Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Sport

Hit  KLUB SPINNINGOWY "SUM" - THE BEST!

Autor: Zbigniew Kutyła
Data:09.9.04 20:43
Czytano:2183

Co mogę napisać? Ostrowiec Św, a szczególnie klub wymieniony w tytule zrobili dobrą robotę. Zresztą, przeczytajcie.


5 września odbyły się XI Spinningowe Mistrzostwa seniorów Okręgu Kieleckiego. Miejsce ich rozgrywania to Zawichost. Startowały trzyosobowe reprezentacje Kół. Odbyły się w dwóch czterogodzinnych turach i trzech sektorach: A, B i C. Odpowiednio. Prawy brzeg rzeki, lewy brzeg rzeki od promu w dół i od promu w górę rzeki. Gatunki jakie można było łowić, to: boleń, sandacz, okoń, sum, kleń, szczupak, jaź, brzana i wzdręga. Oczywiście byli reprezentanci naszego miasta. Koło Ostrowiec Miasto(Zbigniew Bednarczyk, Stefan Sałkowski i Artur Saracyn) i Koło Ostrowiec Huta (Maciej Miernik, Artur Grajcar i Mirosław Czuba)
Odwiedziłem siedzibę Klubu „SUM” i zasięgnąłem informacji u źródła... ,czyli u Zbyszka Bednarczyka, uczestnika tych zawodów, oraz reprezentanta w/w Klubu i aktualnego Mistrza Koła Ostrowiec Miasto w dyscyplinie spinningowej.
Pierwsze pytanie, wiadomo. Jak poszło?
- Zdobyliśmy chyba wszystko, co było można. Ale po kolei. Drużynowym Mistrzem Okręgu zostało Koło Ostrowiec Huta, a na drugim miejscu uplasował się oczywiście nasz drugi zespół, Ostrowiec Miasto. Indywidualnie zwyciężył Artur Grajcar.
...Zbychu, znalazłeś się na 6 miejscu. Dobrze to, czy źle? Jak polosowałeś?
- No, nie najlepiej. Niestety, w moim sektorze łowiono sporo ryb i trzeba się było nieźle namęczyć, aby być w czubie. W innym, można było być wysoko jedną, dwoma sztukami. Miałem też problem, gdyż złamała mi się wędka, a ja niestety byłem daleko od samochodu. Zmuszony zostałem do łowienie na, jak to nazwali „ kija od szczotki”, ale i ten sposób okazał się rewelacyjny. Wiara czyni cuda.
... Ten rok to trochę innowacji. Na czym one polegały?...
- Po pierwsze: Jedno Koło mogło wystawić tylko jeden zespół, a nie jak to było dotychczas, kilka. Po drugie: Każdy z zawodników dostał karteczki, na których miał potwierdzać, przez innego startującego, złowione ryby. Trochę to namieszało, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jako, że były trzy sektory, nie mógł potwierdzić tego zawodnik z mojej drużyny. Delikatniej mówiąc, było uczciwiej.
... Nie mogę, nie spytać o startujących wędkarzy z Twojego Klubu Spinningowego „SUM” Reprezentowaliście przecież jego barwy. Jak wypadliście? ...
- Chyba lepiej już nie można było. Na pierwszą ósemkę zawodów, pięciu było z SUM-a. Świadczy to o naszym przygotowaniu, nie tylko merytorycznym. Klasą dla siebie był Artur Grajcar, który bezapelacyjnie wygrał swoje sektory i z dwoma 1-kami zajął pierwsze miejsce. Również wysoko, bo trzeci był Maciek Miernik. Mimo, że ryb złowił więcej od drugiego zawodnika zawodów, zajął trzecie miejsce. Liczy się sektor, czyli również dobre losowanie. Kolejny, 4-ty był Mirek Czuba, ja 6-ty, Artur Saracyn był 8-my. Niestety Stefek Sałkowski, mimo wygranej pierwszej tury zajął dalsze miejsce. Wiadomo, jest to sport i nie ma w nim pewniaków.
... Co, więc mogę dodać? Chyba tylko złożyć gratulacje i życzyć udanych występów na Mistrzostwach Polski w Grudziądzu. Wiem, że jadą na nie: Maciej Miernik, Artur Grajcar i Mirosław Czuba, czyli zawodnicy Klubu Spinningowego „SUM” Ekipa, co tu mówić dobra. Jednak są to zawody trzydniowe i oprócz umiejętności i szczęścia w losowaniu potrzebna jest też niesamowita kondycja. Powodzenia...
- Myślę, że nasi zawodnicy postarają się powalczyć o jak najlepsze miejsca. Jak wspomniałeś, są one również próbą wytrzymałościową, gdyż nie każdy potrafi przez trzy dni przemierzać dziesiątki kilometrów w poszukiwaniu ryb, a to podstawa sukcesu. Zapraszam do siedziby Klubu po w/w zawodach i dzięki za zainteresowanie tym rodzajem wędkarstwa. Jak widać Ostrowiec nie tylko spławikiem stoi.

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
...
Dominico Bomboni 10.9.04 10:23
Oczywiście gratuluję Klubowi spiningowemu „SUM” .... wędkarstwo jako sport? Szczerze mówiąc dla mnie to przede wszystkim pasja , hobby , drugie życie itp. ale rozumiem , że niejednemu koledze po kiju” potrzeba odrobinę rywalizacji .... a co do potwierdzania złowionej ryby na zawodach przez innego wędkarza pomysł bardzo dobry , może wreszcie przestaną wygrywać szczupaki z marketu , w końcu jak ma to być sportowa rywalizacja – wszyscy muszą mieć równe szanse (tylko nie obgryzać paznokci z zazdrości że komuś się udało złowić większą rybę – bo to bardzo nieładnie wygląda)
     Odp: ...
wojtek Zmarzly 20.9.04 13:06
    
a gdyby cos jeszcze o metodach i przynetach.ciekawiej by byloValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie