Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Serwer

Hit  Kilka groszy do RO

Autor: Andrzej Jelonek
Temat: Portalowe sprawy i porady
Data:19.2.04 10:50
Ocena:5.29  (14)
Czytano:3268

Kilka groszy do RO.


Na początku chciałbym pogratulować rodzicom RO, za tak kompleksowy w swej formie portal o tematyce wędkarskiej. I nie jest to bynajmniej wazeliniarstwo, ale realna ocena wkładu, jaki został wniesiony w obecny kształt tej stony internetowej. Nie jest bowiem żadnym odkryciem, ze RO jest wiodącym portalem w tej grupie.
Pan Dariusz Żbikowski postawił ostatnio pewne pytania dotyczące procesu budowy nowego RO. Pomyślałem sobie, że trudno jest poprawiać coś, co już funkcjonuje bardzo dobrze, ale spróbujmy coś jeszcze podkrecić dla ( jak to ujął ) « lepszej przejrzystości strony ».

1)
Jak wiadomo, każdy portal tworzony jest w jakimś celu. Są takie o tematyce erotycznej, samochodowej, informacyjnej + mydło i powidło (onet / wp / interia ).
Jeśli ktoś szuka określonej informacji, to zagląda na odpowiedni portal.
Jeśli wychodzimy z założenia, że jest to strona czysto wędkarska (w szerokim pojęciu tego słowa), moja propozycja jest taka, aby skupić się wyłącznie na tym co dotyczy wędkarstwa i wszelkich dziedzin z nim związanych. Zastanawiam się, czemu ma służyc nadsyłanie np. zdjęc typu : obsrane przez ptaki auto itp. Może to i kogoś rozbawi ale jaki to ma związek z portalem ?
W tym miejscu chciałbym oczywiście przeprosić tych, którzy poczuli się urażeni moją opinią na temat tej materii. Z drugiej jednak strony, zdjęcie żony bawiącej się gumową kaczką w wannie, możnaby podciągnąć nawet pod kategorię środowisko wodne... Tylko co ma piernik do wiatraka. Jest przecież takie szerokie pole do popisu jeśli chodzi o robienie bardzo ładnych i ciekawych ujęć (będzie o takich propozycjach w punkcie drugim).
Podobnie ma się rzecz z umieszczanymi na początku strony informacjami z onetu. Mój pogląd na tą sprawę jest taki ( podobnie jak ktoś już o tym wspomniał na forum), że jeśli szukam podobnych informacji, to wejdę na stronę Onet. Ja RO zarezerwowałem sobie jako swego rodzaju azyl. Stronę (nazwijmy to umownie) uciekającą od tematyk związanych z codziennym bombardowaniem naszych umysłów kiepskimi na ogól nowinami, nieraz tak dziwnymi jak np. »Śmierć w Pałacu Prezydenckim » - Ukochana suczka państwa Kwaśniewskich Saba (13,5 roku) nie żyje.
Co prawda Onet jest to jedna ze stron wpisanych u mnie jako ulubiona (ze względu na nowe informacje sportowe), ale przepraszam bardzo, jeśli napotykam na tego typu wiadomości.....Może jednak rzeczywiście nie warto kopiować pewnych debilizmów....

2) Łowiska
Mapa zbiorników wodnych w kraju ze zdjęciami, opisami łowionych ryb, opowiadaniami zwiazanymi z tymi wodami, kłusownictwem występującym na danym akwenie.
Faktycznie, istnieje już link łowiska, lecz w niezwykle skromnej formie.
Tutaj właśnie widzę pole do popisu dla posiadaczy aparatów fotograficznych. Jeśli jest w twej okolicy akwen wodny, zrób kilka fotek, opisz, może jakiś artykuł, przygoda, brania. Tutaj możliwości są nieograniczone. Zalogowanych na portalu jest już « pare osób ». Jeśli by chociaż część z nich zrobiła podobnie, mielibyśmy naprawdę nieźle udokumentowany spory obszar.
Przykładami mogą tu być :
Łowiska Odry, Ryszarda Siejakowskiego, czy « Odra » ogólnie, hornetpsr.
Propozycja .
Podam jeden przykład dla zobrazowania.
Wchodzi na portal nowy użytkownik.Chciałby znaleźć informację na temat dostępnych w danym regionie łowisk, ryb, metod, opinii ludzi wedkujacych w jego regionie, może nawet chętnie poznałby kogoś, kto w cztery oczy odpowie mu na nurtujace go pytania.
Mieszka w regionie gdzie np. płynie Wisła.
W linku « Łowiska » klika na « Wisła »
Otwierają się podstrony ;
Rybostan
Ryby występujące i ich opis.

Brania / Metody połowu
Dotychczasowe wpisy brań powiązane z tym akwenem, opis używanego sprzętu i przynęt.

