grążąwy.