Pod ochroną


Wszystkie KWI Spis Nieregularników KWI Nieregularnik Nr 8

Hit  Zawody dla dzieci z okazji "Dnia Mąki"

Autor: Anna Gostyńska
Temat: Sport
Data:31.8.03 22:56
Ocena:8.21 hit (14)
Czytano:9095

Kolejne "wyjście" KWI.


Właśnie wróciłam z Wrocławia, gdzie w ramach obchodów „Dni Mąki” Klub Wędkujących Internautów włączył się w organizację zawodów wędkarskich dla dzieci. Zarówno „mączne obchody” jak i dziecięce zawody były bardzo udane. Nic nie sprawia mi większej radości jak zabawa z dziećmi w wędkarstwo J. Gdybyście mogli zobaczyć radość i dumę „zawodników” po każdej złowionej rybie...!!! Ten widok wynagradza cały wysiłek włożony w organizację i przeprowadzenie zawodów. Myślę, że KWI kolejny raz pokazał się z najlepszej strony. Zawody „sędziowali” m.in.: Waldzio Kalita, Grześ Łącki z Anią, Tomcio Pawlaczek z żoną (też Anią). Nad całością czuwał pomysłodawca - Jurek Ludwin.
Teraz o samych „zawodach.”
Ustaliliśmy następujący ich regulamin:
1. Udział w zawodach mogą wziąć wszystkie dzieci poniżej 14 roku życia.
2. Zawody rozegrane zostaną w klasyfikacji indywidualnej.
3. Dopuszcza się połów dowolną metodą.
4. Ryby nie będą ważone lecz mierzone. Złowiona przez zawodnika ryba zostanie przez organizatorów zmierzona i natychmiast wypuszczona do wody. Końcowy wynik będzie sumą długości złowionych ryb.
5. Aby ryba została zmierzona (zaliczona do wyniku) musi być złowiona na przynętę, w skład której wchodzić będzie mąka wrocławska.
6. Dopuszcza się sporadyczną pomoc opiekunów.
7. Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk o możliwości wzięcia udziału w zawodach decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Zawody miały trwać 1,5 godziny ale żal nam było przerywać dzieciom zabawę i w efekcie trwały trochę dłużej. W efekcie wszyscy startujący złowili ryby. To było dla nas – organizatorów bardzo ważne. Najlepszy zawodnik złowił ryby których suma długości wyniosła 580 mm a długość wszystkich złowionych ryb = 2649 mm. Jurek Ludwin załatwił super sponsorów, dzięki czemu, wszystkie dzieci otrzymały torby ze sporą ilością nagród. Zwycięzca dostał dodatkowo - puchar i dyplom. Czy może być coś piękniejszego i bardziej wzruszającego niż szczęśliwe buzie dzieci?!
Obecni byli również przedstawiciele prasy, radia i tv. Klubowicze też robili zdjęcia, mam nadzieję, że fotorelacja będzie wkrótce dostępna.
Podsumowując: po raz kolejny - jako Klub, mieliśmy okazję wyjść „poza Internet” propagując wędkarstwo nie tylko wirtualnie ale i „na żywo”.
Pozdrawiam serdecznie
Baba Jędza


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
:-)))
Daria Zielińska-Szymaniak 02.9.03 08:30
Witam, po prostu niesamowite...sama chciałabym się cofnąć do 14 lat, żebyś mnie już wtedy zaraziła wędkarstwem:-)
Buziaczki i pozdrowienia gorące
Daria
     Odp: :-)))
Jedza 02.9.03 22:08
    
Darusiu, na nauke nigdy nie jest za pozno :)))) Tyle, ze Ty juz sie troche spinningiem "skrzywilas" a ja przeciez jestem "glizdziara :)))
Pozdrowka i usciski rownie serdeczne
Anka
PS
A swoja droga to sie taka taaaajeeeemnicza zrobilas...:))))
Moze byscie Oboje sie wybrali na wroclawskie spotkanie...???
Zawody
Maciej Dąbrowski 01.9.03 18:32
Witam!

Bardzo mi się to podoba ja zostałem wędkarstwem "zarażony" przez Tatę. Dobrze,że dzieciaki mają radość z tego, że łowią.

Zawody są jeszcze lepsze, jeśli przyjdą dzieciaki, których rodzice nie łowią i mogą się spytać o porady lub "zarazić" się wędkarstwem, to jest coś!!!