Artykuły na forum, ludzie itp.
Miejsce gdzie będą umieszczone wszelkie artykuły, opowiadania z wypraw, opisane przypadki kłusownictwa itp. Dosłownie wszystko, co nie znalazło się we wcześniejszych kategoriach, cały czas związane oczywiście z danym akwenem.

Wiem, że na upartego można by to wszystko wydobyć z obecnej strony, ale być może ta forma sklasyfikowania byłaby bardziej czytelna.

3) Początkujacy wędkarz.
Link zatytułowany np. « Pomocna dłoń / gorąca linia »
Pytania, które ukazują się na forum, czasem zostają bez odzewu. Bywa, że odpowiedzią jest sugerowanie poszperania we wcześniejszych komentażach i postach.
Należy mieć świadomość, że RO odwiedzają rówież osoby chcące rozpoczać swą przygodę z wędkarstwem, a na dzień dzisiejszy mające marne pojęcie o czymkolwiek na ten temat. Jeśli taki przyszły wędkarz postawi pytanie na forum i nie otrzyma satysfakcjonujacej odpowiedzi, to przypuszczalnie może się zrazić już na samym wstępie.
Na pewno znalazłaby się spora część wędkarzy, chętnych do udzielenia odpowiedzi na pytania poprzez np. e-mail. W dziale tym, wpisywałyby się osoby chętne do tej formy pomocy, z zaznaczeniem działu w jakim czują się najlepiej.
W momencie gdy ktoś nie znajduje odpowiedzi w zasobach RO, szuka w dziale « Pomocna dłoń / goracą linia » osób mających dobre rozeznanie w danej dziedzinie i za pośrednictwem poczty kieruje pytania.

4) Dział sprzętu wędkarskiego
Przewijał się już swego czasu pomysł o sprzętowym.
Rzeczywiście.
Dla przyszłych kupujących sprzęt wędkarski, niezmiernie cenne byłyby uwagi tych bardziej doświadczonych. Nie chodziłoby tu oczywiście o ranking z tabelą, lecz o opinie użytkowników. Są firmy, czy dane modele, o których krążą takie a nie inne opinie. Dlaczego nie możnaby tego podciągnąć pod jeden link na stronie. Zawsze będzie to nieocenione źrodło wiedzy dla przyszłych kupujacych, a i być może skłoni producentów do poprawiania jakości swych wyrobów.
Naprawy gwarancyjne/Porady
W chwili, gdy ktoś z RO ma problem z wyegzekwowaniem darmowej naprawy sprzętu w ramach gwarancji, taki dział mógłby być bardzo pomocny. Być może są jakieś sposoby, które okazały się już skuteczne w tej materii.
Byłoby to miejsce porad : co robić w przypadku gdy producent, sprzedawca czy dystrybutor sprzętu, przyczynia się do naszego podwyższonego ciśnienia, nie wywiązując się z warunków gwarancji.

Pomysłów znalazłoby się może jeszcze kilka, ale nie sposób o wszystkich pisać w jednym artykule.

Grand Prix


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Popieram
Wiesław Wójtowicz 29.2.04 16:45
Dopiero poznaję RO ale to doskonały pomysł aby był to spejalistyczny portal.
Trochę Was nie rozumiem
Sławomir Kurzyński 19.2.04 21:38
Czy mało jest tu tematyki wędkarskiej, że chcecie ograniczać inną? Moim zdaniem fajnie jest gdy wchodząc tu na stronę mozna przeczytać dobry dowcip czy zobaczyć śmieszne czy fajne pod innym względem zdjęcie. Nie przesadzajmy z tym ograniczeniem się do jednego tematu. Wiodącym jest wędkarstwo i tyle. Jakby zajmowało 100% to szybko byśmy się nim znudzili. Dotychczasowe proporcje bardzo mi odpowiadają i za takie dziękuję.
Pozdrawiam
Konkursowy?
Tomek Płonka 19.2.04 21:12
Chyba walnąłeś pomyłkę i umiesciłeś to w konkursie. Potwierdź że te propozycje dla RO to twoim zdaniem artykuł konkursowy podlegający ocenie. Pyrsk-T.P.
kom
fil 19.2.04 19:15
zgadzam się całkowicie z autorem dla mnie też ten portal to odskocznia od wszystkiego innego i tylko tematy wędkarskie powinny się na nim znajdować.
     Odp: kom
robert mikołajczak 20.2.04 19:45
    
jestem z wami ten portal jest super taki jaki jest nie trzeba go zmieniac!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     Odp: kom
Roman Dąbrowski 19.2.04 21:12
    
popieram pomysl aby portal ten byl wylacznie poswiecony sprawom zwiazanym z wedkarstwem.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Nasze studio DTP dysponuje nowoczesnym sprzętem i doświadczoną obsługą. Świadczymy Przygotowanie druku Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę.