Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Sport

Hit  V Spinningowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Autor: Marcin Jakubik
Temat: Sport
Data:24.9.03 22:40
Ocena:8.19 hit (16)
Czytano:4962

Zastanawiacie się dlaczego dopiero teraz zdecydowałem się opisać te zawody. Robię to z powodu, że żadna polska gazeta wędkarska nie chciała opisać zawodów, które były bądź co bądź Mistrzostwami Polski. Jedynie w „Wędkarskim Świecie” p. Krzyszczyk zdecydował się na skromny opis, ale bardziej z powodu tego, że był trenerem jednej z drużyn. Także zdjęcia były tylko „Jego” drużyny. Ja rozumiem, że oni wygrali drużynowo, ale był też zwycięzca indywidualny, który był dużo od nich lepszy.

No dobra teraz zajmijmy się samymi zawodami.


Zawody odbyły się na Zalewie Rożnowskim w dniach. Łowisko podzielono na 3 sektory: A powyżej Gródka, B poniżej Bartkowej, oraz C (łódki) pomiędzy Gródkiem, a Bartkową.
Baza zawodów mieściła się w Ośrodku Wczasowym „Stalownik” w Bartkowej.
O godzinie 17 przed ośrodkiem odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw.
Startowało 11 drużyn po 3 zawodników. Wieczorem na odprawie kapitanów drużyn okazało się, że wiosłować będą tylko będą sędziowie przydzieleni na poszczególne łódki. Zabroniono używania silników. Rozlosowano numery oraz sektory dla zawodników i na tym zakończył się pierwszy dzień. Wszyscy rozeszliśmy się do swoich pokoi. Ja poszedłem z kolegami opracowywać taktykę na I turę. Poszliśmy spać dość późno.
I tura
Wylosowałem sektor A.. Nie znałem tam zupełnie wody więc postanowiłem, że będę łowił zaraz koło stolika sędziowskiego. Na początku trafiłem na małego twistera w kolorze m-oil kilka okonków z opadu, z których jeden był miarowy, jak się okazało mój jedyny w turze. Później brały same kurduple, a na koniec złowiłem małego bolka. Byłem 3 w sektorze. Zwycięzca złowił szczupaka. Koledzy z drużyny wypadli średnio niestety mieliśmy jedno zero, ale ogólnie nie było źle. W tej turze najlepiej połowili zawodnicy na łódkach, gdzie łowiono spore okonie. Po pierwszej turze prowadził Wojtek Kaźmierczak z Zielonej Góry.
Po kolacji sędzia główny nakazał wszystkim zawodnikom zgłoszenie się do biura zawodników z dokumentami. Jak się okazało sprawdzano wiek. Powstał przy tym duży szum, bo okazało się, że aż 10 zawodników zostało zdyskwalifikowanych za przekroczenie dozwolonego wieku. Kto tu zawinił? Winę powinny ponieść koła i macierzyste okręgi, które albo nie wiedziały ile ta granica wynosi, albo na zawodach nie sprawdzały zawodnikom karty wędkarskiej. U mnie w drużynie zdyskwalifikowano dwóch zawodników. Zostałem więc sam, ale indywidualnie byłem na 9 miejscu. Mogłem jeszcze powalczyć.
II tura
Sektor B. Tutaj musiałem biec na dobre łowisko. Dobiegłem pierwszy, ale pomyliły mi się miejsca i za daleko poszedłem, na szczęście Łukasz Ugodziński (kolega z którym łowiłem w pierwszej turze) z Ciechanowa tam stanął i w spokoju mogliśmy tą miejscówkę obławiać całą turę. Okonie stały na górce jakieś 35 metrów od brzegu, więc łowiłem tylko na boczny trok. Przerzuciłem ich przez kilka godzin ok 70 i tylko jeden miał miarę. Łukasz miał około 50 sztuk. Brały na wszystkie paproszki oprócz jasnych, musiały tylko być małe. Znowu jestem 3 w sektorze. Inni w moim sektorze albo połowili kilka drobnych okoni albo nie mieli nic. Tura była rozgrywana popołudniu co było chyba największą klapą organizacyjną. Rozgrywanie tury w skwarze i bezwietrznej pogodzie. Dobrze, że można było chodzić bez woderów (plus dla organizatorów). W tej turze wyniki były bardzo mizerne ryby złowiło tylko 1/3 część zawodników.
W generalce jestem 6, nadal prowadzi W Kaźmierczak , któremu uratowałem skórę wpuszczając go na swoje stanowisko aby czyś zapunktował (złowił okonia i był 1 w sektorze). Drużynowo jestem sam na 7 miejscu (całkiem całkiem). Jutro ostatnia tura mam sektor z łódki.
III tura
Sektor C - łódki. Wylosowałem Łukasza Bacha z Bydgoszczy, który był o jedno oczko w generalce przede mną, więc zapowiadało się ciekawie. Mieliśmy echosondę i dobrego wioślarza dlatego popłynęliśmy tam gdzie chcieliśmy czyli pod Gródek na cypel koło betonowych umocnień. Okonie brały na małe fioletowe twisterki, ale najlepiej na czerwone (co zauważyłem pod koniec tury). Oczywiście na troku. Złowiłem tylko 7 sztuk, ale były spore, największy miał 29 cm. Kolega z łódki miał 6 i trochę mniejsze. Wygrałem sektor - 1265 pkt. Ogólnie wyniki były średnie. W moim sektorze było tylko jedno zero, co nie zdarzyło się wcześniej.
Po cichu miałem nadzieję na pudło co potwierdzali coraz bardziej inni zawodnicy. Ostatecznie wyprzedził mnie niezawodny Wojtek Kaźmierczak, który tego dnia był 2. Drużynowo zwyciężył okręg Katowice. Ja drużynowo byłem 6. Poniżej zamieszczam wyniki zawodów. Popołudniu uroczyste zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców oraz ściągnięcie flagi kraju. I tu zaważyłem bardzo brzydką rzecz, a mianowicie osoby, które nie brały udziału w zawodach, a nawet kilku sędziów nawet nie pokwapiło się stanąć na baczność nie mówiąc już o śpiewaniu hymnu. Bardzo brzydko o nich to świadczyło.
Dla mnie to już koniec startowania w tej kategorii wiekowej. Od następnego roku przechodzę do seniorów. Jak to będzie zobaczymy.

