Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Rozmaitości

Hit  Trefna galeria - to także kradzież!

Autor: Sebastian Piekarski
Data:05.10.04 13:03
Ocena:7.82  (39)
Czytano:3308

Poniższy tekst trudno nazwać artykułem, ale zawarte treści postanowiłem przedstawić właśnie w tej formie. Zależy mi na dotarciu do jak najszerszego gremium, po to by wszyscy mieli szansę na wyciągnięcie wniosków z tego co napisałem.


Po dłuższej nieobecności na portalu, wreszcie kliknąłem na tak lubiane Fishing.pl, a tam jak kiedyś witają mnie artykuły i kolorowe zdjęcia. Pasmo wędkarskich niepowodzeń i tęsknoty za czymś większym od przynęty postanowiłem pogonić oglądając spektakularne sukcesy kolegów i koleżanek z portalu.
Strzał w dziesiątkę....!!! Już na pierwsze stronie zdjęcie pięknego szczupaka z łowcą w tle. Klikam aby powiększyć zdjęcie i aż (nutka zazdrości) dech w piersi zapiera. Klikam „autora” (Tomasz S.), a tu potężna porcja wędkarskich emocji, podpisy autora budzą zazdrość, bo jakby inaczej, skoro na zdjęciach same okazy, a „autor” pisze o widocznych na zdjęciach rybach ze skromnym „ładne byczki...”.
Niestety wredna ze mnie bestia , a zdjęć jak dla mnie za dużo, a szanowne gremium łowców za wielkie, więc zaczyna mi zajeżdżać czymś nieprzyjemnym.
Oglądam dalej.... i zazdroszczę jeszcze bardziej, bo oto autor opisuje „swoje” akwarium! I tu się zaczęło... rybki w akwarium często można spotkać w sieci, a cała ich kolekcja znajduje się na pewnej hiszpańskiej stronie...

A tam...
Akwarium Tomasza S.
Sum z akwarium „po przemeblowaniu”
hiszpańska galeria
Okazuje się że zdjęcie Tomasza S. Wykorzystał w swojej książce "La Pesca e i Pesci d'Acqua Dolce", niejaki pan H. Chaumeton w roku 1986 roku

Akwarium Tomasza S.
Pod tym linkiem znajdziemy sandaczyka z akwarium Tomasza S.
hiszpańska galeria
Okazuje się że łudząco identyczne zdjęcie w wiernej kopii akwarium Tomasza S. wykradł dr. Stefano Porcellotti

Akwarium Tomasza S.
Na temat tego szczupaka Tomasz S. powiedział „Szczupak już wypuszczony bo byl za duży :--)”,
hiszpańska galeria
Wcześniej jednak znany nam już złoczyńca dr. Stefano Porcellotti zakradł się do domu Tomasza S. i skradł fotografię z jego komputera, wykorzystując ją bez wiedzy „autora”

Śledząc dokładnie przegląd systematyczny stworzony na stronie hiszpańskich złodziejaszków na której to stronie znajduje się Muzeum Internetowe Ryb Europy, odnajdziemy wiele „zacnych” prac Tomasza. S z rybami z jego nie mniej „zacnego” akwarium „po przemeblowaniu”.

To co pokazałem, to przykłady chamskiej, niegodnej wędkarza kradzieży i ułańskiej wręcz fantazji. Pozostaje tylko pytanie, czy złodziej jest świadom faktu, że ta forma kradzieży, przez prawo jest traktowana tak samo jak kradzież samochodu z przydomowego garażu?
Niestety nie dotarłem do źródeł zdjęć z okazami, ale po porcji z „przemeblowanym akwarium”, domniemam że wszystkie pozostałe fotografie zostały skradzione z innych europejskich portali. Wierze, że jeżeli tak nie jest „autor” udowodni na forum publicznym swoją niewinność i wytoczy mi proces na drodze cywilnej, bądź będzie rządał moich publicznych przeprosin, co w przypadku niewinności uczynię. Puki co poczuwam się, w obowiązku do poinformowania szanownych użytkowników portalu, że Tomasz S. jest złodziejem i zwracam się do Adminów, o natychmiastowe zblokowanie galerii (skąd inąd pięknej), do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Wierze, że intencje autora tego występku były niewinne, co jednak nie zmienia faktu, że jako użytkownicy portalu, możemy na to przyzwolić.

Treść pozostawiam do oceny innych urzytkowników!!!


