Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska

Hit  ...na temat zbiornika Nielisz k.Zamościa

Autor: Marcin P.
Temat: Gdzie i co łowić?
Data:01.4.04 13:41
Ocena:6.22  (74)
Czytano:9629

Od niedawna wchodzę na stronę portalu, ale po przeczytaniu kilku artykółów na temat Nielisza jestem, delikatnie mówiąc, zdziwiony...


Cześć! Mam na imię Marcin, studiuję w W-wie, ale na wakacje zawsze jeżdżę do mioch rodziców, którzy mieszkają ok. 25 km. od Nielisza i tam wędkuję. Nie wiem czy dobrze wybrałem kategorię, w której znajdzie się artykuł, ale mam nadzieję, że jak najwięcej wędkarzy go przeczyta, bo chyba warto. Chodzi o artykuły na temat Nielisza z portalu, które dość pozytywnie i "przyjaźnie" opisują zbiornik. Otóż jest kilka spraw, o których warto wiedzieć. Nielisz to "wędkarski raj" - może i tak, ale raczej dla tych, którzy znają zbiornik doskonale i łowienie w trudnych warunkach sprawia im dużo przyjemności. Łowię tam od kilku lat. Nie mam wyników o jakich warto wspominać na łamach tego portalu, ale nie jest mi to aż tak potrzebne. Lubię po prostu przygotować łowisko i posiedzieć w ciszy i spokoju nad wodą. Jak przy okazji coś weźmie, to świetnie. Często złowione ryby wypuszczam, a już na pewno te, które nie mają wymiaru. Niestety nie o wszystkich "kolegach wędkarzach" łowiących na Nieliszu można to powiedzieć. Prawdą jest, że czasami biorą "co im w łapy" wpłynie. Często "łowią" w jakieś siatki lub sieci - dwa lata temu straż wędkarska wyjęła sieci, w których było ok. 400(lub 500,nie pamiętam)kg. ryb. To dla mnie prawdziwa tragedia. No dobra, ale dość o tutejszych, a trochę o zbiorniku. Najpierw wielkośc- uważam, iż opis ile to ma ha powierzchni i ile m. wody pomieści nie są dobrym sposobem na oddanie jego wielkości. Może i parametry ma niezłe, ale dobrych miejsc do wędkowania, jak na taki zbiornik jest bardzo mało. Chyba największą szansę na złowienie czegoś większego mają łowiący z łódki. Z brzegu jest gorzej, zbiornik bardzo zarasta, a średnia jego głębiokość przy łowieniu z brzego nie przekracza 1.2 - 1.5 m. Co prawda głęboka woda jest blisko zapory i od strony miejsowości Nawóz, ale o miejscach tych nie można powiedzieć "ładne". Od Nawozu jest goły brzeg i wędkują co 15-20 metrów. Są co prawda jakieś wyniki(głównie biała ryba), ale przyjemność za to niewielka. Drapieżnika jest złowić łatwiej, ale i z tym ostatnio kiepsko. Faktycznie było tak łatwo, że łowili po kilkanaście(dziesiąt) sztuk dziennie, ale ryb niekoniecznie wymiarowych, a do reklamówki trafiały wszystkie- "straszna wiocha". Ubiegły rok nie był już "taki łatwy", ale może to i dobrze, bo trochę się zniechęcą. Kolejna sprawa - ostatni rok był dość suchy i wody w zbiorniku było jak na lekarstwo. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale jeśli susza dopisze łowienie z brzegu nie będzie zbyt łatwe. Można szukać wyjścia - ja np. wchodzę do wody i łowię stojąc po kolana, nawet głebiej. Nie jest to możliwe bez dokładnej znajomości podłoża - jest sporo rowów(sporo to nawet delikatne ujęcie sprawy), które nie są może szerokie, ale głębokość(większość ok. 2 m.) wystarczy aby obładowany sprzętem wędkarz się utopił. Podsumowując - Nielisz to wspaniałe łowisko dla tych, którzy kochają przyrodę i mają dużo wolnego czasu, który chcą spędzić w umiarkowanym spokoju nad wodą. Pisząc ten artykuł kieruję się częstym widokiem "przyjezdnych", który mam w pamięci. Ludzie przyjeżdżają z daleka i odjeżdżają po wyczerpującym, bezowocnym maratonie, z irytacją na twarzy, której lepiej nie opisywać dokładnie. Proszę o ewentualne komentarze, pytania. Chętnie podzielę się skromną wiedzą na temat Nielisza i okolic ...