Oto wyniki końcowe:

Wyniki drużynowe

Miejsce nazwa drużyny wynik punkty

1 Katowice -45 2710
2 Zielona Góra -50 2885
3 Włocławek -54 1665
4 Ciechanów -66 1465
5 Bydgoszcz -72 2015
6 Lublin -79 1465

Wyniki indywidualne

Miejsce Nazwisko i imię Drużyna Wynik Punkty
1 Kaźmierczak Wojciech Zielona góra -4 1570
2 Jakubik Marcin Lublin -7 1465
3 Trafalski Artur Mazowiecki -7 1140
4 Stepanow Krzysztof Katowice -8 1495
5 Bach Łukasz Bydgoszcz -8 1405
6 Malicki Piotr Włocławek -9 1225
7 Nowakowski Szymon Ciechanów -9 1205
8 Kamiński Kamil Włocławek -9 440
9 Kowol Michał Katowice -17 945
10 Jaworski Dominik Radom -19 525


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Mistrzostwa Polski
Szymon 02.10.03 14:48
Na początku chcialem pozdrowić wszystkich uczestników Mistrzostw Polski :) Ale byłi i ciemne strony tych zawodów,a mianowicie nagrody!!!!!!!!
Bo chodzi o to że okręgi płaciły po 450 zł!!!!!1
na zawodnika ,a nagrody dla zawodników indiwidualnych na pewno nie przekroczyły tej kwoty. Ale widziałem ,że ten temat był poruszany wcześniej ( ARTUR )

