Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Z przymrużeniem oka

Hit  Spadochroniarze 2005

Autor: Tomek Płonka
Temat: Niebywałe :)
Data:25.4.04 16:04
Czytano:3067

1 maja 2005r


Witamy Państwa w głównym wydaniu "Informacji i komentarzy". Temperatura dziś wyniesie od 14 stopni w Suwałkach do +31 w Katowicach. Zachmurzenie umiarkowane, czasami duże z przelotnymi opadami sprzyja wegetacji buraków.
Tematem dnia jest proces Jacka Kolendowicza, byłego naczelnego redaktora niegdyś "Wedkarskiego Świata" dziś "Świat gier wędkarskich" (Fishing Simulator World Quide). Jak wyjaśniał oskarżony działania lobby niegdyś wędkarskiego prowadzone były w dobrej wierze i nie były skierowane przeciw społeczeństwu domagającemu się budowy zapór wodnych. Niski stan wiedzy naukowców w tamtym okresie potwierdza słowa oskarżonego. Dopiero po przejęciu władzy przez "Samoochronę" ujawnione zostały dokumenty potwierdzające konieczność zatrzymania biegu głównych rzek Polski przez budowę ciągu zalewów. Opóźnienia jakie powstały przez działalność oskarżonego spowodowały straty budżetu na kwotę prawie 8 bilionów złotych, na które nowy premier Retencja Bergiel postanowiła zaciągnąć krótkoterminowy kredyt pod zastaw Lasów Państwowych.
Do studia zaprosiliśmy dziś wiceprezesa koncernu "Wody Polskie" Ronalda z Pułtuska.
-Panie prezesie co nowego w organizacji powstałej na gruzach PZW?
-Koncentrujemy się na działalności terenowej. Moi osobiści zastępcy : Balcer Lechowicz, Lech Muller, Alex Kwas i Ziuta Gil prowadzą intensywną kampanię wśród byłych "wędkarzy" w celu zapewnienia im możliwości samorealizacji w nowej rzeczywistości. Właśnie słowo "Samorealizacja" zostało wpisane do nowej konstytucji i gwarantuje z jednej strony możliwość uprawiania wirtualnego hobby przez rzeszę prawie 2 mln obywateli, a z drugiej strony zapewnia pracę dla prawie 100 tys "moderatorów", których udało się nam pozyskać spośród szeregów zdelegalizowanych - jak moja - partii politycznych. Bedziemy walczyć ze wszelkimi przejawami omylnych inicjatyw oraz próbami torpedowania naszej organizacji przez szkodliwe jednostki działające głównie w internecie.
-a czy spotkał się pan z określeniem Was jako "spadochroniarze"? Mowa o zajmowaniu intratnych stanowisk przez osoby skompromitowane w przeszłości...
-Pani redaktor, to okreslenie nijak nie pasuje do działaczy naszej organizacji. Są to ludzie, którzy latami piastowali stanowiska i wiedzą jak poradzić sobie z problemem wedkarstwa. Ich zdolności najlepiej nadają się do działalności w organizacji, która była najbardziej zacofaną i skostniałą strukturą pamiętającą czasy PRL
-dziękuję za wizytę w studio
-dziękuję
Dalsze informacje
Jak ustaliła komisja do spraw paliw dopuszczalna dawka komponentów ropopochodnych w paliwie wzrasta z dniem dzisiejszym do 25% pod warunkiem co najmniej połowicznego zaspokojenia rynku w ten produkt z zasobów własnych naszego kraju. Biopaliwo stanowiące 75% musi pochodzić w całości od naszych rolników.
Sejm uchwalił ustawę o dopłatach bezpośrednich dla rybaków. Stawka za 1km sieci wynosi 334 złote i jest wypłacana z góry każdego miesiąca. Uprawnionymi do odbioru dotacji są wyłącznie osoby, które w procesie lustracji udowodniły pochodzenie chłopskie do czwartego pokolenia wstecz. Środki zapewnia budżet Państwa ze zwiększonej akcyzy na energię.
O komentarz poprosiliśmy ministra rybołóstwa. Przed państwem Eddie Grab.
-Szanowni Państwo. W ostatnim okresie podjęte zostały działania rynkowe zmierzające do wzrostu spożycia szlachetnych gatunków ryb. Po wprowadzeniu zakazu hodowli łososia i wszystkich innych gatunków Salmo ze względu na zagrożenie salmonellą podjęliśmy akcję uświadamiającą w mediach w celu wzrostu świadomości społeczeństwa w dziedzinie spożycia takich gatunków jak jazgarz, ukleja, ciernik i kiełb. Projekt ustawy o dotacjach został uznany za priorytetowy. Koszty pozyskania tych cennych gatunków są o wiele wyższe niż naszych innych rodzimych ryb jak tołpyga czy murena jeziorowa.
Samoochrona podjęła się zapewnienia społeczeństwu zdrowej żywności w każdym sklepie. Czeka nas jeszcze kilka miesięcy ciężkiej pracy, a na pierwsze efekty poprawy poczekamy jeszcze 2 do 3 lat. Poprzednie ekipy doprowadziły do powstania tych wszystkich problemów, z którymi nasza partia musi teraz sobie radzić. My się jednak nie boimy nowych wyzwań! Obywatele muszą wykazać więcej cierpliwości, a nasz naród jest na prawdę mądry. Liczymy na to. Likwidacja wędkarstwa stała się jednym z głównych sukcesów naszego rządu, efekty widać już dzisiaj. Jak mówi stare porzekadło dobremu rybakowi bass śpiewa tenorem.
-dziekuję Panu za komentarz zakończony doskonałym dowcipem
A oto dalszy ciąg wiadomości.
......................................................
T.P.


drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Naród wierzy we wsztstko...
Mariusz Szalej 27.4.04 07:13
Ciekawym jesteśmy narodem. Jesteśmy gotowi uwierzyć w kwadratowe jajka lub ptaki latające z łapkami w górze. Wierzymy we wszystko co chcemy usłyszeć. Jesteśmy gotowi rozdawać wirtualne pieniądze na wszystko, bo nas w sposób bezpośredni to nie obciąża. Ale czy aby napewno??? Cały świat śmiał się z nas kiedy o mało co nie wybraliśmy prezydenta z czarną teczką. Facet wysiadł z samolotu, powiedział że ma kwity i proszę, dotarł do drugiej rundy. Naród do tej pory nie zdaje sobie sprawy co by się stało gdyby wtedy coś niedobrego stało się Panu Wałęsie.
Tacy jesteśmy jako całość, tak nas widzi Europa i proszę mi wierzyć, śmieje się z nas. Oni po prostu nie rozumieją jak można wierzyć w takie obietnice. Ostatnio zadano mi pytanie czy aby wiemy cokolwiek o jakiejś gospodarce, chociażdy tej opartej o domowy budżet, bo mój szacowny kolego z Austrii szczerze w to wątpi. On poprostu nie rozumie tej łatwowierności. Nazwał to mocniej, ale pominę jego wypowiedzi.
Co nami kieruje, że jesteśmu w stanie uwierzyć w takie bujdy???
Mariusz
Podoba mi się i to bardzo
Sławomir Kurzyński 27.4.04 06:41
Forma jest świetna - gratuluję pomysłu :). Po dojściu do władzy pewnego rodzaju partii będziemy mieć w Polsce Samorealizację tej partii i samoocenę, u władzy Stanie Zosia Samosia a nam pozostanie samooczyszczanie i samozadowalanie - reszta i tak będzie poza naszym zasięgiem. Ludzie!!! Dlaczego partia protestu ma w tym kraju takie wielkie poparcie??? Dlaczego bez polityki nie potrafimy żyć. Ludzie sami sobie poradzą, gospodarka również (o ile nikt nie będzie jej przeszkadzał). Ale szkoda gadać...
Pozdrawiam zdrowych
PS Na tym portalu spędzam kilkukrotnie więcej czasu niż przed telewizorem (tu jest ciekawiej)
Samochód już zatankowałem
Sławek Rybicki 26.4.04 14:17
(nie biosyfem) i wyjeżdżam póki granice skandynawskich lanów są otwarte. Jestem gotów na wszystko i gdyby mnie jednak zatrzymywali mam w termosie wodę z warszawskiego bergla. Łyknę i po problemie. Nie dam się wziąć zywcem.
Może być jeszcze leppiej...
Andrzej Trembaczowski 26.4.04 14:03
Zliwkidują wędkarstwo, jako działalność szkodliwą społecznie i obcą klasowo. Jako rozrywkę snobów, zgniłych kapitalistów, jajogłowców i gryzipiórków, egoistów i nierobów. Jako działalność jałową gospodarczo, zupełnie niepożyteczną. Jako bezmyślną zabawę polegającą na dręczeniu ryb, które i tak się potem wypuszcza.
Wszystkei wędki będzie trzeba zdać dobrowolnie, a za ich posiadanie będą grozić surowe kary.

