Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Wspomnienia i relacje

Hit  Eksperyment

Autor: Ireneusz Łyczyński
Temat: Nęcenie ryb
Data:27.5.04 11:38
Ocena:7.48  (27)
Czytano:3998

Wyprawa na "doły"


Wczoraj postanowiliśmy wybrać się na "doły" przy Warcie w miejscowości Trzy Kolne Młyny. Na "dołach nigdy nic ciekawego nie złapałem więc i tym razem nie liczyłem na wiele, miałem do wyboru albo siedzieć w domu i słuchać teściowej która akurat przyjechała albo wybrać się na ryby. Wybrałem to drugie. Kupiłem więc zanęte uniwersalną i postanowiłem zrobić eksperyment. Do 1.9 kg zanęty uniwersalnej dodałem 0.5 kg płatków owsianych i ... zmieliłem 0.5 kg wątroby drobiowej. Gdy dojechaliśmy nad wode zanęciłem wrzucając do wody połowe przygotowanej zanęty. Była godzina 18-ta gdy zaczęliśmy łowić, jako przynęty na jednej wędce zastosowałem trzy białe robaki a na drugą założyłem kawałek wątróbki której użyłem do zanęty. Do około godziny 19-tej na białe robaki wyciągnąłem z wody 4 małe płotki czyli to co przeważnie bierze nad tym zbiornikiem, na wątrobę przez godzine nie miałem brania i gdy miałem wyciągnąć zestaw z wody i sprawdzić czy nic nie obgryzło mi przynęty nagle spławik zakołysał się i lekko przesunął. Po chwili spławiczek zaczął delikatnie "odjeżdżać", postanowiłem zaciąć i po krótkiej walce w podbieraku wylądował lin 42 cm. Pomyślałem sobie że to zwykły fuks bo zdarzało się już w zeszłym roku że złąpałem jednego linka na dwa tygodnie i pewnie tym razem też tak będzie. Zarzuciłem zestaw ponownie na wspomnianą wątrobę i kuleczka zanęty do wody, po około 15 minutach branie i ... znowu lin tym razem 47 cm. Mówie sobie coś tu nie gra bo jeszcze nigdy tam nie złowiłem dwóch ładnych ryb tego samego dnia. Łowiliśmy do godziny 22-ej i moim łupem padło jeszcze 5 linów podobnej wielkości i jeden karaś 40 cm. Po zakończeniu łowów wybrałem największego linka i karasia i zabrałem go do domu a reszcie zwróciłem wolność. Gdy spotkałem się z kolegą nie mógł uwierzyć że złapałem to wszystko na wędke. On mając markową zanętę za 9.5 zł/kg złowił jednego krąpika i kilka płoteczek. Wątroba przyniosła efekty.



Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
zcekoladka
Kuba Drabek 10.6.04 08:38
ja kiedyś złowiłem rybe na ....czekolade
     Odp: zcekoladka
dzepetto 10.6.04 12:08
    
Gorzką czy mleczną?
         Odp: zcekoladka
Kuba Drabek 14.6.04 18:04
        
mleczną z nadzieniem wiśniowym
Na dołach
Arek Sz. 29.5.04 09:36
Byłem kiedyś na dołach w Tarnowie i złapałem dużego amura na 76cm., i miał wage 4,5 kg.To mój rekord .Mam 13 lat .Łapałem na kukurudze na włosa tzn..Branie było mo cne i pewne.
Wyprawa na doły
Zbigniew W 29.5.04 01:01
Miałeś farta, że nie trafiła na doły kontrola SSR. Z tego co wiem to regulamin pozwala na złowienie 4 szt lina i mogłeś mieć w siatce tylka 4 liny.Ne ważne czy je póżniej uwolnisz.Warto czasem poczytać regulamin sport.poł.ryb. Zbyszekj.
     Odp: Wyprawa na doły
Ireneusz Łyczyński 29.5.04 12:41
    
