Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Organizacje wędkarskie

Hit  Wybory w Kole Nr 34 Ostrowiec Miasto

Autor: Zbigniew Kutyła
Data:07.2.05 18:55
Czytano:2602

Mimo, że zebranie było nudne, pachniało też odrobiną niepewności.Już po raz trzeci siadam do opisu „Walnego” mojego Koła. Nie jest to zadanie łatwe, ale mam nadzieję, że dzięki temu, kilka osób dowie się paru ciekawych rzeczy.
Oj, działo się, działo! Mogę śmiało powiedzieć, że było to zebranie inne od poprzednich. Może nie historyczne, ale posiadające takie znamiona. Po pierwsze, przyszło 100 % więcej wędkarzy. Pierwszy raz nie znałem wszystkich (śmiech) Gdyby nie skakał Adam Małysz... Może na kolejnym zabraknie miejsca? Po raz pierwszy... Ale może po kolei.
Początek to minuta ciszy, po zmarłym kilka dni temu Wojciechu Krzyżanowskim. Pamiętamy go, jako człowieka prawego. Odszedł na wieczne łowiska.
Następnie Prezes Edward Matuszewski przywitał zebranych, oraz przedstawiciela Okręgu Zenona Zaczka i Adama Marczyka, przedstawiciela Koła Ostrowiec Huta, oraz zapoznał wszystkich z porządkiem dnia.
Koło miasto zdobyło 11430 pkt i znalazło się na I miejscu w Okręgu kieleckim, w swojej grupie. Prezes podziękował zawodnikom, którzy nas reprezentowali w różnego rodzaju zawodach, wymieniając ich nazwiska. Wspomniał również o trudnym roku dla SSR. Wyróżnił dwóch braci Surowców, Wojciecha i Marcina.
Padło kilka ciepłych słów o siedzibie Koła, jako o nowoczesnym lokalu, który jest aktualnie do dyspozycji członków Koła, 7 dni w tygodniu. Podziękował sponsorom, czyli sklepom wędkarskim, oraz Gazecie Ostrowieckiej za propagowanie na swoich stronach tego pięknego hobby. Na zakończenie, w imieniu ustępującego zarządu podziękował wszystkim sympatykom za wkład wniesiony w tą dziedzinę sportu i rekreacji.
Ja, w imieniu wędkarzy z mojego Koła chcę podziękować za owocne lata prezesury. Myślę, że to nie tylko moje zdanie. Prezesie, dzięki.
Jednym z ważniejszych punktów są finanse. Skarbnik Koła, Henryk Płeszka przeczytał sprawozdanie z działalności Koła za 2004 r. Danych nie będę podawał, ale są one oczywiście do wglądu każdego członka Koła. Było kilka ciekawostek.
Potem sąd koleżeński. Jedynie trzy zawiadomienia o łamaniu Regulaminu.
Jerzy Marcinowski, złożył sprawozdanie komisji rewizyjnej za okres od 1 stycznia 2004 do 31 grudzień 2004
... Analizując zgodność wydatków z planem działalności finansowej Koła i ustaleniami dotyczącym remontu i modernizacji lokalu Koła, stwierdzono oszczędności w następujących pozycjach. Prowizje bankowe 992,15 i zakup mat. zarybieniowego 387 zł. W zakresie ochrony przyrody nastąpiło pogorszenie działań...
Zarząd otrzymał absolutorium, więc wszyscy automatycznie znaleźli się w 2005 r. Jedynie Andrzej Bździkot zrezygnował z pełnienia funkcji. Skład trzeba było uzupełnić.
