Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
Error: eZArticleRenderer::eZArticleRenderer() could not find generator in XML chunk.
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Rozmaitości

Hit  Marzenia, czy aby do spełnienia?

Autor: Maciek Dąbrowski
Temat: Refleksje i odczucia
Data:13.11.03 22:21
Ocena:5.5  (16)
Czytano:3682

Wstaje rano, biorę sprzęt i wyruszam nad wodę. Jadąc po prawie pustej trasie wstępuje na stacje benzynową i wykupuje licencje na połów ryb.
Jestem nad wodą, rozkładam sprzęt i idę wzdłuż brzegu. Widzę piękne drzewa, kwiatki oraz gesty dywan, jaki tworzą lecące czarne bociany.foto & LUCA
Rzucam „raczkiem” i ciągnę go po dnie, wyjmując go z wody zdejmuje muszle małża z haczyka. Następny raz rzucam w przejrzystą, leniwie płynącą wodę nasłuchując śpiewu ptaków. Idę w inną miejscówkę, spotykam wędkarza, który radośnie mnie wita. Wędkarz opowiada o połowach ostatniej nocny. Częstuje poznanego kolegę papierosem i rozmawiając wypalamy po jednym. Wędkarz opowiada mi o połowach ze swoich wypraw. Stojąc już dłuższy czas odchodzę serdecznie pozdrawiając go i mając nadzieję na spotkanie w przyszłości.
Rozglądam się, widzę pełno wiosennej zieleni, czystą rzekę. Wchodzę w miejscówkę i rzucam wahadłówką. Po drugim rzucie i długiej walce wyciągam pięknego szczupaka, jestem pod wrażeniem. Przechodzę dalej widząc nadchodzącego wędkarza udostępniam mu z serca „moją” miejscówkę. Wymieniamy się informacjami na temat dzisiejszych połowów i odchodzimy pozdrawiając się nawzajem tradycyjnym „połamania kija”.
Przechodząc na następne miejsce mijam Straż Rybacką, która właśnie wypisuje mandat za zaśmiecanie łowiska, słyszę słowa „grzywna 10 tys. zł i dodatkowo 2 miesiące robót oczyszczania łowiska”. Idę dalej widzę z daleka grupę ludzi, którzy chyba ciągną sieć i walą prądem, podchodzę bliżej zgadza się. Słyszę odgłosy nadpływających łódek chyba Straży Rybackiej. Tak, właśnie złapali dwóch kłusowników, reszta zaczyna uciekać w pobliski las. Z nad wzgórza wyłania się helikopter, nadlatuje przed kłusowników i spuszcza na linie policjantów, którzy otaczają i łapią kłusoli.
W pobliskiej miejscówce rzucam kilka razy i wyciągam wspaniałego okonia. Garbata sztuka, całuję go na pożegnanie i wypuszczam go z powrotem. Chwilę stoję przy brzegu i postanawiam wracać do domu. Składam sprzęt i jadę samochodem do domu. W domu wita mnie żona, która właśnie wstała korzystając z wolnej niedzieli. Biorę gazetę i czytam artykuł o zarybieniach na przyszły rok. Czytam informacje, że związek wędkarski odkłada kupno nowych samochodów oraz remont budynku na korzyść walki z kłusownictwem. Żona włącza telewizor, właśnie mówią o akcji sprzed kilku godzin, której byłem świadkiem – schwytanie kłusowników. Słyszę o wysokich karach, jakie zostały im wymierzone oraz o nowych przemyślanych ustach.
Odchodzę od telewizora i sprawdzam listę meili od przyjaciół wędkarzy, wymieniam się wrażeniami z dzisiejszego dnia, umawiam się na wędkarską wyprawę. Teraz idę spokojny spać nie myśląc, jakie nowe bajki wymyśli nasz rząd... morze podatek od jedzenia śniadania.


foto & LUCA
Słyszę poranny dźwięk budzika, jem śniadanie i wyruszam do pracy. Stoję w korku, jest przerwa przyspieszam, słyszę trzask i ściąga mój samochód na bok, urwałem koło wjeżdżając w ogromną dziurę. Spóźniony wchodzę do pracy, szef czeka już na mnie i zaprasza mnie do swojego pokoju. Dowiaduje się, że nie otrzymam pensji w tym miesiącu. Myślę, pewnie szef musi mieć pieniądze na swoją i swojego kolegi pensje. Jadę do banku po pieniądze na życie, cofam się do okienka, bo coś odsetek malutko, i przypominam sobie no tak pan „Kłoda” zmniejszył odsetki. Cóż robić idę do domu i oglądam telewizje jedząc popcorn i popijając chemicznie wzbogacony napój przy okazji bawiąc się jak małe dziecko. Słuchając ludzi z telewizji głośno się śmieję o mało nie zwilżając majtek krzyczę „good joke”. Teraz patrzę grupa ludzi goni człowieka, który skacze niczym po gumisiowym soku. Po dawce rozrywki patrzę w plan telewizyjny, aby zobaczyć jak nazywa się ten rozrywkowy program, a tam pisze: „powtórka z obrad sejmu”. Właśnie uśmiech schodzi z ust i z nadzieją na dobro następnego dnia idę spać.
O bezsensownych ustawach, brudzie polskich wód, kłusownictwie... nie trzeba mówić, każdy o tym wie.
Czyste brzegi, rybne wody, mili wędkarze (jest trochę chamstwa), brak kłusownictwa... to na razie nasze marzenia.

Poniższe zdjęcia pokazują kaczkę i roślinę, które jeszce występują w Polsce, może dzięki naszej działalności znikną na zawsze.

GRANDPRIX


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
zdjęcia
Lucjan Babczyk 21.11.03 09:21
Panie Maćku dziekuje za umieszczenie moich zdjęć do Pana komantarza.Pozdrawiam foto & LUCA
     Odp: zdjęcia
Maciej Dąbrowski 21.11.03 15:37
    
Witam!

To ja powinienem podziękować za zdjęcia.
!!! WIELKIE DZIĘKI !!!

pozdroValid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Sprzęt wędkarski