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Prosba do zoreintowanych nabierzaco na nieliszu
Kamil Pytlak 08.5.04 09:34
czesc jezeli ktos wie jaka w tym roku woda jest(gleboka czy plytka) na Nieliszu to prosze o kontakt (gg: 3609135) ALER LEZY MKI NA CZASIE JUTGRO ZAWODY!!! ALBO JAK KTOS TO PRZECZYTA TO PROSZE O SMS- Z INFORMACJA, WSZYSTKIE MILE WIDZIANE (WWW.BRAMKASMS.PL IDEA) 0508306726
Potrzebna pomoc !!!!!!!
Kamil Pytlak 05.5.04 21:00
czesc, mieszkam dosyc daleko od Nielisza ale w ta niedziele mam tam zqawody o mistrzostwo kola. Ale kompletnie nie wiem na co tam sie nastawic interesuje mnie glebokosc lowiska jaka przyneta jest najskuteczniejsza na jaki gatunek ryby, no i oczywiscie na jaka rybe moge liczyc czy jest tam ukleja, jezeli nie to na co najchetniej biora tam plocie i leszcze i jak daleko od brzegu. Prosze o pomoc, JAK NAJSZYBCIEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!
     Odp: Potrzebna pomoc !!!!!!!
mariusz 07.5.04 22:04
    
czesc kamil, co chodzi o biala rybe to na dzien dzisiejszy ,bardzo ciezko jest zlapac z brzegu. Nadchodza burze wiec moze cos sie ruszy, zycze ci szczescia.
na co się nastawiać na zawodach
Rafał Pluta 05.5.04 19:25
niedługo mamy zawody.chciałem się dowiedzieć na co się nastawić i jak się łapie.czy w zbiorniku jest ukleja.na jakiej odległości się łapie.jak głeboko jest przy brzegu. Cos o przynętach i zanętach oraz o najskuteczniejszej metodzie łowienia.
polow z pontonu
Jurek Buda 06.4.04 00:31
A jak przedstawia sie sytuacja polowu z pontonu? jest taka mozliwosc? jakies odadtkowe oplaty?
Zbiornik Nielisz
Dariusz Litwin 05.4.04 20:47
Cześć.
Byłem w Niedzielę na zbiorniku Nielisz. Woda w tym roku przynajmniej jak narazie dosyć wysoka i oby taka pozostała, bo to będzie sprzyjało dobrym połowom i napewno ryby będą mogły spokojnie odbyć tarło. Mozna go określić w dwóch słowach " piękny i dziki " dla wędkarzy. Piękny, bo pomijając niektóre sprawy to wędkarski raj, a dziki, bo nie ma żadnej infrastruktury i nawet dojazd do brzegu w niektórych miejscach jest utrudniony. O połowach miejscowych to nie będę wspominał, bo tak jest też i na Wieprzu, taka jest już mentalność ludzi. Kończąc, chciałbym prosić, że jeżeli ktoś chciałby się podzielić wiedzą na temat ukształtowania zbiornika (umiejscowienia rowów, dołów), a nie jest to tajemnica to byłbym bardzo wdzięczny.
ps. w mojej galerii można znaleźć kilka zdjęć z Nielisza i okolic, także te wczorajsze
     Odp: Zbiornik Nielisz
Marcin Pasek 15.4.04 11:12
    
