Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem

Hit  Zapytanie do wędkarzy

Autor: Krzysztof Kielar
Temat: Regulaminy
Data:06.2.04 12:03
Czytano:4233

Załapałem bakcyla. Ratujcie bo nie wytrzymam


Mam prośbę do wędkarzy, którzy orientują się w temacie opłat za wędkowanie. Kiedyś miałem kartę wędkarską - 12 lat temu. Teraz po wielu zmianach w moim życiu chciałbym odkurzyć stary sprzęt i wyruszyć nad wodę. Jestem z okręgu rzeszowskiego. W internecie udało mi się wyszukać, że muszę opłacić:
- wpisowe
- opłatę za wody nizinne (nie wiem czy to jest to samo co zagospodarowanie i ochrona wód)
- składkę członkowską
- legitymację członkowską
- egzamin
Bez egzaminu jakieś 140zł. I tu moje pytanie. Kiedyś już kartę miałem ale już jej nie mam. Wydał mi ją skarbnik koła, teraz chyba wydaje starosta.
I tutaj moje pytania:
-Czy muszę płacić za egzamin i wpisowe? koło powinno mieć mnie w ewidencji.
-W regulaminie jest na napisane, że można łowić ze współmałżonkiem w ramach stanowiska i limitu oddając mu jedną z wędek, bez konieczności uiszczania składki członkowskiej i opłaty na ochronę wód. Pytanie: Współmałżonek nic nie musi płacić, czy jednak musi?
Proszę mi jeszcze wyjaśnić następujące punkty regulaminu. Chodzi o to że można łowić w następujący sposób:
/...
c/ sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.
e/ sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż dwa haczyki, przy czym każdy haczyk może mieć nie więcej niż trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm.../
Tego nie rozumiem zupełnie. Proszę naszych ustawodawców o wyjaśnienia.

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
czy...
Maciej Świstek 12.12.04 20:10
Czy
Są karty młodzierzowe
Chciałbym łowić ;(
Maciej Świstek 12.12.04 10:20
Jeżeli mam 12 lat ichciałbym łowić ryby,a nikt z mojej rodziny nie ma karty rybackiej to ggzie w krakowie mógłbym ją sobie wyrobić
     Odp: Chciałbym łowić ;(
Maciej Dąbrowski 12.12.04 14:21
    
Musisz mieć skończone 14 lat, aby wyrobić kartę wędkarską i legalnie łowić.
Chciałbym łowic
Maciej Świstek 12.12.04 10:17
Jeżeli mam 12 lat i chciałbym łowić ryby , a nikt z mojej rodziny nie ma karty rybackiej to gdzie w Krakowie mógłbym ją sobie wyrobić
wędkarstwo karpiowe
Piotr Telszewski 21.2.04 16:12
czy zna ktoś skladniki i wogóle dobre zanęty karpiowe na naszą piękną WISŁE
szczupaki
Marcin Mordzieluk 16.2.04 20:01
Nigdy nie złowiłem żadnego szczupaka bo niewiem jak holowaćprzynęte
zapytanie do wędkarzy
Jarosław Dyttus 09.2.04 13:22
Jeżeli rzeczywiście byłeś członkiem PZW 12 lat temu,to na pewno miałeś kartę wędkarską i gdybyś jej nie zgubił , byłaby ważna do dzisiaj.W kole powinna być twoja ewidencja i na tej podstawie dostaniesz potwierdzony formularz,który jest podstawą do wyrobienia nowej karty wędkarskiej,ale już przez Urząd Miasta.Tym samym nie płacisz już za egzamin,tylko za wydanie nowej karty wędkarskiej(ok.20 złoty).Z wyrobioną kartą musisz wrócić do koła i załatwić resztę formalności.Z grubsza ceny w tym roku są takie:
-wpisowe 25zł
-opłata członkowska-52 zł
-opłata okręgowa-? zależy od okręgu
Zona chcąc łowić też musi mieć kartę wędkarską,alemoże łowić na jedną wędkę bez opłat .Odnośnie punktu c)jest to np. wobler który ma 3 kotwice(każda o 4 ostrzach),a kotwica nie moż miećśrednicy większej niż 3 cm.Punkt e) dotyczy przynęt podlodowych.Pozdrawiam
Dzięki za wyjaśnienia
Krzysztof Kielar 09.2.04 10:00
Wczoraj była taka ładna pogoda, że przejechałem się nad wodę. Lody puściły i woda wygląda całkiem przyzwoicie. Gdyby nie wiatr to można posiedzieć. Dowiedziałem się również że za tydzień mamy zebranie koła. Tak więc zaczyna się........................Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam wszystkich
Witamy w klubie BAKCYL
Tomek Płonka 07.2.04 18:05
Witaj. Moja rada jest taka: weź 2 stówy i idź do koła PZW, to na pewno starczy na opłacenie składek okręgowych i wpisowego. Egzaminować nikt cię raczej nie będzie, boś za stary i chyba nie będą się wygłupiać - przecież już raz zdawałeś. I tak dostaną forsę - niech się cieszą. Powiedz tylko żeby ci dali nowy regulamin i papier na wyrobienie karty wędkarskiej w starostwie. To też będzie parę złotych (chyba 5 dych ale nie jestem pewien). Żonie weź też papiery z koła że zdała egzamin, wyrób kartę wędkarską i tyle. Oczywiście daj jej książeczkę z aktualnymi przepisami i poproś żeby się nauczyła w ramach "egzaminu" to nie będziesz musiał kuć. Ty załatwiasz, ona w tym czasie wkuje przepisy i jazda nad wodę.
to żeby mieć spokój uzbrajaj przynęty w nie więcej niż 2 kotwice o średnicy nie większej niż szerokość przynęty w najszerszym miejscu (nie większe niż 3cm). Chyba że będziesz łowił na gigantyczne woblery - to już doczytasz dokładnie w nowym regulaminie.
Połamania kija
Pyrsk-T.P.
nie jestem ustawodawcą . ale......
hornetpsr 06.2.04 18:23
muśle , że jeżeli potrafisz udokumentować posiadanie przez ciebie kiedyś karty - to będzie ona ważna dalej . Wpłacenie wpisowego ciebie obowiązuje , ponieważ przestałeś być członkiem o po pierwszej nie wpłaconej składce wpisowej - członkowskiej , którą się płaci nie później niż do 30 kwietnia b.r.
Żona powinna posiadać tylko kartę wędkarską - świadczy ona o znajomości przepisów wędkarskich , ale... może łapać tylko w twoim limicie wędkarskim , tzn , że jeżeli możesz łapać na 2 wędki - ona może na tą druga . Jednak , jeżeli spiningujesz lub łowisz pod lodem , gdzie wolno tyko na jedna to możesz łapać ty albo ona , ale zawsze przy twojej obecności .
Haczyk który ma trzy , lub cztery ostrza to nic innego jak kotwiczka - przy woblerach np >
     Odp: nie jestem ustawodawcą . ale......
hornetpsr 06.2.04 18:26
    
zrobiłęm parę błędów - sory - np miało być - "myślę" na początku :)



Valid XHTML 1.0!