Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Rozmaitości

Hit  Brawo wędkarze z Okręgu Tarnobrzeg (w tytule jest zawarta lekka, acz niegroźna ironia)

Autor: Zbigniew Kutyła
Temat: Sport
Data:05.1.04 18:03
Ocena:6.47  (17)
Czytano:2564

Dwóch moich znajomych, a zarazem dobrych zawodników, przeniosło się do innego Okręgu. Jeśli kogoś ciekawi, dlaczego, zapraszam do lektury.


Rozmawiałem z czołowymi zawodnikami Okręgu tarnobrzeskiego. Czemu nie kieleckiego? Powód jest prosty. Zbyszek i Paweł mieli już dość, nazwijmy to, przepychanek z działaczami i innymi ludźmi, którzy powinni byli „być za nimi”, a nie zawsze tak było. Mnóstwo problemów i niepotrzebnych dyskusji. Posłuchałem wędkarskich opowieści i jak się okazało, sport wyczynowy również nie jest pozbawiony zawiści i nieuczciwych (czyt. chcących za wszelką cenę wygrać), wędkarzy.
...Poszliśmy tam, gdzie to ma ręce i nogi. Jesteśmy pierwszy sezon, a już zmieściliśmy się w reprezentacji. Czujemy się naprawdę dobrze. Kadra liczy 15 osób. Najkrócej mówiąc: ja 6, Śmiechu 7... – usłyszałem od Zbyszka. ...To wszystko, chciałem podkreślić, po niecałym roku... – dodaje Paweł.
Odbyła się seria 5 zawodów zaliczanych do Grand Prix. Już słyszymy te głosy, że przenieśliśmy się do słabego Okręgu. Nic bardziej mylnego. To właśnie w Tarnobrzegu poziom jest wysoki. Przykładem niech będą juniorzy i kadeci. Są mistrzami Polski. Kto ma takie wyniki?
Naszym zdaniem trzecia liga to Kielce. W naszym obecnym Okręgu obserwujemy ciekawe zjawisko. Działacze pracują dla zawodników, a młodzi wędkarze są traktowani priorytetowo. Co jest równie ważne, czytelne są zasady, które wyłaniają skład reprezentacji.
Mieliśmy i ciężkie chwile np. podczas zawodów w Sandomierzu. Wisła przybrała pół metra, a dnia następnego ponad metr. Ryby się wyniosły. Ale były i fajne zawody. Zbyszek był drugi, Maciek Wolak piąty, a ja szósty. Na nich brzanę ciągnąłem ponad 25 minut. (to wypowiedź Pawła) Prawdopodobnie do Okręgu tarnobrzeskiego przejdzie niedługo kolejny Ostrowiak. Zrobił już tam furorę i wygrał bezapelacyjnie zawody w swojej kategorii. Stawiają na niego.
Ciągle nas boli, że ludzie, którzy nie mają pojęcia o sporcie wyczynowym próbują się wypowiadać przez zawiść. Słyszę często, że przepisaliśmy się do innego Okręgu, bo chcemy pojechać na Mistrzostwa Polski. Jest to oczywista prawda, gdyż w Okręgu kieleckim nasze starty w w/w mistrzostwach graniczyły z cudem. Nie chodziło tu o nasze wyniki, ale o grę działaczy, którzy nie potrafili zrozumieć pewnych spraw. Przez kilka lat biliśmy głową w mur.
Chcieliśmy podziękować prezesowi Koła Ostrowiec Miasto, panu Edwardowi Matuszewskiemu za rozsądne podejście (czyt. zrozumienie) do całej sytuacji. Oczywiście podzielimy się spostrzeżeniami z pracy naszego nowego Okręgu.
W jaki sposób można dostać się do kadry?- pytam. Zdobyliśmy 78 i 79 punktów, więc jak widać różnica między nami, to jedno oczko. Podczas startów, tak się mijamy.
Niedługo szykuje się seria zawodów podlodowych z cyklu Grand Prix. Pięć różnych zbiorników. Pierwsza trójka jedzie na Mistrzostwa Polski. Chcemy w niej być. Niestety są również inni dobrzy zawodnicy, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy.
Mimo, że jesteśmy w innym Okręgu, nadal mieszkamy w Ostrowcu Św. i dlatego pozdrawiamy czytelników Gazety Ostrowieckiej, oraz wszystkich naszych kolegów. Trzymajcie za nas kciuki.
Rozmawiałem ze Pawłem Śmieszkiem i Zbyszkiem Dudą

Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Brak komentarzy.


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Wszywki odzieżowe firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.