Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Sport

Hit  Podlodowe zawody Okręgu Kielce

Autor: Zbigniew Kutyła
Temat: Sport
Data:20.1.04 14:00
Ocena:4.86  (7)
Czytano:4246

Tego dnia również wędkowałem, więc relacja jest niepełna.


Pojechałem tam z zawodnikami Koła Ostrowiec Miasto. Reprezentowali je: Andrzej Kaczmarski, Andrzej Maciejewski i Tomasz Kacperkiewicz. Z wyłonieniem składu było trochę problemów, gdyż zawody o mistrzostwo podlodowe Koła, ze względu na kaprysy zimy nie odbyły się, a niektórzy zawodnicy odeszli z Koła.
Drugie ostrowieckie Koło Ostrowiec Huta reprezentowali: Adolf Pasieka, Witold Kacperkiewicz i Zbigniew Lechowski
Początek ciekawy. Przy „nowej drodze” ustawił się sznur samochodów z różnymi rejestracjami. Startowały 23, trzyosobowe zespoły. Dodając sędziów i obsługę, wychodzi spora grupa ludzi. Sektory wyznaczone po obu stronach zalewu. Trochę ogólnego zamieszania i losowanie. Najpierw sektorów, potem numerów w nich.
Jest na co popatrzeć. Niektórzy posiadają wymyślne siedzenia, z nartami i kilkoma wędkami, inni foteliki. Kolorowo i ciekawie. Widać, że pomysłowość wędkarzy podlodowych jest nieograniczona.
Na początek półgodzinny czas na wiercenie otworów i nęcenie. Ciekawe zjawisko. Z Brodów, w pół godziny powstaje ser szwajcarski. Otwory przeważnie w rogach miejscówek, pośrodku i na płyciźnie. Kilka osób już się rozebrało. Nic dziwnego. Lodu jest 20 cm, a gdy jeszcze świder nieostry?!
Niektórzy sypią dżokersa i sobie tylko znane zanęty do otworów, inni ich nie stosują. Kto ma rację, czas pokaże. Następuje wystrzał i wszyscy natychmiast pochylają się nad otworami. Technik tyle, ilu zawodników. Ktoś klnie, ryba się spięła, inny zapomniał wędki z samochodu. Za każdym razem, po złowieniu ryby, trzeba powiadomić sędziego, który to skrzętnie odnotowuje.
Dzieje się coś ciekawego. Z jednego otworu Pan Jacek Kuza wyciąga okonia, za okoniem. Jak się okazało, było ich 99! Czemu nie sto? (śmiech) Nie wszyscy mogą się pochwalić takimi wynikami. Niektórzy zerują. Dwie godziny bez ryby. Tak, to nieraz bywa. Trzeba podkreślić, że w zeszłym roku na Lubiance zerowała połowa.
Atmosfera zawodów na pięć. Dopisała również pogoda. A ryby? Wszyscy zgodnie twierdzili, że Brody były lepsze od Lubianki, ale... No właśnie. Pamiętam, że w zeszłym roku, po pierwszej turze jakiś zespół wyjechał. Puściły nerwy. Tu było spokojniej.
11 20, koniec I tury. Podchodzę do „mojej” ekipy. Słyszę, że nie jest źle.
„Kacper” ...Brań miałem b. dużo, ale nie do zacięcia. Doszedł złamany palec, trudno mi było. Mogłem łowić oliwiarką* Robiłem, co mogłem....
A.K ...Chyba wygrałem sektor. Tylko, żebym nie trafił teraz w to miejsce. (wskazuje w bok - przyp. autora) Spalę się psychicznie...
A.M ...Chętnie wylosuję to samo stanowisko. W pierwszej turze miałem szczęście, które poparłem dobrą pracą...
„Kacper” ...A miało być be!...(śmiech)
Mówię, że może być nieźle i od razu słyszę, ...Tfu, tfu, odpukać...
