Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
Error: eZArticleRenderer::eZArticleRenderer() could not find generator in XML chunk.
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Wybory do władz Kola

Autor: Wacław Santarius
Data:06.1.05 21:28
Ocena:9.23 hit (13)
Czytano:2897

Czy ja czegoś nie rozumiem ?


Ponieważ w najbliższą niedzielę ma się odbyć w naszym Kole walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, wynikła kwestia sporna, odnośnie kandydatów do przyszlych władz.
W Regulaminie organizacyjnym kola PZW, wydanym przez Zarząd Główny w pażdzierniku 2002r. ( ściągnięto ze strony intern, Z.G. PZW ) stoi jak niżej:
1. Przewodniczący komisji wyborczej przedstawia walnemu zgromadzeniu zaproponowane przez komisję listy kandydatów :
1) na prezesa zarządu koła,
2) do zarządu koła,
3) do komisji rewizyjnej,
4) do sądu koleżeńskiego,
5) na delegatów i ich zastępców na okręgowy zjazd delegatów PZW.
2. Uczestnicy walnego zgromadzenia mogą zgłaszać inne kandydatury w liczbie nie przekraczającej 25% stanu liczbowego ustalonego dla poszczególnych władz i organów. Ograniczenie to nie dotyczy funkcji prezesa zarządu koła.
Jest to dla mnie jawny zamach na demokrację, tym sposobem, raz osadzone kliki mogą sprawować rządy w kole przez wieki, przedstawiając zawsze na Walnym kandydatów ze swojego "klucza". Sali zostaje 1/4 kandydatów, a tym samym 1/4 głosów w przyszłym Zarządzie.
Czy może to ktoś wyjaśnić, a może ja ( i nie tylko ja, bo Prezes sporządził już "swoją" listę przyszlego Zarządu) czegoś nie rozumiem, lub żle interpretuję?
Wacław S.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Ordynacja wyborcza
pemi 15.1.05 21:45
Gdzie mogę znaleźć pełen tekst ordynacji wyborczej do władz PZW?
Zamach na demokracje ?
Teodor Rudnik 15.1.05 21:03
Podstawowe pytanie; kto wchodzi w skład komisji wyborczej ?
O składzie komisji decydują członkowie koła obecni na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Spośród obecnych wybieracie Komisję, Komisja proponuje kandydatów do władz, ale powiedzmy, że nie zapytała wszystkich "cennych", to jeszcze dodatkowo można zgłosić z sali 25 % , tej liczby kandydatów, którą zaproponowała Komisja.
Ja nie widze tutaj zamachu na demokracje, a nie zrozumienie i złą interpretacje Statutu i Ordynacji wyborczej.
Pozdrawiam.
wybory
Piotr Wroński 08.1.05 08:51
ja miałem podobne rozterki cztery lata temu. efekt, wybieraliśmy ludzi do zarządu , komisji rewizyjnejn,sądu z pośród znajdujących się na zebraniu wędkarzy, bez listy wstępnej proponowanej przez komisję wyborczą. 80 % wybranych to byli członkowie poprzednich władz statutowych koła, pozostali to po raz pierwszy wybrani do jakichkolwiek struktur PZW. przez te cztery lata z tych którzy po raz pierwszy zetnęli się z rzeczywistością prowadzenia , organizowania i staranie się o dogodzenie setkom różnych charakterów wędkarskich , aktywny pozostał jeden.wyciągnięcie wniosków z moich doswiadczeń, pozostawiam bez podsumowania .
     Odp: wybory
Andrzej Trembaczowski 09.1.05 12:05
    
To jest ta druga strona medalu...

Przypuszczam, że na każdym zebraniu znajdą się tacy krytykanci, wiecznie niezadowoleni, przepełnieni dobrymi pomysłami. Na to przysłowiowe kiwnięcie palcem już nie znajdą czasu...

Jeżeli ktoś rzeczywiście chce zrobić coś pożytecznego, musi być konsekwentny. Niestety, bywa tak często, że cała para idzie w krytykę, w podpowiadanie, w gdybanie, w podsuwanie dobrych rad itp. Samemu zaangażować się - choćby tylko przychodzić na zebrania Zarządu Koła - już trudniej...

Jak coś chcemy zmienić, to bądźmy konsekwentni.
Pozdrawiam
Andrzej
     Odp: wybory
Tomasz Statek 09.1.05 01:24
    
Wnioski mogą być dwa, pesymistyczny i optymistyczny.

