Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Pory roku Zima

Hit  Nie truchlejmy podczas świąt

Autor: Maciek Dąbrowski
Temat: Refleksje i odczucia
Data:20.12.03 12:36
Ocena:7.29  (7)
Czytano:2856

Jest grudzień, pierwsze, co się kojarzy to święta a jak święta to prezenty, karp, śledzik.


Grudzień jak zwykle zaczyna się rozmyślaniem, co kupić komuś na prezent. Najlepiej zacząć myśleć dużo wcześniej, ponieważ po długich namysłach mamy pomysł, ale zaraz stwierdzamy, że albo prezent jest za drogi albo już ktoś go ma. Niektórzy w weekendy wyruszają na „polowania” do hipermarketów. Myślimy, dużo ludzi będzie wieczorkiem, więc rano pojedziemy, ale po przyjeździe stwierdzamy, że chyba każdy miał taki sam pomysł jak my. Bierzemy wózek i ruszamy w rajd, i zaczyna się latanie po działach. Po zakupach z pełnym wózkiem niepotrzebnych rzeczy i jednym prezentem, podchodzimy do kasy i stoimy tyle samo czasu ile robiliśmy zakupy. W tym czasie można poszukać rozrywki, lub znaleźć ją przypadkowo. Oto przykład z mojego pobytu w sklepie.
Rodzice z bratem poszli po potrzebne rzeczy a ja stałem przy stoisku rybnym. No to popatrzyłem na rybki leżące na lodzie i podszedłem do „wanny” z żywotnymi karpiami i leżącymi na dnie jesiotrami. Z tyłu zbliża się blond kobieta i przygląda się jesiotrom, a tu nagle wyskakuje karp i opryskuje ją. Kobieta struchlała i zerwała się niczym „spłoszona dzika sarna” biegnąc z piskiem, pobiegła do Polishboyfrienda (chłopaka). Cały dział rybny spojrzał na kobietę i parsknął śmiechem, ja stojąc przy „wannie” mało, co nie polałem się ze śmiechu. Kobieta w szybkim tempie oddaliła się w kierunku kas.
Po przebywaniu w dziale rybnym zawsze można zawsze powiedzieć, że było się na rybach.
Kupno prezentów dla wędkarzy
Jak ktoś się zna się to żaden kłopot. A to zerknie czy do tej metody się coś przyda a to popatrzy wędkarskim okiem na sprzęt. Prezenty niespodzianki sprawiają największą przyjemność, ale jeśli ktoś się nie zna, a chce kupić coś ze sprzętu wędkarskiego to najlepiej podpytać lub zapytać wprost. Zostaje jeszcze możliwość pójścia do sklepu i poradzenie się sprzedawcy. No tak, tylko skąd sprzedawca ma wiedzieć na jaka metodę łowi przyszły właściciel prezentu, a wybór sprzętu jest bardzo duży. A to na grunt, spławik, spinning, muchę, na lód a do każdej metody pełno akcesoriów. I tu jest problem, można kupić coś z odzieży wędkarskiej. Żona/dziewczyna pewnie zawsze pamięta, kiedy mąż/chłopak jedzie na ryby, więc już sukces w połowie jest, ponieważ wiadomo, że nie kupi kapelusza, kiedy mąż/ chłopak łowi głównie w mroźne dni.
Prezenty niespodzianki są zawsze wesołym przeżyciem a to spinningowiec dostanie spławik, grunciarz pięknego woblerka, a „lodziarz” piękny zestaw: wędka dorszowa dł. 3.60m i piękny pilker, łowca morski wędkę „lodową” 50 cm. z kiwokiem... Jeśli dużo spinningujemy i na prezent dostaniemy np. kopyta, które już mamy zawsze się przydadzą, np., gdy zerwiemy lub można nadać nowe kolory przynętom.
Ostatnio na wigilii szkolnej dostałem 2 woblerki (kolega trafił) i ... sześć kostek rosołowych, z których jestem bardzo zadowolony.
Rok temu wymyśliłem, że kupię sobie prezent pod choinkę. Hmmm, co by tu kupić, wiadomo, że z wędkarskich akcesoriów. Postanowiłem kupić sobie pudełko a w nim pełno gumek z główkami. Kupowałem na „raty” (chodziłem po kilka razy, żeby mama nie widziała), pudełko przemyciłem pod kurtką. Gdy rodzice gdzieś wyszli, to je ślicznie zapakowałem. W dniu rozdawaniu prezentów, jako pierwszy prezent odpakowałem kupiony przez siebie. Rodzice i brat bardzo zdziwieni, bo oni tego nie kupili, ale domyślili się, że kupiłem sobie. W domu zapanowała radosna atmosfera świąt.
Nie truchlejmy, cieszmy się z prezentu, nawet, jeśli dostaliśmy prezent z innej metody (dziedziny wędkarstwa), to może właśnie w przyszłości będziemy na nią łowić. (Nigdy nic nie wiadomo)

Życzę wesołych, szczęśliwych i zdrowych świąt. Aby prezenty były jak najbardziej trafne a nowy rok lepszym od tego. A i sezon 2004 obfitował w liczne połowy w rybnych wodach.

Pozdrawiam,
Maciek Dąbrowski


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
re.
Piotr Szymczak 21.12.03 00:45
cieszmy się z każdego prezentu ,i uczmy się każdej metody wędkarstwa , aby póżniej wybrać tę najbardziej nas interesującą którą jesteśmy zachwyceni , jeśli o mnie chodzi to ponad wszystko przekładam wpatrywanie się w swingery
Z pozdrowieniami dla całej wędkarskiej braciValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki Firma "Wszywka" zaprasza!