Pozdrawiam, Maciek Dąbrowski
(Dziś miałem rozpoczęcie roku w liceum, mam nadzieje, że dużo nie będą zadawać to w weekend z Tatą na rybki będę skakał)
Brawo!
Andrzej Trembaczowski 01.9.03 12:43
Super impreza, gratuluję!
Andrzej
     Odp: Brawo!
Jedza 01.9.03 14:25
    
Tak :) Zabawa byla przednia a mimo to mam pewien niedosyt :( Po prostu kilkoro dzieci musialo odejsc z "kwitkiem" bo przyszly bez sprzetu. To dla nas - organizatorow nauczka na przyszlosc . W ogloszeniach o imprezie i jej regulaminie musi sie znalezc uwaga, ze nie zapewniamy sprzetu.
Pozdrowka
Baba Jedza
Geny
Sławek Rybicki 01.9.03 12:14
Potwierdza się teoria o dziedziczeniu. :))) Jakby nie patrzeć w rodzinie zostało. !!!
Oficjalne wyniki
Waldemar Kalita 01.9.03 10:34
Zgłosiło się do zawodów siedmioro dzieci, wszystkie mogły się pochwalić złowionymi rybkami.
Kolejność miejsc jest nastepująca:

1. Kacper Zieliński 580 mm
2. KacperSikora 479 mm
3. Krzysztof Pasiebe 476 mm
4. Bartłomiej Drogowski 385 mm
5. Alicja Kalita 312 mm
6. Dawid Bartosz 207 mm
7. Sławomir Niewiadomski 210 mm

Budujące było zachowanie dzieci po skończonych zawodach, wszystkie zostawiły ły po sobie uprzątnięte łowisko. Warto urządzać takie imprezy by zobaczyć jak te dzieci przeżywały każdą złowiną rybę.

Pozdrawiam
Waldek
     Odp: Oficjalne wyniki
Sławek Rybicki 01.9.03 11:15
    
5 miejsce to jakieś znajome nazwisko. :))) Czyżby niedaleko padło jabłko ????
         Odp: Oficjalne wyniki
Waldemar Kalita 01.9.03 12:07
        
Jabłuszko padło trochę dalej, to moja bratanica:)))

Pozdrawiam
Waldek
         Odp: Oficjalne wyniki
Marek Kaczmarczyk 01.9.03 11:26
        
A coś taki ciekawy?...
choć fajna byłaby taka synowa... Ja (a właściwie Klon) niestety startuję już w przetargu do Franz'ózki :-)
             Odp: Oficjalne wyniki
Sławek Rybicki 01.9.03 11:29
            
Nie ciekawy ino gratulować latorośli kciałem :)))
cd. relacji
Jerzy Ludwin 01.9.03 09:54
Co do propagowania idei wędkarstwa w ogóle i etycznego w szczególności to powiem Wam, że po zawodach poszliśmy połowić sobie dla "relaksu". Natychmiast zjawiły sie dzieciaki i "obsiadły" Baba Jędzę. Byłem świadkiem krótkiego kursu wędkowania dla najmłodszych - po prostu REWELACJA. Poprosiły Anke żeby dała im swoje zestawy. Jestem pewien że te dzieci w wolnych chwilach nie będą robiły nic innego poza wędkowaniem. To były te same dzieciaki , które 2 mies. wcześniej obrzucały nas kamieniami jak łowiliśmy (przy okazji Warsztatów Wędkarskich) w tym samym miejscu. Myślę że już tego nie będą robić.
Na koniec przyszła TV3 nakręcili Ankę uczącą dziaciaki i przeprowadzili z naszą Mistrzynią wywiad. Ukaże się on za tydzień w niedzielę w programie "Weekend, weekend" w TVP3.

JL
     Odp: cd. relacji
Sławek Rybicki 01.9.03 10:00
    
Kiedy widzę nad wodą dzieciaki z zestawami "na wieloryby" to mi ręce opadają. Po takim spotkaniu jestem uboższy o kilka haczyków i spławików ale mam satysfakcję że je czegoś nauczyłem. Zrobiliście extra robotę może kilkoro z nich zajmie się wędkowaniem na serio i nie trafi do dealerów.
Zawody dazieci - Dni Mąki
Jerzy Ludwin 01.9.03 02:08
Trochę szczegółów:
Wszystkie dzieci rozpoczeły zawody korzystając z własnych zestawów, na oko sprzęt był na średniej wielkości sumy. Po 15 minutach braku brań Anka -Baba Jędza nie wytrzymała i większość startujących obdarzyła swoimi (zawodniczymi) zestawami. Na efekty nie trzeba było czekać! Wszystkie dzieci złowiły ryby !!!!!!! Myślę że w przyszłym roku można powtórzyć taką imprezę.
JL
     Odp: Zawody dazieci - Dni Mąki
Sławek Rybicki 01.9.03 09:26
    
Jesteście debeściaki !!!!!


Valid XHTML 1.0!