Pesymistyczny - "nowi" ludzie nie podołali zadaniom; pewnie inaczej je sobie wyobrażali.

Optymistyczny - "nowi" ludzie nie potrafili dogadać się ze "starymi", chcieli coś zrobić, ale się nie dało; nie widząc możliwości dalszej współpracy zrezygnowali

Ja tam jestem optymistą:-)))
wybory
ramon 08.1.05 00:54
Ja też teraz nic nie rozumię. W jednym dokumencie jest zapis, że uczestnicy walnego zgromadzenia moga zgłosić 20% kandydatów, natomiast w drugim a jest to wyciąg z regulaminu organizacyjnego koła (też aktualny) w paragrafie10 pkt. 2 jest :
uczestnicy walnego zgromadzenia mogą zgłaszać inne kandydatury w liczbie nie przekraczającej 25% stanu liczbowego ustalonego dla poszczególnych władz i organów. Pierwszy zapis dotyczy prawdopodobnie okręgu i władz naczelnych, po wyborach będzie tam bardzej swojsko , a wracając do wyborów w kole wg mnie należy zwrócić uwagę przy zglaszaniu kandydatów gdyż osoby usunięte ze stołeczków mogą posłużyć się tym zapisem do powtórzenia lub unieważnienia wyborów
wybory
ramon 07.1.05 23:04
Poruszałem już ten temat dając przykład wyborów do władz okręgu, w takim tempie zmian można dokonać za lat xxx. Otóż Ordynacja Wyborcza do władz i organów PZW z dnia 30.03.2001 r z póżniejszymi zmianami ZG uchwalonymi w dniu 15.10.2004 r. w punkcie 4.5 Wybory do władz i organów Związku brzmi:
Kandydatów na członków władz i organów Związku zgłasza Komisja Wyborcza, uzasadniając swoje propozycje.
Po sprawdzeniu biernego prawa wyborczego zgodnie z p. 1 ordynacji wyborczej, kandydat zostaje wpisany na odpowiednią listę wyborczą.
Ilość kadydatów możę przekraczać określoną w p. 3 ordynacji, jednak nie więcej niż o 20%. Po odczytaniu przez przewodniczącego Komisji Wyborczej, ułożonej alfabetycznie listy zwraca się do delegatów z zapytaniem czy nie wnoszą sprzeciwu lub uwag. Po zamknięciu listy przekazuje je do Komisji Skrutacyjnej, która przeprowadza głosowanie zgodnie z procedura określoną w p. 4.1 ordynacji wyborczej.
Dopisywanie nie zgłoszonych wcześniej kandydatur lub pozostawienie na karcie więcej kandydatów niż przewiduje ordynacja wyborcza w p.3 powoduje unieważnienie oddanego głosu.
Skreślenie większej ilości kandydatów niż wybierana, nie powoduje unieważnienia karty wyborczej. Aby to było bardzej czytelne przytoczę punkty:
Punkt 1.
Statutowym prawem członka Związku jest czynne i bierne prawo wyborcze, oraz kiedy to prawo traci
Punkt 3.mówi o ilości członków do Zarządu ,KR i SK poszczególnych szczebli.
A więc z sali możemy do Zarządu zgłosić 4 kandydatów.( w przypadku wyborów do ZO liczącym 21 członków - w kole jeszcze mniej) Po utworzeniu listy głosujemy nie na poszczególne kandydatury, lecz na ilość wcześniej wynikającą z ordynacji , a więc choć skreślimy wszystkich pozostałych z wyjątkiem "naszych" czterech to i tak pozostali będą w zarządzie gdyż będzie się liczyło 21 kandydatów z największą ilością głosów.
Porażka !!!!!!!!!!!!!!! czyli chyba tylko zmiana odynacji wyborczej PZW i wszyscy kandydaci zgłoszeni podczas obrad Walnego Zgromadzenia poszczególnych ogniw związku mogą doprowadzić do rzeczywistych wyborów, a nie obowiązująca do dziś w związku socjalistyczna zasada - mierni ale wierni., więc zmian NIE BĘDZIE-NIESTETY.
pesymista
     Odp: wybory
Piotr Wroński 08.1.05 09:00
    
