Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator

Hit  Małe coś o 2005 roczku

Autor: Zbigniew Kutyła
Data:04.12.04 12:13
Ocena:6.33  (6)
Czytano:3166

Zadzwoniłem i przekazuję. Raczej to dla scyzoryków.Z informacji uzyskanych bezpośrednio w naszym okręgu, dowiedziałem się, że... powinno być dokładnie tak, jak w zeszłym roku. Przewidział już to Tommy. Prorok?
Pewniakiem jest porozumienie z okręgiem tarnobrzeskim, gdyż takowe zostało podpisane na 10 lat. Przyznam, że z niecierpliwością czekam na wykaz wód nizinnych okręgów, z którymi mamy podpisane porozumienia.
Temat przetargów również nie jest jeszcze wyjaśniony. Mają się zakończyć do końca roku. Nasz okręg złożył kompleksową ofertę na wszystkie wody, a konkurencja prawie nie istnieje.
Jak się dowiedziałem(a również domyślałem), tarnobrzeg ma dużą chęć na swój odcinek Wisły. W zasadzie mnie to nie dziwi. Zawsze była ich i niech tak pozostanie. Przypominam, że również dobrze musimy żyć z okręgiem lubelskim, gdyż od chyba dwóch lat jest gospodarzem Wisły na odcinku Zawichost - Tyrzyn, czyli od 287,6 km do 411,9 km rzeki. Czy w przyszłym też tak będzie?
Z ciekawości zerknąłem na mapę okręgów. Lublin ma Wisłę od, mówiąc obrazowo Popowa. Później, w okolicach Ciszycy Dolnej znów jest ona w tarnobrzeskim, potem lubelski i... m.in. Solec n. Wisłą, to radomski. Dopiero przed Kazimierzem Dolnym wpływa w lubelski. To tyle mapa. Okręg Tarnobrzeg ma ją od około Wesołówki, aż za ujście rzeki Breń, czyli sporo za Połaniec. Ładny kawałek wody.
W tym roku powstały tzw. operaty wodno-prawne i to właśnie od nich zależy, który odcinek, której rzeki, do kogo należy. Również pewniakiem jest porozumienie z radomskim, więc w zasadzie pobliska Wisła będzie dostępna dla kieleckich wędkarzy.
Czy rzeczywiście nic się nie zmieni? No, nie tak do końca. CIEKAWOSTKĄ BĘDZIE FAKT REJESTROWANIA RYB W 2005. Był ale na te szlachetniejsze. Czy to jest mądre i dobre, nie mogę oceniać. Dyskusja na ten temat toczy się od dawna. Czy będzie on rzeczywiście miarodajny, zobaczymy. Może jedno zdanie. Uważam, że powinno się wcześniej wędkarzy uświadomić, a dopiero później wprowadzać taki przepis. Pewnie niedługo temat rozwinę. Do takiego rejestru zostanie dołączony spis wód naszego okręgu, oznaczonych cyfrowo i literowo. To już jest światełko w tunelu. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli wędkarz będzie chciał któregoś dnia porybaczyć sobie w innym, ciąży na nim posiadanie właśnie „tamtejszego” Wędkującym tak często, nie sprawi to kłopotu. Co ma powiedzieć Kowalski, który jedzie raz w roku do Tarnobrzega? Co, jeśli zechce tego samego dnia wędkować w innym? Co, co? Miałem nie marudzićJ Może powinno się umożliwić ściągnięcie rejestrów przez Internet?
Będą prawdopodobnie wydawane razem z opłatami na 2005 rok. Nie wiem tylko, czy w nowym roku będziemy mogli wędkować za jedną opłatą na wodach krainy pstrąga(górskich) i nizinnych.
Chciałbym na koniec podziękować pani obsługującej telefon w ZO. Po prostu dowiedziałem się wszystkiego, szybko i sprawnie. I właśnie o to w tym chodzi. O szybki przepływ informacji. To teraz skarb. Może w moim kole też kiedyś będzie telefon. Chyba na mającym niedługo odbyć się zebraniu, będzie to mój wniosek. Pozdr...


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Rejestr połowów
Przemek Kloc 05.12.04 14:58
W okręgu katowickim rejestry połowów funkcjonują już od jakiegoś czasu. Czy są skuteczne??? Różnie z tym bywa. I tak część wędkarzy wpisuje tylko numer łowiska i datę, a o zabranych rybach już "nie pamięta". A jeśli ktoś zabiera więcej ryb niż zezwala regulamin (bardziej odpowiednie słowo, to chyba moralność) to i tak nie uwzględni tego w rejestrze... Tak na marginesie, wie ktoś może z jakimi okręgami podpisał umowę okręg Katowice??? Pozdrawiam.
Karty połwów
Grzegorz Chrobot 05.12.04 12:13
Z tymi kartami połowów to może nie taki zły pomysł. Jeżeli nie będziemy myśleć o uśmiechach sprawdzających na temat ilości i wielkości ryb przez nas złowionych, tylko globalnie o zarybianiu. Bo jeżeli jest ktoś gapa to karta pusta, ale jeżeli tych gap na danym łowisku bardzo dużo, to może ktoś to zauważy i nasze pieniążki pójdą na zarybienie danego akwenu. A tak swoją drogą to w katowickim, bielskim, czestochowskim, wałbrzyskim takie karty połowów funkcjonuja od kilku lat i jakoś wędkarzom udaje się coś w nie wpisać.
     Odp: Karty połwów
Tomasz Statek 05.12.04 12:46
    