Ale co było to mineło i tak niczego nie zmienimy.Lecz były też i dobre strony a mianowicie takie ,że poznało się fajnych kolesi :)
ps pozdrowienia dla chłopaków z Kontowni , łamcie kije na Wiśle :)
Mistrzostwa Polski
Szymon Węcewicz 02.10.03 14:45
Na początku chcialem pozdrowić wszystkich uczestników Mistrzostw Polski :) Ale byłi i ciemne strony tych zawodów,a mianowicie nagrody!!!!!!!!
Bo chodzi o to że okręgi płaciły po 450 zł!!!!!1
na zawodnika ,a nagrody dla zawodników indiwidualnych na pewno nie przekroczyły tej kwoty. Ale widziałem ,że ten temat był poruszany wcześniej ( ARTUR )

Ale co było to mineło i tak niczego nie zmienimy.Lecz były też i dobre strony a mianowicie takie ,że poznało się fajnych kolesi :)
ps pozdrowienia dla chłopaków z Kontowni , łamcie kije na Wiśle :)
hehe jezioro piękne w przeciwienstwie do organizacji
Artur Kurdyk 02.10.03 13:49
marcinie za twoj artykuł moge ci dac niestety tylko 9 :( aby zasluzyc sobie na 10 musiałbys pojechac po jeszcze jednej rzeczy. mianowicie nagrody!! wg mnie jako nagroda dla nowo upieczonego mistrza polski wedka za ktora w sklepie bałbym się zapłacic 40zł to troszkę za mało!! a para woderów rozmiar 38 dla juz prawie mezczyzny o wzroscie 185 to tez przesada!! i po co tu sponsoring importerow sprzetu?? po co sponsoring sklepow wedkarskich?? po co koła wywalały po 450 zł na kazdego z zawodnikow?? po to aby musieli oni sami sobie nosic jedzenie (wcale nie najsmaczniejsze) do stolikow a zawodnicy przy 35 stopniowym upale nie dostali nawet wody na sektor!! to jest blamaz i anty reklama nie tylko dla organizatora (głównym organizatorem zawodów spinningowych był sędzia muchowy o spinningu nie mający prawie pojęcia) ale i dla całego Okręgu z ktorego zawodnicy rowniez sie nie popisali łapiąc po jednej rybce w całych zawodach!! pomimo tego co napisałem wyjazd 600km od mojego miasta bede wspominał pozytywnie poprzez ludzi ktorych tam poznałem (poza natrętnym motorowodniakiem wpływającym mi złośliwie w żyłke) którzy mimo ze z innych miast i przy okazji konkurenci potrafili sobie pomagać (pozyczac wedki, rudy trzymaj się!!), podpowiadać i razem się bawić(pozdro dla włocławka)!! tak powinno byc zawsze!!
organizacja wielka lipa
Michał Kowol 28.9.03 14:17
marcinie zbyt delikatnie opisales organizacje tych zawodów // pozdrowienia dla okregu katowice
I tak delikanie sie wypowiedziałeś
Maciej Leściorz 27.9.03 22:26
!!Pozdrowienia od koła KATOWICE!!
przepraszam
Marcin Jakubik 24.9.03 22:45
Sorry za zbyt zwięzłe zapisanie się wyników końcowych. nie wiem dlaczego tak się stało po skopiowaniu na serwer. Wybaczcie . Kolejność czytania ich tak jak podałem.
     Odp: przepraszam
sławek 19.9.04 11:15
    
witaj Marcin!!
Słuchaj mam do ciebie takie jedno pytanko :Pamietasz może Czy startował na tegorocznych MP Krzysiek Ryczek z Kraśnika? Lub jezeli nie to jak wypadl ewentualnie na MO?Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Metki Firma "Wszywka" zaprasza!