Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Pory roku Zima

Hit  Marcowy rekonesans

Autor: Witold Steblik
Temat: Pstrąg i Lipień
Data:24.3.03 14:13
Ocena:6.56  (32)
Czytano:6160

W tym roku, tak jak i w poprzednich latach z niecierpliwością oczekiwałem sprzyjających warunków pogodowych aby rozpocząć sezon pstrągowy. Jak na złość tym razem zima nie chciała dać za wygraną.


W tym roku, tak jak i w poprzednich latach z niecierpliwością oczekiwałem sprzyjających warunków pogodowych aby rozpocząć sezon pstrągowy. Jak na złość tym razem zima nie chciała dać za wygraną. Jeśli już się ociepliło to rzeka wciąż była skuta lodem.
...podpełzłem cicho do krzaka...
Tak minął cały luty. Rozpoczynający sie marzec witałem z nadzieją, że w końcu zima trochę odpuści i będzie można zainaugurować nowy sezon. Na szczęście moje nadzieje nie okazały się płonne i już wkrótce planowałem pierwsze tego roku wędkowanie. Po kilku dniach ocieplenia puściły lody, woda się przeczyściła i nadszedł czas aby udać sie na ryby.
Ranek tego dnia był słoneczny, na niebie nie było widać ani jednej chmurki, termometr wskazywał kilka stopni powyżej zera. Po miesiącach bez promieni słonecznych i dniach pełnych szarzyzny w taki dzień aż serce wyrywało się z piersi i rozpierała mnie radość, że oto nadchodzi wiosna.
Ten pierwszy wypad na ryby zawsze traktuję jako rekonesans. Nie nastawiam się wtedy na to, że coś złowię, że będą jakiekolwiek brania ale na to aby przywitać się z rzeka po zimie, poznać jej nowe oblicze. Jak wygląda po jesiennych i wiosennych przyborach. Tak też było i tym razem. Zacząłem łowić późnym rankiem, więc słońce było już odpowiednio wysoko aby jego promienie padające na twarz przyjemnie grzały Otaczająca mnie przyroda chyba równie mocno jak ja cieszyła się z nadchodzącej wiosny. W śpiewie ptaków słychać było, że cieszą się one z tego iż zima ustępuje już miejsca wiośnie.
Łowiłem sobie w spokoju i ciszy nie niepokojony przez innych wędkarzy z dala od miejskiego zgiełku rozkoszując się otaczającą mnie dookoła aurą. Stwierdziłem, że niestety kilka niezłych miejsc zostało zasypane przez żwir niesiony nurtem, ale pojawiło się też kilka obiecujących dołków w nowych miejscach. Pozostało też sporo takich miejsc, które tylko nieznacznie zostało zmienionych.
rzeka
Właśnie łowiąc w jednym z takich miejsc spotkało mnie coś czego wtedy nie mogłem się spodziewać nawet w najśmielszych marzeniach. A było to miejsce, które w poprzednim sezonie obdarzyło mnie kilkoma pstrągami. Łowiąc tam zawsze można było liczyć na jakieś branie. Jest to dość głęboki dołek wypłukany przez nurt wokół filaru mostu. Dołek ów zaczynał się już gdzieś około 1,5 m powyżej filara na którym było zawieszonych dość sporo gałęzi. Zacząłem od rzutów 3m powyżej dołka prowadząc woblera w poprzek nurtu pozwalając mu wtłoczyć przynętę w głębię przed filarem. Po którymś rzucie z kolei gdy wobler zbytnio zaczął się zbliżać do wiszących gałęzi obawiając się zaczepu zacząłem go szybciej ściągać w moją stronę. W momencie gdy woblerek zaczął pracować pod prąd i myślałem , że zagrożenie zaczepem już minęło coś go zatrzymało. Już zaczynałem przeklinać owe gałęzie, gdy zaczep ruszył z miejsca. Poczułem, że mam na wędce COŚ większego, z wrażenia nogi zrobiły mi się jak z waty a ręce zaczęły drżeć. Wbrew wszelkim regułom począłem holować rybę siłowo. Zakotłowało się przy powierzchni wody ale ja nie bacząc na nic cofałem się w stronę płycizny. Po kilku chwilach pstrąg wylądował na brzegu. Stałem i nie mogłem uwierzyć w to co się przed chwilą wydarzyło. Kropkowaniec chyba też był w szoku bo ani drgnął. Szybko się rzuciłem w jego stronę, po chwili już wiedzialem, że ma 48cm. Niestety po zimie był bardzo wychudzony i chyba tylko temu zawdzięczam to, że mój hol zakończył się sukcesem. Widząc w jak marnej kondycji znajduje się ryba zrobiło mi sie jej żal i postanowiłem zwrócić wolność największemu pstrągowi jakiego kiedykolwiek złowiłem. Wziąłem go w ręce i otrożnie włożyłem do wody, machnął mi na koniec ogonem i dostojnie odpłyną do swojej kryjówki.
Pomyślałem, że miło się będzie zmierzyć z tym salmonidem gdy trochę nabierze wagi i będzie w pełni sił. Na pewno nieraz w tym roku odwiedzę to miejsce z nadzieją, że dojdzie do kolejnego spotkania z bohaterem mojego pierwszego tegorocznego wędkowania.
W.S.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Brawo
Darek Idus 25.3.03 12:45
Brawo!!! Niech sobie pływa.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania zawartością informacyjną serwisów WWW. CMS eZ Publish już od kliku lat skutecznie wdrażamy różne wersje tego systemu.