przed wystąpienie przewodniczącego komisji wyborczej , proponującego listę wyborczą , głos zabiera przewodniczący komisji rewizyjnej . ten oprócz podsumowania pracy zarządu , występuje o udzielenie absolutorium poszczególnym członkom zarządu koła,okręgu itd... każdy jest głosowany osobno, jeżeli kandydat będzie źle oceniony przez zebranych i w głosowaniu nie będzie mu udzielone absolutorium wówczas nie może kandydować na następną kadecją.
Rzecz w interpretacji :)))
Andrzej Trembaczowski 07.1.05 13:37
Niech mnie prawnicy poprawią, jeżeli ja coś źle podpowiem. Wszystko, co nie jest jasno sprecyzowane w Statucie, wymaga interpretacji, sprecyzowania i tu jest pole do popisu.

1. Na zebraniu powołuje się Komisję Wyborczą. Jest taka praktyka powszechnie stosowana. Komisję wybiera się z sali. Owszem, Zarząd Koła może wcześniej mieć już przygotowane kandydatury do tej komisji (tak samo zresztą jak i inne kandydatury) i przedstawić je sali. Nic w tym złego, Zarząd Koła powinien kogoś zaproponować. Ale sala musi to przyjąć przez głosowanie. Może przyjąć, może wybrać inną Komisję Wyborczą.
:))))))

2. Zwykle tak jest, że podaje się kandydatury na poszczgólne funkcje i są one głosowane. Na Prezesa, do Zarządu, do Komisji Rewizyjnej, do Sądu Organizacyjnego i delegatów na Zjazd Okręgowy. To są za każdym razem oddzielne głosowania i do każdego są oddzielnie podawane kandydatury. Propozycje są zgłaszane przez ustępujący Zarząd Koła i z sali. Komisja Wyborcza w moim rozumieniu jest po to, by te wszystkie zgłoszone pod głosowanie kandydatury zapisać, zapytać każdego czy się zgadza, sporządzić listę (ewentualnie kartki, jeżeli głosowanie nie jest jawne), podliczyć głosy i ogłosić wynik wyborów. Po to jest ta Komisja Wyborcza, taka jej rola.

3. W każdej szacownej instytucji przed takim ważnym zebraniem jest przedstawiany porządek obrad. Porządek sporządza wcześniej Zarząd Koła, jest to obowiązek Zarządu ustalić ten porządek tak, by zebranie przebiegło sprawnie, w miarę szybko i z zachowaniem Statutu i wszelkich zasad. Nad realizacją porządku czuwa przewodniczący zebrania. I musi być to osoba kompetentna, która potrafi panować nad salą. Przewodniczącego się wybiera! Owszem, Zarząd Koła powinien wcześniej kogoś na tę bardzo ważną rolę przygotować, ale sala musi przez głosowanie kandydata przyjąć! Musi przegłosować, ale nie musi akurat tego. Jeżeli są powody, można zaproponować kogoś innego, ale ten ktoś inny musi być dobrze wybrany, musi być odpowiedni i musi cieszyć się powszechnym uznaniem - inaczej nie przejdzie. Ważne: Przewodniczący zebrania nie może kandydować, więc jeżeli ktoś chce, by ktoś nowy, odpowiedni został wybrany do: Zarządu, na Prezesa, Delegata to nie można wysuwać go na przewodniczącego zebrania. O tym trzeba pamiętać.

4. Zmiany w porządku obrad. Jeżeli jakiś punkt budzi zastrzeżenia, trzeba zgłosić propozycję jego zmiany, albo sprawę wyjaśnić, albo zmienić kolejność itp. To wszystko trzeba zrobić przed przyjęciem porządku obrad.

5. Jeżeli w jakimś kole źle się dzieje i trzeba przeprowadzić tam zmiany, i trzeba liczyć się z oporem, to koniecznie trzeba wcześniej przygotować tych nowych swoich kandydatów i być na zebraniu w dużej grupie i umieć innych przekonać, inaczej przepadną w głosowaniu.

6. Jeżeli ktoś z sali chce coś wnieśc ważnego, coś sprecyzować, to powinien zaznaczyć że "stawia wniosek w sprawie formalnej". Przewodniczący powinien taki wniosek przyjąć, pozwolić go wypowiedzieć, a potem już zależnie od sytuacji zadecyduje, czy poddać go pod głosowanie, może sam go wyjaśnić, może poprosić kogoś o wyjaśnienie. Na zebraniach jest zawsze obecny ktoś z Zarządu Okręgu i może w razie wątpliwości pomóc rozstrzygnąć.

