Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Z przymrużeniem oka

Hit  Niepoważna Encyklopedia Wędkarska

Autor: Sławek Rybicki
Temat: Niebywałe :)
Data:24.11.03 15:43
Ocena:6.8  (20)
Czytano:4354

którą dziś sponsoruje literka A


Agrafka - niewielki metalowy przedmiot, który dzięki specjalnej konstrukcji umożliwia rybie (zob. ryby) odpłynięcie z przynętą (zob. przynęta) w pysku (zob. pysk). Agrafki dzielimy na:
Samorozpinające i pękające.

Agresja - słowo, za pomocą którego niektórzy wędkarze (zob. wędkarz) usiłują wyjaśnić przypadki samobójczych ataków ryb (zob. ryby) na haczyk (zob. haczyk). Stanowisko to jest krytykowane przez wielu badaczy uważających, iż jest to stan ogarniający raczej wędkarzy podczas dyskusji związanych z ich hobby.

Akcja przynęty - termin opracowany przez producentów przynęt (zob. przynęty) do zwiększenia sprzedaży. Jak powszechnie wiadomo ryby (zob. ryby) i tak nie biorą (zob. branie) a termin ten służy przekonaniu wędkarzy (zob. wędkarz), iż ryby są, a brak brań był/jest spowodowany jedynie złą akcją przynęt.

Akcja wędziska - termin opracowany przez producentów wędzisk (zob. wędzisko) do przekonania wędkarza o celowości zakupu jeszcze jednej wędki. Podstawowe typy to:
Krowi ogon i Pała. Pośrednie to uchyby przy produkcji podstawowych wersji.

Antyzaczep -
1. Absolutnie rewelacyjny wynalazek, dzięki któremu wędkarz (zob. wędkarz) może oddać się w spokoju machaniu spinningiem (zob. spinning). Dzięki działaniu antyzaczepu, spokój ten nie zostanie przerwany przez samobójcze ataki ryb (zob. ryby),
2. wynalazek, dzięki któremu wędkarz wchodzi do wody po dwie rzeczy, a nie po jedną.

Amortyzator - element gumowy. Jego cechą jest błyskawiczne pękanie, na ogół podczas brania (zob. branie).

Atraktor - płyn lub maść, która po posmarowaniu nią przynęt (zob. przynęty) płoszy wszystkie znajdujące się w pobliżu stworzenia (w tym ryby - jeżeli takowe występują).

Autan - środek chemiczny (podobno komarobójczy). Użycie polega na popryskaniu nim stojącego jak najdalej od nas wędkarza. Komary z reguły skupiają się na osobie spryskanej


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Nauka nie idzie w las...!
Sebastian Piekarski 25.11.03 08:16
hehehhehhehehhe...!

Nie no.... Rysiek jest po prostu asem humorystycznym tego portalu, a jego "wiadomości o świecie współczesnym" - eeeh. Tawariszu Sjejakoski szto jest prikrasna knigu!

Pozdrówka,
Sebek
     Odp: Nauka nie idzie w las...!
Ryszard Siejakowski 25.11.03 11:42
    
Niczewo nie ponimaju. Za czem kto to mieszajet maju familiju w etom artikulie. Za czem?
Pozdrawlaju sierdieczno Riszard :o))))
         Odp: Nauka nie idzie w las...!
Sebastian Piekarski 25.11.03 16:33
        
Ale gafa!!!
No tak jak jakoś tak dwóch Panów zawsze myle!!!
Sam nie wiem, który z was bardziej tu "rozrabia" hehhehehehhehee.
p.s Tawariszu Riszardu, szto bylo z niewiedzu!
             Odp: Nauka nie idzie w las...!
Piotr Jedliñski 25.11.03 17:09
            
Pszepraszam, ze wtrace swoje 3 grosze, ale ja kompletnie nie rozumiem jak mozna pomylic Slawka z Rychem i Rycha ze Slawkiem?
Przecie Slawek pisze polskie literki z prawym altem, a Rychu z lewym!!! No! I prosze to sobie zapamietac!!!
Pozdrawiam
Pioter
                 Odp: Nauka nie idzie w las...!Lewy alt!
Ryszard Siejakowski 26.11.03 13:44
                
Gwoli wyprowadzeniu Cię z błędu, drogi Piotrze, czuje się zobowiązany do wprowdzenia korekty. Jako osoba leworęczna, oczywiście używam prawego Alta a nie lewego, jak łaskawie byłeś napisać, co ma kapitulne znaczenie z punktu widzenia mozliwości szybkiego rozpoznania autora tekstu. Niezaleznie od powyzszego, jak zapewne zauważyłeś, styl pisowni też jest trochę inny. U Sławka przeważa styl guberniano-galicyjski, natomiast ja raczej preferuje styl pyrlandzko-wartherlandzki. Dla laika może to być zbyt mała wskazówka, natomiast jestem zdziwiony, że Sebek popełnił tak dużą gafę. Kładę to na karb chwilowej niedyspozycji, spowodowanej konwulsjami jelita grubego oraz lekkiemu zauroczniu cudowna polska jesienią. Zreszta wymieniony, podjął rozważną decyzje o dalszej samoedukacji, co pozwoli mu w przyszłości w sposób precyzyjny, mieć rozeznanie w autorach tekstów.
Pozdrawiam, Rychu.
                     Odp: Nauka nie idzie w las...!Lewy alt!
Piotr Jedliński 26.11.03 14:33
                    