Cześć! Wczoraj wróciłem z rodzinnych stron i mogę napisać parę słów na temat Nielisza. Niestety nie będą to słowa poparte tegorocznym doświadczeniem, bo nie udało mi się na razie pojechać nad zbiornik. Słyszałem tylko opinię od jednego z członków PZW, że na razie woda jest dość głęboka, ale za jakiś czas znowu spuszczą, bo trzeba będzie wyłożyć jakąś nową plażę kamieniami... A kogo obchodzą plaża i kamienie? Po co oni psują nam Nielisz? Nie rozumiem tego, przecież jak jest taki dziki, to chyba jest lepiej dla "większości", a jedna plaża już jest koło zapory i jak na razie wystarczała. Ale nie o tym chcę pisać - chodzi o położenie rowów w Nieliszu. Piszę na prośbę p. Darka i od razu mam jedno pytanie. Jeśli możesz, to napisz skąd są te zdjęcia - "Leśne jezioro I i II". Jeśli to Nielisz, to nie kojarzę, a miejsca są piękne i chciałbym zobaczyć. No dobra rowy - ciężko będzie opisać położenie, najłatwiej byłoby po prostu pokazać. Faktycznie, jak wspomniał Pweł jest jeden długi rów (może jakieś starorzecze lub dawna rzeczka), który ciągnie się praktycznie przez całą długość zbiornika - zaczyna się przy lesie od strony Michałowa. Początkowo jest oddalony jakieś 30 m. od brzegu, później odległość się trochę zwiększa, ale zwiększa się też głębokość i szerokość. Na całej długości jest nie do przejścia - po prostu za duży i za głęboki. Na początku jego biegu inni wędkarzę porobili jakieś kładki i dało się przejść, nie wiem jak będzie w tym roku. Są też inne, mniejsze rowy, na które trzeba uważać. Nie da się za bardzo opisać ich położenia, bo jest ich sporo. Praktycznie każda zatoczka ma jeden taki rów, a większe rozlewiska po kilka. Można się orientować patrząc na gałęzie zalanych krzaków - zazwyczaj tworzą ciągłą linię i to jest właśnie linia rowu. Niestety, te rowy z krzakami też dają się przejść tylko w "znanych" miejscach, bo również są głebokie. Ale tego nie jestem w stanie opisać. Te mniejsze rowy, praktycznie niewidoczne, można przekroczyć, ale trzeba to robić ostrożnie, bo można wpaść w głęboki muł i może być nieprzyjemnie. Każdy taki rów ma podwójne dno - wierzchnie to właśnie zapadający się muł. Jeśli chodzi o łowienie na "dużym rowie" jak pisał chyba Paweł, to nie przypuszczam aby łowiono na nim lecz gdzieś obok. Ryby nie żerują w mule, a rów ten jak wszystkie jest pełen mułu. Może co najwyżej ryby wędrują nim na żerowiska i wtedy jest jakaś szansa by je złowić. Czekam na jakąś odpowiedź od Dariusza. Pozdrowienia. Marcin
         Odp: Zbiornik Nielisz
Dariusz Litwin 19.4.04 17:08
        
Cześć Marcin.
Dzięki za opis, co do twojej prośby to masz wszystko opisane na mailu.
Pozdrowienia
Darek
     Odp: Zbiornik Nielisz
Marcin Pasek 06.4.04 10:04
    
Witam! Jasne, że umiejscowienie tych że rowów to nie jest żadna tajemnica. Mam jakieś informacje na temat rowów od strony Zamościa,bo tam łowię i chętnie coś napiszę, ale proszę wybaczyć, dopiero po Świętach. Za godzinę mam pociąg i teraz już nie zdążę. Proszę o cierpliwość - może się opłaci. To do napisania...
     Odp: Zbiornik Nielisz
Paweł Stopa 05.4.04 22:19
    
cześć!
i jak wyniki z wczorajszych połowów? Ja sam miałem jechać w sobotę jednak naszym specom od dróg i utrzymanym w świetnym wrecz stanie DZIUROM NA DROGACH! zawdzieczam to że na rybki to sobie mogłem popatrzeć... tyle że w oczku!
Co do ukształtowania dna zbiornika to myśle,że niewiele moge ci pomóc gdyż wiem tylko o jednym wiekszym rowie ciągnącym sie wzdłuż lini brzegowej od Zamościa w odległości mniej więcej 60-100m od brzegu.(zalezy od miejsca) Sam z łodzi nie łowię(jeszcze:]) ale słyszalem że z owego rowu wyciągają czesto okonie,szczupaki coraz częściej sumy podobno czesto odwiedzają te miejsca karpie i oczywiście wszędobylskie leszcze i płocie(słyszałem o naprawde sporych okazach)------> jednym słowem wszystko co pływa w tej wodzie :] Mam nadzieje, Ze chociaż w niewielkim stopniu Ci pomogłem