Demokracja rzecz bardzo dobra, lecz wymaga cierpliwości. Koniecznie trzeba przewertować Statut i mieć go przy sobie w razie czego. I trzeba się do zebrania poważnie przygotować. Nie ma lekko...

Powodzenia
Andrzej
p.s.
Zapis "Komisja Wyborcza przedstawia..." rozumiem jako Komisja Wyborcza przedstawia spośród zgłoszonych kandydatów. Jeżeli ten punkt może budzić wątpliwości, to powinien zostać wyjaśniony od razu na początku i to wyjaśnienie przyjęte. W razie potrzeby nawet przez głosowanie.
     Odp: Interpretacja
Tomasz Statek 07.1.05 17:10
    
"Komisja wyborcza przedstawia..." oznacza dokładnie to, że komisja ma prawo do zgłoszenia 75% kandydatów do Zarządu. Sali pozostaje 25%. Oznacza to, że jeśli Komisja nie zachowa minimum uczciwości i nie przedstawi kandydatów z sali jako swoich, to klapa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na 5 kandydatów do Zarządu wytypowanych przez Komisję przypaść może tylko 1 kandydat z sali.

Dobra, jest na to sposób. Trzeba stanowczo odrzucać WSZYSTKIE kandydatury komisji. Zakładając, że "stary układ" będzie chciał wejść do nowego Zarządu, zostanie przedstawiony przez Komisję. Pięciu starych, jeden nowy. Pięciu starych przepada w głosowaniu, jeden nowy wchodzi. Konieczna jest druga tura. Wynik ten sam - ale w tym momencie jest już dwóch nowych w Zarządzie. I tak dalej, do uzyskania obsady wszystkich stanowisk w Zarządzie.

Trzeba zagryźć zęby i wytrwać do końca! Czego gorąco życzę wszystkim zainteresowanym!
     Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Andrzej Trembaczowski 07.1.05 15:09
    
Jako uzupełnienie przedstawiam przykładowy przebieg takiego zebrania. Sorry, jeżeli nudzę i piszę o rzeczach trywialnych, ale może komuś się przyda.

1. Uroczyste rozpoczęcie, powitanie obecnych w tym zaproszonych gości – to zwyczajowo robi Prezes Koła.
2. Wybór Przewodniczącego zebrania (proponuje Prezes, mogą być inne kandydatury lub nie, sala głosuje. Od tej chwili o dalszym przebiegu zebrania decyduje Przewodniczący.
3. Wybór sekretarza zebrania, który będzie protokółował.
4. Przedstawienie porządku obrad (jeżeli są uwagi, inne propozycje, zmiany, to są zgłaszane i ewentualnie przyjęte). Porządek obrad jest przyjęty przez głosowanie.
5. Składanie sprawozdań, Zarządu Koła (może być kilka oddzielnych, np. finansowe, w sprawach gospodarczych, sportu, ochrony wód itp., zależnie od potrzeby, albo wszystko może być ujęte w jednym), Komisji Rewizyjnej, która ocenia pracę Zarządu i Sądu Organizacyjnego. Sprawozdania powinny być konkretne ale lepiej by nie były rozwlekłe, by ta część zebrania nie zajęła zbyt wiele czasu i nie zamęczyła zebranych.
6. Dyskusja nad sprawozdaniami. Jeżeli są jakieś zastrzeżenia, niejasności to trzeba je tu wyjaśnić. Dyskusji też nie należy za bardzo rozwlekać. Tu ważna rola Przewodniczącego, by o tym decydował i umiał w razie potrzeby skracać wypowiedzi, inaczej jest zamieszanie.
7. Udzielenie na wniosek Komisji Rewizyjnej absolutorium ustępującemu Zarządowi. Musi być głosowanie.
8. Wybory:
a/ Komisji Wyborczej (jej członkowie nie mogą być dalej wybierani na funkcje).
b/ na Prezesa (zgłaszane kandydatury, zamknięcie listy, głosowanie jawne lub tajne, jeżeli ktoś sobie tego zażyczy, liczenie głosów, ogłoszenie wyników. To wszystko robi Komisja Wyborcza.
c/ do Zarządu Koła (j.w. listę można ustalić wcześniej, kandydatów może być więcej i wtedy jest głosowanie oddzielne na każdego i wejdą ci, którzy uzyskają więcej głosów. Można postawić też wniosek o rozszerzenie składu Zarządu, o tym decyduje sala przez głosowanie i Przewodniczący, który taki wniosek przyjmie lub nie)
d/ do Komisji Rewizyjnej (j.w.)
e/ do Sądu (j.w.)
f/ delegatów na Zjazd Okręgowy (delegat może być wybrany wcześniej na którąś z funkcji w ZR, KR, czy Sądzie).
9. Dyskusja programowa (może być podczas liczenia głosów, jeżeli głosowanie jest na kartkach i trwa długo).
10. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków (można wybrać ją wcześniej, np. na samym początku zebrania). Komisja opracowuje uchwały z przedstawianych postulatów i wniosków zgłaszanych z sali lub też przygotowanych przez ustępujący Zarząd. Każdy może zgłosić wniosek.
11. Podsumowanie dyskusji, przedstawienie pod głosowanie uchwał i wniosków. (czyta je Komisja Uchwał i Wniosków, w razie potrzeby są jeszcze przeredagowywane i przyjmowane przez głosowanie. Wnioski zgłoszone pod adresem Zarządu Koła będą zobowiązujące dla dalszej pracy Zarządu, wnioski kierowane dalej, n.p. pod adresem ZO, będą tam przesłane i potem analizowane na zebraniach ZO)
12. Przyjęcie planu pracy Zarządu Koła i preliminarza budżetowego.
13. Wypowiedzi zaproszonych gości z Zarządu Okręgu i innych, jeżeli ich zaproszono. Ten punkt można umieścić wcześniej, też zależy od wyczucia.
14. Zakończenie

W międzyczasie można jeżeli, jest taka potrzeba (zwykle jest) ogłosić przerwę, może być po wyborach, przed dyskusją, może być po odczytaniu sprawozdań – to już zależy od sytuacji. Są jeszcze miłe akcenty, uroczyste wręczanie odznak. Można to zrobić albo na początku przed wyborami, zaraz po odczytaniu sprawozdań z działalności, albo jeszcze wcześniej, albo pod koniec – to już zależy od wyczucia.

To taka „ściąga spisana z pamięci”. Być może coś pominąłem. W różnych kołach może to różnie wyglądać. Jeżeli nie ma problemów, i jeżeli Zarząd Koła dobrze pracuje, i jeżeli dobrze przygotuje zebranie, to wszystko przebiega sprawnie, ale na pewno potrwa i trzeba się z tym liczyć. Nie może to być czas stracony.
Andrzej
         Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Piotr Wroński 08.1.05 09:05
        
członkowie komisji skrutacyjnej (która liczy głosy), anie komisji wyborczej (która tylko dokonuje wpisu do protokołu kandydatów i wyników głosowania podanej przez komisję skrutacyjną), nie mogą kandydować do władz statutowych.
             Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Andrzej Trembaczowski 09.1.05 11:53
            
Masz rację, zpomniałem i nie napisałem o Komisji Skrutacyjnej, która liczy głosy. Trzeba ją wybrać przed głosowaniem, a nawet przed zgłaszaniem kandydatów.
Andrzej
             Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Tomasz Statek 08.1.05 12:29
            
Nie mogą również ci z komisji wyborczej. Jeden wędkarz nie może pełnić dwóch funkcji "z wyboru". Jeśli został wybrany do KW, to koniec jego kariery...
                 Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Piotr Wroński 08.1.05 19:48
                
widocznie brak ci wiedzy, sory ale nie jest to pełnienie dwóch funkcji. ani KW, ani KS, ani Komisja Uchwał i Wniosków, ani żadne inne ciało wybrane, zawiązane na potrzeby zebrania sprawozdawczo-wyborczego nie ma nic wspólnego z pełnieniem dwóch funkcji we władzach statutowych koła. natomiast członkowie KS nie biorą udziału w kandydowaniu z całkiem innych powodów.
                     Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Tomasz Statek 08.1.05 23:55
                    
Par. 13 pkt. 8 - pożal się Boże Statutu mówi: "Członek Związku ma prawo (...) pełnić jedną tylko funkcję z wyboru we władzach lub organach Związku danego szczebla organizacyjnego"

Jest to sformuowanie jednoznaczne i nie pozostawiające pola do dyskusji. Komisja Wyborcza jest organem władzy. Zawiązana zostaje na czas wyborów, więc jej byt jest krótkotrwały, ale pochodzi z wyborów: zgromadzeni na zebraniu wędkarze wybierają spośród siebie członków komisji, którzy powinni wyróżniać się zaufaniem wyborców (a zazwyczaj jest to trzech pierwszych z brzegu).