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Cudze fotki.
OPOLANIN 15.10.04 18:41
Jak czytalem ten artykol,to pomyślalem sobie,że zaczynam się coraz bardziej mniej dziwić takim zjawiskom.A to mnie najbardziej przeraża.Tak spowszechnialo zlo,że nie robi wrażenia.A reagować trzeba!,choćby dla naszego dobra.Kiedyś to na pewno dotknie i nas.
Tomasz S.
Jakub Skurzyński 14.10.04 08:50
:"Niestety nie dotarłem do źródeł zdjęć z okazami"
proszę sa one tutaj: www.spro.nl pozdrawiam Kuba
"Pokaż swoją twarz..."
Marcin Gałka 13.10.04 13:56
Tomasz S. zaginął w akcji, chętnie przeczytałbym wyjaśnienia w jego wykonaniu.
     Odp: "Pokaż swoją twarz..."
Zygmunt M 13.10.04 17:58
    
Wydaje mi się, że nie zginął. Od czasu do czasu pojawiają się jeszcze zdięcia pachnące fotomontażem lub gdzieś skrojone . Warsztat "retuszowania" i tematyka (duże drapieżniki) "nieznanego" autora jakoś zawsze kojarzą mi się z Tomaszem S. Fobia ?
Zdjęcia w sieci
Krzysztof Komoszka-KWI 06.10.04 08:06
To niestety zła strona netu. Zdjęcia cyfrowe i ich łatwość publikowania w sieci to pokusa dla złodziei. Pół biedy jeżeli ktoś wykorzystuje cudze zdjęcia i podpisuje ich autorów. Problem zaczyna się gdy zdjęcia i treści publikowane w sieci są przywłaszczane i podpisywane jako swoje. Ten problem nie występował w zasadzie w czasach gdy jedynym nośnikiem zdjęć był materiał negatywowy i pozytywowy. Jedynym sposobem wejścia w posiadanie zdjęć było wykradzenie negatywów, cóż teraz, w czasach gdy kopiuje się wszystko, od zdjęć po filmy i muzykę trudno o jakieś skuteczne zabiezpieczenia, pozostaje tylko walka o swoje i publiczne wytykanie złych praktyk tym, którzy je uprawiają.
Mam nadzieję, że wszelkie złe zjawiska znikną z naszego portalu, na zawsze i to szybko.
Robert Hamer
Robert Hamer 05.10.04 13:35
Temat Tomasza Suwalskiego był wałkowany wielokrotnie i sam apelowałem do admina aby ukrócił to złodziejstwo. Wiele skradzionych zdjęć okazów jest autorstwa znanego niemieckiego dziennikarza, Bertus Rozemeijer. Postaram się go powiadomić o tym fakcie. Niektórym się zdaje, że są całkowicie anonimowi, ale to nie do końca prawda o czym Tomasz Suwalski może się dowiedzieć w przykrych okolicznościach.
     Odp: Robert Hamer
Dariusz Żbikowski 05.10.04 23:00
    
Jeśli się dobrze przyjrzycie to większość zdjęć tego autora znajduje się w kategorii "Śmietnik" (czyli z przeznaczeniem do usunięcia).

Sorki, nie zauważyliśmy że nie zostały usunięte,
To poważne nasze przeoczenie :(((

Poprawimy się.

Darek-Admin
         Odp: Robert Hamer
Sebastian Piekarski 06.10.04 08:11
        
Darku!

Ten tekścik poczyniłem, ponieważ chciałem zwrucić uwagę na pewien problem. Wiem, że forma w jakiej to uczyniłem, jest troszkę nieprzyzwoita. Chciałbym jednak, żeby to była przestroga dla innych dowcipnisiów.

Pozdrawiam,
Sebastian

p.s. Informuję wszystkich, iż dotarł do mnie sygnał od autora tego zamieszania (który jest bardzo młodym człowiekiem), że jest mu niezmiernie przykro z powodu zaistniałej sytuacji i że nie był świadomy konsekwencji swojego czynu.
     Odp: Robert Hamer
Sebastian Piekarski 05.10.04 13:57
    
Robercie, czytałem Twój post do admina i wiele innych, które wskazywały na nieutrzciwość rzekomego autora. Zdjęcia jednak wciąż widnieją w galerii, dlatego postanowiłem opisać ten precedens w formie artykułu. To musi wywołać jakiś sprzeciw wśród urzytkowników. Ja przynajminiej nie przystaje na to, żeby ktoś bezkarnie prubował zrobić ze mnie idiotę. Dla mnie to jest "skłusowana" zdobycz, więc tego nie kupuje.

Pozdrawiam,
Sebastian
         Odp: Robert Hamer
Robert Hamer 05.10.04 14:22
        
Mnie to boli, bo moje fotki jakiś palant powiesił na stronie Poradnika Wędkarskiego a admin tej strony leci ze mną w balona. Wyślę listem poleconym ostrzeżenie do redakcji, a jak nie zareagują to oddam sprawę do sądu.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Jedno z pierwszych wdrożeń systemu CMS eZPublish w Polsce. Już niebawem pojawi się również w nowej wersji. Świat Druku - to miesięcznik naukowo-techniczny wydawany przez wydawcę: Polski Drukarz, adresowany do wszystkich związanych z branżą poligraficzną.