Aaaaaaaa, jeśli prawy, Drogi Rychu, to co innego... Można pomylić.
Odpiskuję wszystko górnym altem.
Pozdrawiam
Pioter
                         Odp: Nauka nie idzie w las...! Górny alt?
Ryszard Siejakowski 26.11.03 14:55
                        
Teee, Pioter a ten górny alt to niby skąd? Zjeżdżałeś po poręczy zakończonej gwoździem czy praktykowałeś w Poznańskich Słowikach u Wojciecha K. Lepiej pozostań przy swoim normalnym głosie, bo Cię nie poznam przez telefon :o)))
Rychu, Stephen Wolf.
                             Odp: Nauka nie idzie w las...! Górny alt?
Piotr Jedliński 26.11.03 15:05
                            
Rychu, Ty sie nie boj. Po pllostu przelożylllem (odpiskując) klawiatullę "do gólly nogami".
To byłł lewy góllny ALT.
Hrabia Pioter
                                 Odp: Nauka nie idzie w las...! Górny alt?
Ryszard Siejakowski 26.11.03 15:19
                                
Uffff..., od razu mi się lżej zrobiło. Kulce blade ale to Wasza Hrabiowska Mość cwanioluchowato wymyśliła. Lece do sklepu kupić se duże lustro, bo jak próbowałem odwrócić klaviatullę to mi na notbooku nie tylko obraz obróciło do góry nogami to jeszcze pisało jak u Arabów od prawej do lewej.
                                     Odp: Nauka nie idzie w las...! Górny alt?
Piotr Jedliński 26.11.03 15:49
                                    
Allabowie widzo ponoć wsystko plasko. Dla nich Ziemia jest tes plaska.
A'plopos Ziemi... Idzie Szkot z synkiem...
- Tatusiu, daj mi na kalluzelę.
- Cholella!!! To już Ci nie wystallca, ze Ziemia się kllęci?!?!
Hllabbia Piotell
                         Odp: Nauka nie idzie w las...!Lewy alt! ...PS.
Piotr Jedliński 26.11.03 14:49
                        
Wiedziałem, że coś jest na rzeczy... i nadal - jednak - upieram się byście ze Sławkiem uzgodnili co i jak, kto pisze z którym ALTEM.
No, bo jeśli się okaże, że obaj piszecie z prawym, to mamy wyjaśnienie pomyłki, tfu, GAFY Sebastiana!!!
Pioter
                             Odp: Nauka nie idzie w las...!Lewy, prawy alt! ...PS.
Ryszard Siejakowski 26.11.03 15:08
                            
Postanowiłem, że w dni parzyste będę stosować lewy alt a w dni nieparzyste prawy. Sławek natomiast odwrotnie. Pozwoli to w sposób jednoznaczny okreslić autora. Sebek zaś kupi sobie od kominiarza kalendarz za piątala co całkowicie wyeliminuje możliwość popełnienia pomyłki. Proste i nieskomplikowane hi, hi, hi ....
Rychu
                                 Odp: Nauka nie idzie w las...!Lewy, prawy alt! ...PS.
Piotr Jedliński 26.11.03 15:16
                                
To i opllóc kalenaza psyda mu sie noktowizoll i llollnetka.
Hlllabia Piotell
                 Odp: Nauka nie idzie w las...!
Sławek Rybicki 25.11.03 17:21
                
Nooooo i jeszcze ja podpisuję się RS a Rycho SR albo SR i RS albo...... rany już nic nie rozumiem :((
                     Odp: Nauka nie idzie w las...!
Piotr Jedliñski 25.11.03 20:27
                    
Slawku, musisz sie zdecydowac, Rychu tez, musicie to uzgodnic, bo koledze Sebastianowi sie kompletnie popierniczy...
Pozdrawiam
Pioter

____________________________________________________________________________________hihihi.....
                         Odp: Nauka nie idzie w las...!
Sebastian Piekarski 26.11.03 08:22
                        
Panowie!!!
Jak będziecie na mnie tak naciskać to ja się w sobie zamknę:-) A przecież muszę sie edukować. Więc obiecuje że zrobię wszystko, żeby uzyskać promocję do następnej klasy. Moze zacznę od encyklopedycznego znaczenia:

Sławek Rybicki (Slavomirus rybolapus) - ssak małodrapierzny, z rzędu niekopytnych, a może nawet naczelnych?! Charakteryzuje się tym, iż swoje ofiary zabija, stosując rzadko spotykaną w przyrodzie metodę, ogłuszania ich równomiernie porcjowanym humorem, tak że po pewnym czasie ofiara traci oddech (patrz - zachichotanie śmiertelne).

Ryszard Siejakowski (Klusolotempicus savzientus) - systematycznie spokrewniony z Slavomirus rybolapus), jednak posiadający kilka wyraźnych róznic. Przede wszystkim w przeciwieństwie do w/w gatunku, ten w konfrontacji z niektórymi gatunkami np. Clusolopentckus winopijacus, stosuje bezpośrednie i często wyjątkowo agresywne metody przeganiania intruza z zajmowanego terytorium.

Mam nadzieje, że ten przejrzysty opis ułatwi rozpoznawanie w terenie obydwu osobników.

Pozdrówka,
Sebek



Valid XHTML 1.0!