Delegat Okręgu Zenon Zaczek, przybliżył zebranym nowe zasady sportu i zarybiania. I tu jest rewolucja!!! Karp odchodzi w zapomnienie. Uwaga. W 2005 roku, do zalewu Brody zostanie go wpuszczone 364 kg!!! Karasia srebrzystego(japońca) 0 kg, płoci 0 kg, leszcza 0 kg. Za to w obwodzie nr 2 będzie puszczone: pstrąga potokowego - narybku 1500 szt., szczupaka - narybku 20000 szt, sandacza 14000 szt., jazia - kroczek 150 kg, brzany - narybek 5000 szt., świnki 8000 szt., bolenia 3000 szt., miętusa 1500 szt., suma - kroczek 150 kg, węgorza 2 kg, lina - kroczek 100 kg, karpia - kroczek 200 kg, karasia pospolitego- kroczek 50 kg. Razem ma to dać 882 kg ryb i 56 tyś sztuk wylęgu. Wartość 30670 zł.
Teraz teren od źródeł rzeki Kamiennej, do tamy w Brodach, ze wszystkimi dopływami i zbiornikami (oprócz Suchedniowa) Boleń 10000 szt., brzana 5 tyś szt., pstrąg potokowy 19600 szt., szczupak żerujący 80 tyś szt., szczupak - narybek 3100 kg, sandacz 50 tyś szt., sandacz 250 kg, sum - kroczek 250 kg, jaź - kroczek 2600 kg, kleń - narybek 5 tyś szt., lin - kroczek 2100 kg, węgorz 10 kg, miętus - narybek 3 tyś szt., świnka - narybek 5 tyś szt., Karp - kroczek 600 kg, karaś pospolity(złoty) 1500 kg. Jeśli chodzi o kilogramy, to: 9850 kg i 182600 szt.
W 2004 roku Okręg, na zarybianie wydał 645848, 42. Był to wzrost w stosunku do roku poprzedniego o ponad 180000. Czyli rewelacja.
Teraz konkrety. Nasz Okręg ma wody w dwóch RZGW. Warszawa, rzeka Wisła i Pilica z dopływami, oraz Kraków, rzeki z południa województwa.
Było dużo wniosków. Wymienię tylko jeden. Jerzy Kołomański poruszył temat pieniędzy, które są przekazywane na organizację zawodów. Jego zdaniem to zbyt dużo. Otrzymał brawa.
Jest również druga strona medalu. Młody wędkarz wspomniał jednak, że jego zdaniem młodzież powinna uczestniczyć w zawodach, gdyż jest to sportowa rywalizacja i rzecz, jak najbardziej potrzebna. Również dostał gromkie brawa.
Kandydatami na prezesa zostali: Tomasz Kacperkiewicz i Tomasz Okręt. W czasie przerwy zostały sporządzone listy i nastąpiło tajne głosowanie. Wpierw na prezesa, potem delegatów do Okręgu, do zarządu, zastępców...
Oto wyniki.
...Komisja w składzie Edward Matuszewski, Andrzej Matuszewski, Andrzej Jankowski na podstawie § 53 i 58 Statutu PZW, ogłasza. W głosowaniu na prezesa Koła Nr 34 Ostrowiec Miasto wzięło udział 55 uprawnionych członków Koła. Stwierdzono 55 głosów ważnych....
Głosy rozłożyły się następująco 31 do 24 na korzyść Tomasza Okręta. Gratulacje.
Delegatami Koła do Okręgu kieleckiego zostali: Bolesław Pawlak i Tomasz Okręt.
A oto zarząd: Zbigniew Bednarczyk, Władysław Fudalewski, Zygmunt Gruszczyk, Bogusław Hyla, Jan Jóźwik, Robert Karczewski, Andrzej Kaczmarski, Henryk Płeszka, Stefan Sałkowski, Artur Saracyn, Marcin Surowiec, Wojciech Surowiec, Arek Wójcik, Eugeniusz Wrona.
Komisja rewizyjna to: Ryszard Daniec, Waldemar Rogala, Jarosław Książka, Tomasz Kacperkiewicz.
Sąd koleżeński: Jerzy Czekała, Stanisław Ostrowski, Krzysztof Soja, Roman Pater, Henryk Różalski .
Koło w 2004 r. liczyło 785 członków. Ilu będzie w 2005? Zobaczymy.