A.K ... Chyba dwa lata temu, złowiłem w pierwszej turze 2 kg ryb, drugi zawodnik miał 80 dkg. W drugiej złowiłem... okonka. Teraz wiesz, że nie można zapeszać.
Czas płynie szybko. Organizatorzy zapewnili kiełbaski i gorącą herbatę, ale trzeba się spieszyć. To nie lato.
12 45 - zaczynają. Znów losowanie, potem wiercenie, nęcenie i jazda. Zmiany wędek, mormyszek i nerwowe przechodzenie z otworu, do otworu. Tradycyjnie, w drugiej turze ryba bierze mizernie.
Staram się nie przeszkadzać. Krótko: Skąd i jak z braniami? Odp. Neptun Końskie, jakoś leci, ok. 15 sztuk. Dalej walczy Suchedniów. Słyszę, że słabo. Bodzentyn też trochę narzeka. Przechodzę obok prezesa Koła nr 35 Ostrowiec Huta. Słyszę, że czasem nie jest tak, jakby się chciało. Rozumiem, o co chodzi. Mijam Maciejkę, Andrzeja K, nie widzą mnie. Ja też się nie ujawniam. Słyszałem w przerwie, że takie rozmowy rozpraszają, a nieraz wystarczy sekunda nieuwagi i po rybie. Zauważyłem, że nie wszyscy to rozumieją.
W taki to sposób, zawody dobiegły końca. Oto wyniki.
Indywidualnie: 1.Tadeusz Niewczas -Starachowice 2.Robert Gorycki -Starachowice 3. Jacek Kuza -Busko Zdrój 4. Dariusz Komorniczak -Starachowice 5. Stanisław Pięciński -Starachowice 6. Konrad Wawrzczyk -Kielce I 7. ANDRZEJ KACZMARSKI -OSTROWIEC MIASTO.
Drużynowo: 1.Starachowice 2. Kielce I 3. OSTROWIEC MIASTO 4.Końskie Neptun 5. Kielce KKSM 6.Skarżysko Miasto 7.Kielce KWP 8.Ostrowiec Huta 9.Jędrzejów 10.Brody 11.Kielce II 12.Skarżysko ZM 13.Busko Zdrój 14.Suchedniów 15.Radoszyce 16.Skarżysko PKP17.Kielce SHL 18.Bodzechów 19.Bodzentyn 20.Mostki 21.Końskie Miasto 22.Rudki
Podsumowanie: Koło Ostrowiec Miasto zajęło 3 miejsce, a Andrzej Kaczmarski był siódmy. Brakło(co podkreślał), trochę szczęścia i byłby na pudle. Ogólnie można zawody zaliczyć do udanych i czekać na potwierdzenie klasy zawodników w mistrzostwach Koła, które wkrótce mają się odbyć.
Za wystawienie składu sędziowskiego należą się podziękowania Kołom PZW, Ostrowiec Huta i Ostrowiec Miasto. Zawody przeprowadzono wzorowo.
Ciekawostka: W zeszłym roku, Koło Ostrowiec Huta wywalczyło 3 miejsce, a Witold Kacperkiewicz indywidualnie wygrał zawody.
* nazwa prawdopodobnie wymyślona przez Zbigniewa Dudę. Oznacza wędkę podlodową przypominającą do złudzenia oliwiarkę


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Wedkowanie w siwetokrzyskim.
Pawel 21.1.04 23:23
Jak oceniacie poprzedni sezon wedkarski w naszym rejonie??? Czy podobnie jak u mnie nie nalezal on do udanych? Jezeli tak zastanowmy sie dlaczego tak bylo? Proponuje zamiescmy tu kilka madrych wypowiedzi, z ktorych byc moze skorzystamy My sami i Nasze PZW. No i podstawowe pytanie: gdzie w naszym regionie na "dobrego zebacza ze spinningiem"??? Pozdrawiam-polamania kija.
     Odp: Wedkowanie w siwetokrzyskim.
FOFO 24.1.04 08:20
    
Na wisłe Szczucina :D:D:D
         Odp: Wedkowanie w siwetokrzyskim.
Pawel 30.1.04 14:30
        
I na pstraga na Kamionke!!! :PValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.