Zamiast wędkarstwa zostanie zaprowadzone zdrowe i pożyteczne Rybactwo Sportowe, oparte na tradycji ludowej, sięgającej głęboko do samych korzeni. Będzie to działalność o dużym znaczeniu gospodarczym i w dodatku preferującą narzędzia, które nie kaleczą ryb. Tu będą dopuszczone w drodze wyjątku widły i ościenie, ale tylko podczas tarła szczupaków i salmonidów - znanych szkodników rybackich.
Każdy właściciel gruntów przylegających do wody będzie miał prawo do swobodnego łowienia, na swojej wodzie; w przypadku rzeki: do połowy nurtu, a w przypadku jeziora: na odległość skutecznego strzału z obrzyna. Będzie miał też prawo do sprzedawania zezwoleń osobom trzecim, za odpłatą lub za odrobioną robotę. Limity będą określone wielkością gospodarstwa - kto ma większe, będzie mógł łowić więcej. Preferencje specjalne będą dla gospodarstw dużych.
Wymiary ochronne nie będą potrzebne - do każdej ryby zostaną dostosowane odpowiednie narzędzia połowowe o odpowiednio dobranych oczkach.
Zarybianiem będzie się zajmowało państwo, które będzie musiało znaleźć na to środki, podobnie jak na darmowe świadczenia lekarskie, zasiłki itd.
Będzie leppiej!

X.Y.Z.

p. s.
Ukryłem się pod pseudonimem, bo jak ten tekst zostanie uznany za "lżenie i wyszydzanie", to czeka mnie pewnie dwadzieścia pięc lat obozu resocjalizacyjnego...
psssss...
agenci już przeglądają strony internetowe...
spadochroniarze
Waldemar Kantyka 26.4.04 07:55
Tomku!
Brawo za pomysł i duze rozeznanie w kuluarach tzw.kręgów politycznych.
Mam jednak mieszane uczucia po tej lekturze.
Dajemy się wpuszczać w szambo politykierów i nie potrafimy żyć bez polityki. Ubolewam nad tym, że specjalistyczny portal wędkarski znów stanie się areną wymiany poglądów, których wcale tutaj nie powinno być. Już się zmartwiłem kolejnym biciem piany którego naprawdę już mam po dziurki w ...
No, publicyści! Do dzieła!
A propos! Czy jest wśród portalowców choć jedna osoba, która ŚWIADOMIE wyrejestrowała TV? Tak jak ja to zrobiłem trzy lata temu.
Pozdrawiam miłośników CISZY:-)))
STONCE nad brzegami naszych wód mówię, jak zawsze-NIE!
     Odp: spadochroniarze
Tomek Płonka 26.4.04 19:45
    
Wszystko po części jest pochodną polityki. Cośbyś nie wiem jak chciał to i tak polityka wpiep... się do twojego życia. Regulowanie potoczków też nią jest, bo to właśnie politycy stworzyli możliwości i dali na to kasę. Artykulik na pograniczu felietonu może wybiegać chyba troszkę poza obszar samego wędkarstwa?
Pyrsk-T.P.
         Odp: spadochroniarze
Waldemar Kantyka 27.4.04 14:35
        
Hej Tomku!
Sama prawda i tylko prawda! Nie czynię Ci zarzutu lecz ubolewam nad faktami, które opisujesz. Niestety tak mało optymizmu wokół bierze się z tej starej (jakże dziś dopiero aktualnej ) prawdy, że w Polsce tylko ryby nie biorą. Sk....wa w koło tyle, że wielką sztuką jest się nie dać! Czego Tobie i wszystkim Kolegom po kiju życzę! Bo ja sobie radzę! Cziiiizzz!;-)))))))))Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: eZ Publish