Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Wspomnienia i relacje

Hit  Regulacja Wisły

Autor: Wacław Santarius
Temat: Środowisko
Data:16.1.04 13:40
Ocena:7.67  (12)
Czytano:3139

Pozwolę sobie przytoczyć artykuł z Trybuny Sląskiej przedrukowany dzięki uprzejmości kol.Wyra na Forum Flyfishing.pl


ARTYKUŁ Z TRYBUNY Ś."KOPARKĄ PO RYBACH" : : nadesłane przez wyro dnia 2004-01-15 09:33:47 z 80.48.71.*
Na brzegach w korycie Wisły pracuje ciężki sprzęt.Spychacze i koparki równają dno,prostują brzegi i przekopują betonowe progi.Niszczą kryjówki będących pod ścisłą ochroną rzadkich gatunków strzebli,głowaczy i ślizów oraz ikręi narybek pstrągów-To zbrodnia!-alarmują ekolodzy.-Wiosną może się okazać,że górna część rzeki jest biologicznie martwa.
-Te pracesą konieczne.Wykonują je firmy zwiążane kontraktem finansowym i terminowym.Kiedy mamy to robić? Latem nad rzeką wypoczywają tysiące ludzi,jesienią jestjest okres ochronny rybostanu,na wiosnę wezbrania.O tempie prac decyduje wykonawca-ripostuje Czesław Witański z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Pszczynie.

FATALNY TERMIN
Termin robót wybrano fatalnie.Podwykonawcy łapali się za głowę,gdy dowiedzieli się kiedy przyjdzie im pracować.
-Sam nie mogę zrozumieć,dlaczego wybrano takie głupie terminy.I nie chodzi tylko o ryby,choć mi ich bardzo szkoda, bo kiedyś wędkowałem i wiem co się może stać.Przecież mamy zimę,a jak tu betonować przy takich mrozach?-pyta Ireneusz Sztuka, współwłaściciel firmy Inż-Bud z Ustronia, podwykonawca jednego z odcinków Wisły.
Według ekologów i wędkarzy w Wiśle już mogło zginąć 80proc.ryb! Spychacze i koparki zasypując naturalne drogi ucieczki ryb,gadów i płazów wgniatają je w kamienie i rozjeżdżają gonsienicami. Niszczą tarliska,co grozi katastrofą ekologiczną.
-I jak mam teraz gonić wędkarzy, żeby nie kłusowali,skoro widzę,jakie spustoszenie sieją maszyny?Dewastowane jest środowisko. Lata upłyną ,nim wszystko wróci do normy,o ile wogóle wróci-ubolewa Wacław Santarius,komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej w Cieszynie.

WINNEGO NIE MA
O planowanych pracach na Wiśle od żródeł do Goczałkowic wiadomo było od ponad dwóch lat.Dlaczego nie uzgodnionom lepszego terminu lub chociaz nie odłowiono cześci ryb? Wszyscy odpowiedzialni za zaniedbania próbuja sę wybielić.
W listopadzie 2002r.poinformowaliśmy Polski Zwiazek Wedkarski oficjalnym pismem o zakresie prac remontowych. Byliśmy przed projektowaniem robót,można było uwzględnić sugestie wędkarzy. Przez rok była cisza teraz jesteśmy związani kontraktami i każda zmiana w projekcie jest utrudniona-mówi Czesław Witański.
Wedkarze twierdzą,że pismo otrzymali ale bez harmonogramu odbudowy rzeki na poszczegulnych progach. Czesław Fołta z bielskiego okregu PZW dziwi sie,jak doszło do takiego zaniedbania,skoro na innych rzekach udało sie pogodzić naprawianie koryta z ochrona środowiska.
-Tam odłowiliśmy rybę i przenośiliśmy w spokojniejsze miejsce. Tu straty będa duże i wystąpimy do wojewody o pieniądze na zarybienie-mówi dyrektor Fołta.
Pytany,czy zdecyduje sie na prawna walkę z osobami odpowiedzialnymi za zaniedbania,mówi wprost-Nie zamierzamy z nikim walczyć bo jesteśmy zaqleżni od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Przystępujemy do przetargu na dzierżawe wód i, wie pan mogło by się okazać że nic nie dostaniemy.


SPOTKANIE OSTATNIEJ SZANSY
Wędkarze twierdzą że inżynierom zależy na tym aby z Wisły zrobić kanał burzowy. Dlatego betonują brzegi i wycinaja drzewa. Tymczasem,jak dowodzą ekolodzy,w całej Europie panuje trend do renaturalizacji rzek,aby powróciło do nich życie biologiczne.
-Zawsze powtarzam:spotkajmy się na budowie. Jeśli bęedzie to możliwe,to uwagi wędkarzy uwzględnimy-mówi Czesław Witański i dowodzi że,dzięki działaniom administratora wód od trzydziestu lat nie było zniszczeń powodziowych,chociarz stany alarmowe były znacznie przekroczone.
Jeszcze w styczniu odbędzie się prawdopodobnie spotkanie ostatniej szansy w sprawie zachowania środowiska naturalnego w Wiśle.O wstrzymaniu prac nie ma mowy.

