Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Rozmaitości

Hit  "Komplet szczęścia"

Autor: Maciek Dąbrowski
Temat: Refleksje i odczucia
Data:26.2.04 00:08
Ocena:5.94  (18)
Czytano:2911

Amulet, talizman, przedmiot naturalny lub sztuczny, który w przekonaniu niektórych ludzi, grup i społeczeństw posiada moc magiczną i chroni swego właściciela przed niebezpieczeństwami (np. napaścią, kradzieżą, chorobą, niespodziewaną śmiercią), zapewniając mu też powodzenie w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Odznacza się zwykle niewielkimi rozmiarami i jest łatwy do noszenia przy sobie (np. kamyk, muszelka, zasuszony kwiat, moneta, kolczyk, naszyjnik); pokryty bywa niekiedy specjalnymi znakami lub napisami. Amuletów używano prawdopodobnie już w czasach młodszego paleolitu, szczególnie powszechnie zaś w starożytności i średniowieczu, popularne są do dziś. W wielkich religiach monoteistycznych wiara w nie uznawana jest za zabobon.


Jakoś nie wieżę żeby talizmany przynosiły szczęście, chroniły nas, ale ostatnio przekonałem się, że coś w tym jest. Nie mogąc chodzić na ryby (przerwa zimowa) postanowiłem nosić coś ze sobą związanego z wędkarstwem. Najlepszym rozwiązaniem po przejrzeniu skrzyneczki wędkarskiej był wobler Pana Siudakiewicza. Miałem takie same dwie sztuki, więc szybko odczepiłem kotwice z agrafek zrobiłem łańcuszek i już miałem „breloczek”. Nosiłem go w kieszeni przez jakiś czas, następnie to samo zrobiłem z woblerem Salmo i dołączyłem do poprzedniego. Nie zwracałem na nie szczególnej uwagi, ale nigdy się z nimi nie rozstawałem. Jednak, jeśli zapomniałem i nie miałem ich w kieszeni od razu się wracałem po nie, tak już z przyzwyczajenia.
Któregoś dnia postanowiłem nosić komplet: wobler, obrotówka i wahadłówka. Znalazłem jakieś „gorsze” błyski i dołączyłem do woblerków. Gdy miałem błystki przy sobie nagle zaczęli mnie pytać nauczyciele. Po jakimś czasie domyśliłem się, że to ma jakiś zawiązek z błystkami. Przez jakiś czas nie nosiłem ich i było wszystko dobrze, kiedy nosiłem błystki do szkoły nauczyciele znowu mnie pytali. Po powrocie do domu odłączyłem błystki i odłożyłem na bok. Podziałało pytania ustały. Coś mi się wydaje podejrzana błystka obrotowa.
Będąc na Targach Wędkarski w Warszawie oglądałem błystki przy stoisku Spinnexa. Po chwili zacząłem rozmawiać z Panią ze stoiska i dostałem błystkę (breloczek), pomalowanego „gnoma”. Od razu dołączyłem do kompletu i zainteresowałem Panią ze stoiska. Po długiej rozmowie udałem się do domu.
Mój komplet po wzbogaceniu o błystkę jest już od 1,5 tygodnia w mojej kieszeni i przynosi szczęście.
Mając ten komplet: błystka i 2 woblery zauważyłem, że moje szczęście nie ulega zakłóceniu a nawet pomaga. Przedstawię wam autentyki.
Dzień 22.02.2004
Miałem się spotkać z koleżanką z gg. Trochę się obawiałem spotkania, bo o Wędkarstwie mogę gadać godzinami a na inne tematy jest gorzej. Troszkę się bałem spotkania z innych, powodów - nie wiadomo, kto przyjdzie i jaka jest ta osoba naprawdę w życiu.
Przed spotkaniem otworzyłem szafę od razu sięgnąłem i założyłem koszulkę RO i poczułem przypływ mocy. Dziwne, ale prawdziwe, poczułem „to jest to”. Dzięki tej koszulce RO, czułem się jak by cała Wędkarska Brać mnie wspierała. Do kieszeni włożyłem szczęśliwego woblera Siudaka (szczęśliwy, bo jak go mam to mnie w szkole nie pytają), woblera Salmo i błystkę Gnoma.
O 14 spotkaliśmy się. Spotkanie wyszło super, fajna dziewczyna i super się z nią rozmawia. Zamiast wrócić o 17 wróciłem o 19 z hakiem i jeszcze mógłbym z nią rozmawiać, wciągnęła mnie rozmowa i sama osoba) Jestem szczęśliwy, bo nawet nie poruszyłem tematu Wędkarstwa, z czego jestem ogromnie dumny.
Dzień 25.02.2004 (środa)
Miało być wielkie pytanie z polskiego, klasówka z Niemca i kartkówka z fizy. (z Polskiego ostatnio pytała i kosiła wszystkich równo. Będąc we wtorek na odczulaniu dostałem środek nasenny i byłem padnięty a o nauce nawet myśleć mi się nie chciało. W środę rano założyłem koszulkę RO i tradycyjnie włożyłem breloczki do kieszeni. Dzień minął cudownie Nauczycielka nie pytała, klasówkę z Niemca przełożyli, z chemii kartkówki nie było, jedynie łatwa z fizy.

mój "komplet szczęścia"
Teraz się zastanawiam czy mają one jakąś moc czy po prostu wierze w to, że mi pomagają, a te zdarzenia to zbieg okoliczności...
Coś w moich breloczkach i koszulce RO jest, oprócz drewna i metalu (w woblerach) oraz 100% bawełny (w koszulce).

I tak spokojnie żyje z moimi breloczkami, „kompletem szczęścia” i mam nadzieję, że nie przestaną działać. Teraz wiem, że coś jest w talizmanach.

Pozdrawiam, Maciej Dąbrowski
GRANDPRIX


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
mój artykuł
Maciej Dąbrowski 27.2.04 16:00
Witaycie!!!

Thx za oceny, dziś się przekonałem znowu, że działają moje breloczki m.in. na fizyce. Byłem przy tablicy i opisywałem działające siły na żyłke, na której jest zawieszony ciężarek.
Poprostu pikny temat, wiec byłem aktywny całą lekcje

pozdrawiam, Maciey
     Odp: mój artykuł
Kolega 09.11.04 15:54
    
w końcu ta szczesliwa passa minie !!! ;)
         Odp: mój artykuł
Maciej Dąbrowski 09.11.04 22:09
        
chyba mineła ...
z koleżanką kontakty upadły a i szkoła idzie tak sobie, ale nie nosze "kompletu szczęścia" może przez to... Life is brutal...

Pozdro, MacValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka": Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!