Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Wędkarze czy brudasy

Autor: Daniel Maruszakk
Data:12.3.05 23:22
Ocena:6.95  (37)
Czytano:2913


Krew zaraz mnie zalewa gdy idę na ryby i widzę jak z dnia na dzień na moim ulubionym łowisku jakim jest zalew zemborzycki przybywa to nowych śmieci. Wszędzie pudełka po robakach, worki, butelki, puste opakowania po zanęcie, łuski i flaki wypatroszonych ryb rzucone gdzieś w kszaki, stare i wciąż komuś plątające się koło nóg żyłki. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego tak jest? zadawać można sobie pytanie. Ale my większości sami na to się zgadzamy, łowimy i zamierzamy łowić w brudzie. Dlaczego nie przyjdzie nam do głowy aby to posprzątać i pozostawić łowisko takim jakim chcieli byśmy żeby było jak przyjdziemy następnym razem. Taka sytuacja nie jest tylko tu to samo dzieje się na prawie wszystkich akwenach i rzekach. Nie można wciąż zganiać, że śmieci to przez urlopowiczów. Oni są tylko w wakacje i gdy jest ciepło a za to my jesteśmy cały rok . Czrzeba się bardzo zastanowić nad swoim postępowaniem i wyciągnąć z tego wnioski. Rzycze wszystkim aby nasze wody były czyste i oczywiście pełne ryb.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Wdkarze czy brudasy
Marek Piskorz 19.3.05 08:28
Łowię już od 30 lat i to co teraz spotykam nad wodą to zgroza, puszki ,śmieci wszelkiego rodzaju to widok tak normalny że niektórym to już wydaje się że tak musi być.Ja nadal widocznie jestem nie z tej bajki bo nauczony pozostawiać jestem miejsce w którym łowię w czystości ,bo jutro przyjdzie następny i jak zastanie chlew to tylko do niego dołoży swoje ,i tak następny i następny.
Pamiętajcie żeby nad wodę oprócz sprzętu i innych ważnych żeczy koniecznie zabrać duże worki na śmiecie, zobaczycie jak to ułatwia życie nad wodą.
Pozdrawiam
smieci!!!
Andrzej Świerczek 15.3.05 13:59
Ja wędkuje głownie na zbiornikach grabiny i wisłoka.I przed kazdym wedkowaniem i po kazdym wedkowaniu sprzatam stanowisko ale co z tego smieci jest coraz wiecej .odchodze z lowiska czysto przychodze naj..... jak w burdelu.
brak słow...


wedkarze pokarzcie troche kultury .
Sprzątaj sam
Sebastian Kipczak 14.3.05 11:25
Jezeli niechcesz odpoczywac w syfie to posprzątaj łowisko przed rozpoczeciem wedkowania, ja tak zawsze robie i jeszcze korona mi z głowy nie spadła.
     Odp: Sprzątaj sam
Dariusz Piątak 14.3.05 13:50
    
A czy ja łowiąc na spining powinienem w ciągu dnia wysprzątać 2 kilometry rzeki? Niestety nie posiadam ciężarówki. Przepisy zawarte w RAPR niczego nie rozwiązują, bo nasze społeczeństwo jest prostackie i zchamiałe(oczywiście są wyjątki, jednach jest ich za mało). Poza tym jak może być czysto skoro odkąd łowię ryby, a jest tego 19 lat ani razu nie widziałem kontroli nad wodą. Nic dziwnego, że większość po sobie nie sprząta, nie mówiąc już o posiadaniu karty wędkarskiej, a jeszcze bardziej przemilczając uiszczanie rocznych składek.
     Odp: Sprzątaj sam
Krzysztof Komoszka 14.3.05 11:33
    
Zaraz przecież to jeden z przepisów regulaminu RAPR. Oportuniści powiedzą zapewne, że to matrwy przepis, ale jednak istnieje.
Wędkarz i śmeici :(
Maciej Dąbrowski 13.3.05 15:19
Witam,

Niestety musze się zgodzić, że nad wodą syf, syf i jeszcze raz syf. Żeby wszystko było ładnie powinno się nakładać wysokie kary pieniężne, ale to pociąga zmianę prawa, ilość kontroli..... a to wprowadzi dużo zamieszania :(
Więc, jeżeli nie możemy liczyć na poprawę ze strony władz sami zacznijmy sprzątać. Czy tak trudno pozbierać "kilka" brudów po sobie/innych, jeden zabierze ze sobą, drugi też i będzie czyściej a i czas spędzony nad wodą milej nam upłynie.
Jak nie ma ryb to chociaż popatrzymy sobie na rosnące kwiatki :)

Pozdrawiam, Mac
     Odp: Wędkarz i śmeici :(
Maciej Dąbrowski 13.3.05 15:22
    
prosze admina o usuniecie jednego z moich kometnów
Wędkarze czy brudasy
Stefan Ostrowski 13.3.05 10:18
Jest punkt w regulaminie ,,wędkarz zobowiązany jest utrzymać stanowisko bez względu na stan przed rozpoczęciem połowu''. Jak zauważyłem większość z wędkarzy pozbiera śmieci pozostawione przez innych i przeniesie je dalej.Ja pakuje wszystkie moje i po kimś i zabieram w drogę powrotną do domu.Po drodze wyrzucam je do pojemników koło domu.Myślę,że każdy gdyby tak robił byłoby o wiele czysciej.Pozdrowienia.
Wędkarze czy brudasy
Daniel Maruszakk 13.3.05 08:24
sory za błędy
Ortografja się kłania!!!!!!!!!!!!!!!
Łukasz Doering 13.3.05 00:08
Co do śmieci, to sie zgadzam nad wodą jest jak w burdelu.A tak na marginesie to popracuj nad ortografią,daj e-maila to ci wyśle WORD'a.Pozdro Łukasz
     Odp: Ortografja się kłania!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel Maruszakk 13.3.05 08:17
    
eto- sandaczlegia@wp.pl
     Odp: Ortografja się kłania!!!!!!!!!!!!!!!
Robert Hamer 13.3.05 07:44
    
Mam kolegę który odwiedził wszystkie okoliczne domy rozkoszy i twierdzi z uporem maniaka, że nie widział tam opakowań po zanęcie, rybich bebechów, słoików, żyłki itp. Co ciekawe nie widział też opakowań po gumkach a wszystkie puste puszki i butelki były natychmiast zbierane przez personel. Tak więc trzeba będzie zmienić znane powiedzenie. Może trzeba je zastąpić takim oto, bałagan jak nad wodą :(
         Odp: Ortografja się kłania!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr Jedliński 14.3.05 10:35
        
W dobie prywatyzacji tylko niektóre domy pozostaną publiczne :O))
             Odp: Ortografja się kłania!!!!!!!!!!!!!!!
Cezary Lesiński 15.3.05 08:27
            
Mój dziadek przed wojną miał burdel, ale tam był porządek. :-).

A tak na marginesie to ten temat powraca jak bumerang, więc i ja powrócę do swojej wypowiedzi z przed jakiegoś czasu.
Pamiętam okres kiedy byłem jedynym sprzątającym teren przed łowieniem i jak byłem obserwowany przez "kolegów" jak jakis dziwak.
Ale po jakims czasie zauważyłem że jestem naśladowany. Wniosek jest taki że żadne gadanie tu nie pomoże, za to dobry przykład tak!!
I że facet który nie chla wódy na umór, i nie rozrzuca fajansu wokół siebie też jest cool.



Valid XHTML 1.0!