Przez cztery lata kiedy łowie ryby ani razu nia złamałem regulaminu, nie zabrałem nie wymiarowj ryby z łowiska, nie przekroczyłem limitu sztuk ani kilogramów poławianych ryb, ani razu też nie byłem sprawdzony przez żadnych kontrolerów nad wodą PZW. Na ryby jeżdże dwa razy w tygodniu więc mieli czas na to by choć raz mnie skontrolować. Co do skuteczności kontroli służb uprawnionych do niej można by napisać obszerny artykuł a już napewno na temat służb które kontrolują rejon Warty od miejscowości Wiórek do miejscowości Srem, jeszcze nigdy tam nie widziałem kotroli a gdy byłem kiedyś nad wartą na spiningu to na tzw. "ustalce" gdzie jest zakaz polawiania ryb przez caly sezon bo to naturalne tarlisko siedzieli sobie ludzie legalnie z wędkami i spokojnie sobie łowili a spytani czy wiedzą że tu nie wolno odpowiedzieli że jak żyją to ich tam nie skontrolowano więc co tu dużo gadać. W odpowiedzi tylko powiem że gdyby wszyscy czytali i przestrzegali regulamin tak jak ja to nie było by potrzebny wyjeżdżaćna ryby do Szwecji lub do Finlandii lub korzystać z łowisk specjalnych aby połowić białoryb.

Pozdrawiam
         Odp: Wyprawa na doły
Romek Liebner 01.6.04 15:27
        
Tak tak w 100% sie zgadzam .
Fakt faktem jak juz napisano wczesniej jezeli miałes 5linów w siatce to było to niedozwolone ale i tak plus dla ciebie ze wypusciłes wiekszość.

A co do kontroli jestem młodym wędkarzem mam 17 lat i wędkuje 4 lata co drugi dzien na rybach i to nie tylko na jednym zbiorniku ale wyjezdzam i na rzeki i w inne miejsca jak przz te 4 lata bylem zkontrolowany z 8-10 razy to jest maksimum.
I w pewnym sensie kłusownictwo i brak ryb za to obwiniam kontrol bo mają płacone za paliwo i cos tam jeszcze za to mają nigdy nieporuszałem tego tematu bo niechce miec nieprzyjemnosci ale wrescie ktos musi to powiedziec,,Kontrol to dopiero kusole,,Zeby niebyło ze ktos mnie bedzie obwiniał to niebede mówił ze to moje mysli tylko powiem ze tak słysze od wedkarzy:

Niby kontrol ma płacone za paliwo a zamiast na kontrol to jadą na ryby sobie .
Podobno jak juz kontrolują to nierobią to bezinteresownie bo zazwyczaj to oni patrzą gdzie ryby biorą aa potem dopiero tam jadą łowic
Słyszałem tez ze uwazają sie za bezkarnych no bo skoro kontrol to kto ich skontroluje wiec łapia niewymiary i ponad limity

Pozatym podobno jak jest kontrol okręgowa to nawet jak kogos złapią na czyms to przymykają oczy bo niechcą narazac sie swoim przyjacielą
itd itd

\to prawda ze co do skutecznosci słuzb mozna by pisac i pisac malo jest takich co starają sie starają!! dobrze wypełniac swoje obowiązki dlatego z kolegą chciałbym wstapic chociaz do okregowej kontroli ale na to trzeba miac chyba 18 a ja mam 17


Uff no to teraz chyba narobilem afery hehe
Wątroba... czemu nie
Krzysztof Gawor 28.5.04 10:42
Witam, miałem kiedyś podobny przypadek na jednym z kanałów Odry we Wrocławiu. Brania ogólnie były słabe, a i w poławianych gatunkach monotonia - krąpiki i leszcze, a tu ze 30 metrów dalej siedzi gość i co chwila na pikerka wyciąga ładne płocie, karasie i duże leszcze. Jak się później okazało cały jego sekret tkwił w zanęcie - otóż podstawę zanęty stanowiła... kaszanka. Czasami warto więc samemu trochę poeksperymentować, a nie tylko ufać sprawdzonym mieszankom "sklepowym".
Pozdrawiam i życzę wszystkim wielkich ryb - Krzysiek



Valid XHTML 1.0!