Nie, no jasna sprawa, że w końcu trzeba policzyć ile, gdzie i czego łowimy. Bez tego wszystkie działania w kierunku zarybień i ochrony ryb są robione "na ślepo". Tyle tylko, że jeśli taką akcję wprowadza się w ostatniej chwili (jak w moim Okręgu - dosłownie rzutem na taśmę!), bez odpowiedniej akcji edukacyjnej (!!!!!!), to wyniki mogą się daleko rozminąć z rzeczywistością. Po pierwsze - wędkarze lubią się przechwalać (sprawa oczywista), po drugie - nasz naród ma wrodzoną skłonność do protestu wobec wszelkich form narzucenia czegokolwiek. Pamiętam doskonale, że podczas wprowadzenia poprzednio obowiązku rejestracji protesty oparły się nawet o telewizję.
Znów sukces!
Tomasz Statek 04.12.04 21:35
HURRAAAA!!!! ZNÓW ZA FRIKO MOGĘ ŁOWIĆ NA POŁOWIE POLSK!!!!! GENIALNE!!!!!

Zaś co do rejestracji połowów to jestem sceptyczny. Kiedyś już takie mieliśmy. Byłem ze znajomym na rybach, złowiliśmy po 10 płotek. Siadamy, wypełniamy tabelki. Ja piszę "10 płotek", a koleś "leszcz 1,5 kg".
- Co ty piszesz? - pytam
- A co, mają się ze mnie śmiać, że cały dzień nad wodą i tylko 10 płotek?
Dzięki takim rejestrom, Robercie, wbrew twoim obawom znów okaże się, że "słuszną linię ma nasza partia" (to chyba z "Misia"...)
Porozumienia na 2005 r.
Bogdan Nagórka 04.12.04 17:29
Podpisane porozumienia - Okręgu Kielce na 2005 rok z Okręgami:CZĘSTOCHOWA, KRAKÓW, LEGNICA, LUBLIN, PIOTRKÓW, RADOM, RZESZÓW, SIERADZ, SKIERNIEWICE, TARNOBRZEG, TARNÓW, ZAMOŚĆ.
     Odp: Porozumienia na 2005 r.
Zbigniew Kutyła 04.12.04 19:14
    
Witaj Bogdan. Czy Twoja odpowiedź to pewniak? Pytam, tak dla zaspokojenia swojej ciekawości. Pozdr...
Zbychu
         Odp: Porozumienia na 2005 r.
Bogdan Nagórka 04.12.04 20:13
        
Witaj Zbychu.Tak moja odpowiedź to pewniak.Mogę też podać opłaty na 2005r.Pozdrawiam.
             Odp: Porozumienia na 2005 r.
Zbigniew Kutyła 04.12.04 21:00
            
Opłaty znam i dzięki za odp. Czy jesteś z "mojego" terenu? Chodzi o okolice Ostrowca Św. Pozdr...
Zbychu
                 Odp: opłaty na 2005 r.
Tomasz Statek 04.12.04 22:47
                
zbychu, podziel się swoją wiedzą co do opłat, bo wkole jeszcze nie wiedzą :-))))) (zdziwiłbym się, gdyby nie dowiedzieli się ostatni...)
                     Odp: opłaty na 2005 r.
Zbigniew Kutyła 06.12.04 18:43
                    
54 i 76, co daje 130 złociszy. Oczywiście okręg kielce. Pozdr...
Zbychu
                 Odp: Porozumienia na 2005 r.
Bogdan Nagórka 04.12.04 21:17
                
Jestem z sąsiedniego terenu - ze Staszowa.Ale znam problematykę wędkarską Ostrowca i okolic.Pozdrawiam... Bogdan
Plan mini.
Robert Hamer 04.12.04 12:51
ZO zbiera się do rejestrów jak pies do jeża. Bez zdolności jasnowidza powiem, że rejestr wykaże iż PZW prowadzi abstrakcyjną gospodarkę rybacką. Z racjonalizmem nie ma to nic wspólnego. Teraz będą mieć to czarno na białym. Powinni w tej sytuacji coś z tym zrobić. To już było 1000 x, zwiększyć zarybianie zaostrzyć drastycznie limity. Nie bać się, że odejdę nienażarci, bo to zakała doprowadzająca do ruiny wody. Wprowadzić kodeks karny i karać bez litości, bo od dawna wiadomo, że na wymiar sprawiedliwości nie ma co liczyć. Zrobić wielki remanent z pomocą doradców finansowych i opracować strategię. Tyle na początek. Potem zaczekać na wyniki i podejmować kolejne działania.
     Odp: Plan mini.
Zbigniew Kutyła 04.12.04 21:11
    
Jestem po imieninach Franciszka i Barbary, więc pisać za dużo nie powinienem. Właściwie ustawa o trzeźwości chyba by tego całkiem zakazała:-))
Chcę tylko odnieść się do jednego zdania Roberta. Genialne to, że związek powinien mieć kogoś, kto opracuje strategię na przyszłe lata. Coś, jak logistyk w zakładzie, czy, jak to tam zwać. Może nie logistyk, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy.
Gdzieś kiedyś czytałem o planie pzw na lata 2001-2005. Czytałem, i wygląda to na wielka bzdurę i coś w stylu dawnego pzpr.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Wszywki, metki, etykiety - szeroka oferta. Zobacz: Wszywki odzieżowe