-Nie jestem przeciwnikiem robót,ale najpierw odławia się ryby,potem stawia tamy zapobiegające z atrówaniu rzeki przez maszyny,a dopiero póżniej naprawia się koryto-mówi Mikołaj Hassa,publicysta wędkarski.-Na Wiśle wszystko jest na odwrót. Nie dość że brakuje tam,gąsienicami rozjeżdża sie ikrę, to jeszcze buduje sie takie progi,które uniemożliwiają migracje ryb w górę rzeki.To sprawa dla prokuratora-dodaje.
MARCIN TWARÓG

SKĄD TEN POŚPIECH
Naprawa koryt rzek prowadzona jest w ramach ogólnopolskiego programu usówania szkód powodziowych.Na podbeskidziu wartość niezbędnych prac wynosi ok.70 mln zł. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich i maja być wydane do 2005r. Zapewne stąd bierze sie pośpiech w budowie bez zachowania podstawowych wymogów ochrony środowiska.


tROCHE SIE NUDZIŁEM TO PRZEPISAŁEM-WYRO

A tak od siebie to chylę czoła przed tymi dzięki którym takie sprawy ujrzały światło dzienne.-pozdrawiam

[Powrót do Forum] [Odpowiedz] [Odpowiedz z cytatem]
Odpowiedzi :: wyświetl bez treści wiadomości Nadawca Data
wczoraj Odp: ARTYKUŁ Z TRYBUNY Ś. [0] Wacław S. 15.01 11:02
Tekst wymaga paru sprostowań oraz komentarzy. Trochę slabo piętnuje zleceniodawców oraz ich nonszalancję, We fragmencie ...-I jak mam teraz gonić wędkarzy, żeby nie kłusowali...kol M.Twaróg nieco przeinaczył moje slowa co być może wynika z nieznajomości tematyki lub z niedosłyszenia. Przez to została główna treść mojej wypowiedzi zmieniona. Myślę jednak że lepszy taki artykuł niż żaden.

Co o tym koledzy myślicie ?


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
No comments...
Andrzej Trembaczowski 17.1.04 17:18
Ręce opadają. To wielka ogólnopolska epidemia. Oby media opisywały wszystkie takie przykłady i oby zostało to również zauważone w UE. Niech tam widzą, na co idą pieniądze europejskich podatników - ponoć czułych na zachowanie środowiska naturalnego.
:(
Andzrej
Znowu się scyzoryk w kieszeni otwiera
Sławek Rybicki 16.1.04 15:13
I to by właściwie starczyło za komentarz do działalności urzędasów i PZW.
PS. Gratulacje dla Tomka S. za komentarz. Idąc za tym przykładem znakomite miejsce dla agentów, komowojażerów itp. to pogrzeby. Jak pragnę podskoczyć czy już nie ma lepszych miejsc do rklamowania siebie ???
Galeria PTP
Tomek Sulej 16.1.04 15:06
Witam wszystkich.Chciałbym zakomunikować, że w naszej galerii znajdują sie nowe modele woblerów od trociowych po kleniowo-jaziowe.Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia galerii PTP.Proszę też was, abyście głosowali.Jeśli macie jakies propozycje co nalezałoby zmienic w naszych wobkach to proszę o komentaże.Z góry dziekuje Tomek Sulej.
Regulacja Wisły
Wacław Santarius 16.1.04 13:46
Regolacja Wisły - oczywiście miało być " Regulacja Wisły Jakiś złośliwy chochlik.
Przepraszam
     Odp: Regulacja Wisły
Tomek Sulej 16.1.04 15:19
    
Drogi Panie .To nie jest reklama.Pragnę tylko wraz z kolegami udoskonalać swoje wyroby.Chcę tez znać opinie innych.To wszystko!Jak sie nie mylę to jest forum i mam prawo do tego, aby wyrażać swoje opinie.Na marginesie chcę stwiedzic, że woblery nie są na sprzedaż wiec nie czerpię z tego korzyści finasowych.Pozdrawiam Tomek
         Odp: Regulacja Wisły
Sławek Rybicki 16.1.04 16:23
        
Jak sie nie mylę to jest forum i mam prawo do tego, aby wyrażać swoje opinie.


Owszem ale we właściwym miejscu. Powyższa odpowiedź też pojawiła się nie tam gdzie powinna. Proponuję zapoznać sie z mapą forum i więcej nie pudłowaćValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Wędkarskie stowarzyszenie o ideach nieco odmiennych od promowanych przez PZW. Szczególnie uważnie przeczytaj zatem nagłówek tej strony: Stowarzyszenie Wędkarzy Internautów . Szybko zrozumiesz różnicę i kto wie, może się do niego przyłączysz.