Na wiedzę nie narzekam...
                         Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Piotr Wroński 09.1.05 19:27
                        
dalszej dyskusji nie przewiduję . statut PZW to jedno , a ordynacja wyborcza (też jest taka książeczka) to drugie. KW nie jest organem władzy.
na zdrowy rozum , jaką władzę ma KW? dla twardogłowych może jest to nie zrozumiałe, ale taka jest prawda. na dobrą sprawę według Twojej teorii nie można wybierać spośród:sekretarza i protokólanta , przewodniczącego,komisji wyborczej, komisji d/s uchwał i wniosków. nie odpowiadam za brak wiedzy , lub za znajomość wiedzy szczątkowej. jeszcze raz , do kół trafia przed zebraniami sprawozdawczo-wyborczymi ordynacja wyborcza , tam jest wszystko. miłej lektury-pozdrawiam.
                             Odp: Rzecz w interpretacji :)))
Tomasz Statek 10.1.05 13:07
                            
Statut jest rzeczywiście innym dokumentem niż Ordynacja. Jest dokumenten nadrzędnym. Oznacza to, że rzaden przepis niższego stopnia nie może być sprzeczny ze Statutem.
Jaką wadzę ma Komisja? Ogromną! Desygnuje 75% kandydatów do Zarządu.
do tablicy - Jurek Kowalski!
Marek Kaczmarczyk 07.1.05 09:41
Jak Jurku mamy w takim razie:
"brać sprawy w swoje ręce"?...

Ten zapis blokuje WSZYSTKIE możliwości "przewrotów oddolnych". A może się mylę? Podpowiedz...
Nie mów tylko, że Komisję Wyborczą możemy wybrać se właściwą...
W tym układzie jaki Wacław przedstawia pozostaje zgłoszenie niezgodności Statutu z obowiązującym prawem (Konstytucja - artykuły o równości praw obywateli) i... delegalizacja Związku...
POzdrawiam Marek
dobrze rozumiesz, niestety
Tomasz Statek 07.1.05 08:23
Taki jest rzeczywiście zapis. Utrwala władzę raz zdobytą. Możesz tylko spróbować przy pomocy "swoich" ludzi spróbować zablokować ten proceder, na wstępie zgłaszając wniosek, by sala mogła zgłosić dowolną liczbę kandydatów. Jest szansa, że nikt się nie zorientuje i wniosek przejdzie.
     Odp: dobrze rozumiesz, niestety
Teodor Rudnik 11.1.05 23:30
    
Koledzy namawiałem idźcie na zabrania i wybierajcie. Dlatego krótkie wyjaśnienie.
1. wybory komisji mandatowej - propozycje może zgłosić ustepujący zarząd, lub prosic o kandydatury z sali. Zgłaszacie swoich kandydatów. Prosze zauważyć, że nie ma informacji kto ma być członkiem komisji mandatowej.
Rozpoczyna prace komisja mandatowa, która proponuje kandydatów do władz. / nie ważne 20 czy 25%/ Jeżeli członkami komisji mandatowej są koledzy zaproponowani przez Zarząd, jasne że istnieje duże prawdopodobieństwo, iz zaproponują nazwijmy to wcześniejsze ustalenia.
Natomiast gdy zgłosicie swoich przedstawicieli do Kpmisji, to
2. Komisja w trakcie zebrania, zapyta tych, których szanujecie czy chcą kandydować i zgłoszą ich w ramach limitu, który jej przysługuje. Ale powiedzmy, że specjalnie kogoś nie zapytali, to istnieje możliwość dodatkowo zgłoszenia go z sali.
Demokracji nie zagraża. Istnieje możliwość dokonania zmiany Zarządu w 100%.
A więc idźcie na zebrania, bo ani statut ani ordynacja wyborcza Was nie oszukuje.
Pozdrawiam.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Wędkarstwo gruntowe