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Zarybienia
Misiek Sss 15.2.05 10:21
Widzę,że Koło w Ostrowcu jest bardzo prężne co do zarybień i statystycznie wygląda to OK.Chłopaki z waszego regionu będą mieli co jeść i może przestaną przyjeżdzać do Sandomierza na mięso.W lecie nawet 30-cm sumik się ni uchowa bo to przecierz cielęcinka(nie obrarzając prawdziwych wędkarzy).Tak właśnie robią "wędkarze z Ostrowca "i okolic.
     Odp: Zarybienia
Tomasz Statek 19.2.05 20:59
    
Przykro mi bardzo, ale typ opisany przez ciebie jako "wędkarze z Ostrowca" jest mniej więcej w takiej samej ilości w Ostrowcu, co i w Sandomierzu. Ani my nie jesteśmy jakimś siedliskiem kłusownictwa, ani wy wyspą etyki. Pomiędzy nami są w równej ilości kanalie i szlachetne serca. Coś mi się wydaje, że twój brak obiektywizmu bierze się stąd, że znalazł się "obcy", na którego można zrzucić wszelkie winy. Po Żydach, masonach, cyklistach nadeszła kolej na wędkarzy z Ostrowca.
     Odp: Zarybienia
Zbigniew Kutyła 19.2.05 19:32
    
No, to mnie wk---ś. Kim jesteś, by wydawać takie sądy? Jestem w Sandomingo często, ale tych Twoich sumików nie biorę. Koło moje wcale nie jest takie prężne pod wzglądem zarybień. Moim zdaniem, to miernota. Tak robią wędkarze z Ostrowca i... okolic, czyli Twoi kumple. Masz może gadułę? Podaj numer, chętnie porozmawiam. Tak poważnie.
SSS TO, CO TO?
     Odp: Zarybienia
Robert Hamer 15.2.05 11:52
    
O etyce wędkarzy z Ostrowca też mogę wiele napisać. Tylko wydaje mi się, że to oni powinni się wstydzić. Jak podpisujesz taki teksy bzdurnym nickiem, to czytający odnoszą wrażenie, że łżesz. A przecież to prawda, bo to dzieje się od Słupca do Zawichostu.
         Odp: Zarybienia
Misiek Sss 15.2.05 14:29
        
Kolego-mój bzdurny tekst nie jest taki do dupy to jest prawda
             Odp: Zarybienia
Robert Hamer 15.2.05 14:39
            
No to wal prawdę i podpisuj się imieniem i nazwiskiem jak wszyscy którzy chcą coś zmienić.
Pozdrowienia dla Sandomierskich krąpi :)
Gratuluję
Rybka Niemowa 08.2.05 16:40
Jeszcze raz gratulacje dla Prezesa i Władz Koła,
Dużo pracy przed wami w celu poprawy frekwencji,
ja na wszelki wypadek mam zarezerwowana salę gimnastyczną w szkole, koło niewielkie lecz obecność zawsze powyżej 30%, oj niebawem będzie się działo, scyzoryki już ostrzone.
Gratulacje!!!
Jurek Kowalski 08.2.05 10:12
Proszę nowo wybranego Prezesa i Delegata oraz jego Kolegów o przyjęcie najszczerszych gratulacji oraz najlepszych życzeń wspaniałej działalności, rozwijającej już ważne dokonania. Życzę też żebyście na następne zebranie musieli znaleźć salę gimnastyczną w zaprzyjaźnionej szkole (gdzie np. będziecie współpracować w wychowywaniu młodych ludzi przez przybliżanie im piękna sztuki wędkarskiej), bo zachęcenie do udziału w zebraniu więcej niż ok. 60 z ponad 700 członków koła jest jednym z większych wyzwań przed Wami stojących. Wzrost aktywności wędkarzy (codziennej, która na udział w dorocznym zebraniu powinna się przekładać) jest szansą na zapewnienie dobrego funkcjonowania wędkarstwa.

Serdecznie pozdrawiam

Jurek Kowalski
Nudne zebranie?
Tomasz Statek 08.2.05 08:53
Zebranie było nudne? Zbychu, dawno się tak nie uśmiałem jak w kilku momentach Walnego...Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka": Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!