pozdro Stopish
Nielisz
Paweł Stopa 02.4.04 13:13
cześć, jestem Paweł i mieszkam w Zamościu. Po przeczytaniu twojego artykułu, musze przyznać ci racje co do kłusownictwa. To jest straszne. Miejscowi masowo odławiają ryby. Sieci stawiają szczególnie w nocy. Były propozycje aby zakazac połowów w nocy z łodzi, ale to nie przeszło gdyz wędkarze uparli sie" że wodę trzeba chronić, a nie nanosić zakazy" zgadzam się z tym po częsci choc sam w nocy nie łowię. W tym roku na szczęście kontrole mają być częstsze. Ponadto duzy udzial w złej kondycji zbiornika ma spór z elektrownią wodną, która jakoś dziwnie, zawsze na wiosnę(podczas tarła) spuszcza wode w zbiorniku. Wiadomo co dzieje sie z ikrą... Prowadzone rozmowy nie przynoszą skutku, choć sa zapewnienia ze w tym roku...
Co do drugiej sprawy, do dotruności łowiska musze sie zTobą zgodzic. masz sporo racji, stare wygi siedzące godzinami nad wodą wiedza doskonale gdzie , kiedy i jak łowić. Jednak przy odrobinie szczescia mozna osiągnąć dobry wynik

Ja jestem jeszcze poczatkującym wedkarzem, choc z osiągnięciami w zawodach. Wiele z nich rozgrywało sie własnie na Nieliszu. Zawsze na plazy(od strony Zamoscia). Czesto zdarzało sie, ze zwabione leszcze podchodzily na 10 metr na wode o głebokosci ok 0.5m! i nie byly to wcale takie zyletki, tylko potezne 1.5kg łopaty.
Ponadto w Nieliszu jak zapewne wiesz łowi sie duzo karpi. znam wielu wedkarzy, którzy nęcą kulkami,pelletem a nawet ziemniakami i mają doskonałe wyniki. I nie koniecznie z łodzi. Kiedys przyjechala tu para na tygodniową zasiadke. zlapali kilkanascie grubych cyprinusów i do wody.
Moim zdaniem przepisem na dobre połowy na tym zbiorniku jest dobrze dobrana zanęta i oczywiście... szczęście!

Ps. Jutro wybieram sie tam powędkować. nie oczekuje wprawdzie rewelacyjnych wyników ale juz nie moge wytrzymac żeby wyrwac sie nad wodę. Pozdrawiam Paweł
     Odp: Nielisz
Marcin Pasek 02.4.04 17:48
    
Cześć Paweł! Cieszę się, że ktoś odpowiada na mój artykuł. Radość sprawia mi również, że są w mojej rodzinnej okolicy wędkarze, którzy z przyjemnością patrzą jak inni wypuszczają złowioną rybę do wody. Co do elektrowni, to faktycznie są z tym spore problemy i jeśli by nie spuszczali tak wody, to i rybom byłoby lepiej i wędkarze mogliby się cieszyć z łatwiejszego dostępu do wody. W tym roku jeszcze nie łowiłem, ale nie mogę się tego doczekać. Może przejadę się nad Nielisz w Święta. Z niecierpliwością czekam też na widok linów, trących się na płyciźnie, czy spławiających się karpików. No cóż, byle do wakacji... Pozdro! Marcin
Nielisz.
Jurek Baczewski 01.4.04 22:01
Sama święta prawda.Lepiej wybrać się na pstrągi,o 40-taka jeszcze tam nie trudno.Wieprz odcinek nizinny a jednak są.
     Odp: Nielisz.
Paweł Popek 02.4.04 00:04
    
siemka widze że łapiesz na tym samym opszarze co ja heh i jaki był rezultat zeszłoroczny?wogle jak oceniasz rzekę wieprz przywaznie za zaporą i jescze wspaniałym tez odcinku Wirkowicach .Tyle słabo jest że jerst to daleko i trzeba juz wolnej soboty żeby się wybrać chociaz i tak miema jeszcze chyba tak źle Zamość to tez piekne miasto tylko brakuje w nim akwenuw no nic życze połamania kija!



Valid XHTML 1.0!