Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Informator Organizacje wędkarskie

Hit  Walne Sprawozdawcze zebranie Koła nr 35 Ostrowiec Św- Huta

Autor: Zbigniew Kutyła
Temat: Stowarzyszenie PZW
Data:01.3.03 00:00
Ocena:6  (7)
Czytano:3569

Opis, tym razem Walnego Koła-Huta w Ostrowcu Św. Trochę ciekawych rzeczy. Zapraszam do przeczytania.


Walne zebranie Koła PZW nr 35 Huta
Może ktoś powie, że tekst jest długi, ale to jedyny sposób, aby 95 % wędkarzy z Koła nr 35 Huta, dowiedziało się, co dzieje się w ich Kole. Jest to skrócona wersja.
Dnia 16 lutego 2003 r, tradycyjnie w Bursie szkolnej przy ul Iłżeckiej, odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Koła PZW Huta. Na wstępie, zebranych przywitał prezes Koła p. Adolf Pasieka. Należeli do nich, przedstawiciel Zarządu Okręgu, Tadeusz Maj, prezes bratniego Koła nr 34 PZW Miasto, Edward Matuszewski, przedstawiciel Gazety Ostrowieckiej Zbigniew Kutyła, oraz wszyscy, którzy znaleźli czas i przybyli na to spotkanie. Tradycyjnie minutą ciszy została uczczona pamięć tych, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.
Na przewodniczącego zebrania, jednogłośnie wybrany został p. Adam Marczyk, który zapoznał zebranych z dalszym programem. Powołanie protokólantów i komisji wniosków, odczytanie protokółów z poprzedniego zebrania, sprawozdanie Zarządu Koła, informacja opiekuna młodzieży, sprawozdanie komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego, informacja o opłatach(składki), sprawozdanie ze złożonych wniosków w 2002 r, wręczenie odznaczeń i ocena działalności Koła przez Zarząd Okręgu, przerwa, dyskusje nad złożonymi sprawozdaniami, przedstawienie i zatwierdzenie pracy Zarządu, ustalenie pracy komisji wniosków i ich zatwierdzenie, oraz zakończenie zebrania - oto kolejność.
Na pytanie, czy ktoś ma inne propozycje, p. Leszek Baran zaproponował zrezygnowanie z punktu 2, czyli odczytania protokółów z poprzedniego zebrania. Uzyskał aprobatę. Na protokólantów wybrano Krzysztofa Stojeckiego i Stanisława Kwiatkowskiego, a komisji wniosków Andrzeja Rondudę, Marka Reszczyka i Michała Ciocha. Komisje zajęły swoje miejsca i zebranie zostało rozpoczęte na nowo.
Prezes p. Adolf Pasieka odczytał sprawozdanie z działalności Koła za 2002 rok. Podkreślił, że celem dzisiejszego spotkania jest odsłona, czyli ocena działalności Koła PZW nr 35 Huta, oraz wytyczenie nowych celów i zadań na rok 2003. Tematy, które były zawarte w sprawozdaniu to, działalność organizacyjna, realizacja zadań kulturalno – oświatowych, zagospodarowanie i ochrona środowiska wodnego. Statutowe, comiesięczne zebrania Koła odbywały się systematycznie, a frekwencja sięgała ponad 75% Drugim ważnym punktem była sprawa lokalu Koła. Ten nie odpowiada żadnym standardom. Zebrani dowiedzieli się, że Koło jest na etapie załatwiania nowego, w centrum miasta, w miarę taniego i spełniającego lepsze warunki dla tych, którzy się w nim znajdą.
Na koniec 2002 r Koło nr 35 zrzeszało 917 członków. Niestety tendencja spadkowa o 48 osób. Działaniami merytorycznymi do spełnienia były: Kulturalno- oświatowa( sport wędkarski i turystyka) zarybianie i ochrona wód, oraz ochrona przed kłusownictwem.
Następnie prezes odczytał długą listę zawodów, i wyjazdów wędkarskich, włącznie z wynikami. Oto one: Podlodowe Mistrzostwa Koła, Otwarcie sezonu - Towarzyskie Zawody o Największą Rybę, Towarzyskie Zawody Spławikowe, z okazji Dnia Hutnika - Romanów, Konkurs o Największa Rybę – Przykop, Spławikowe Mistrzostwa Koła- Brody, Towarzyskie Zawody Spławikowe o Największą Rybę – lin, wycieczka do miejscowości Przykop, Spławikowe Mistrzostwa Koła na OZMO, Towarzyskie Zawody o Największą Rybę- leszcz, Towarzyskie – płoć, Wycieczka do Ciszycy, Zawody Emerytów i Rencistów, Bogoria o puchar Prezesa Koła, Ciszyca - Towarzyskie Zawody Spławikowe, Przykop o Największą Rybę Drapieżną, Zakończenie sezonu(o największą rybę) Wycieczka - Przykop. Koło również reprezentowało swoich członków na zawodach organizowanych przez Okręg Kielce.
Temat zarybiania wyglądał tak: Do rzeki Kamiennej wpuszczono: płoć (narybek) 150 kg, karaś srebrzysty 200 + 250 kg, jaź kroczek 150 kg, lin 100 kg, szczupak narybek 50 kg, 4000 szt. pstrąga (Świślina), OZMO- karaś srebrzysty 75 kg, karaś 50 kg, lin kroczek 50 kg, szczupak 10 kg. Dodatkowo 250 kg japońca do OZMO. Na tym ostatnim wycięto zbędne krzewy i poprawiono estetykę. Robiły to Koła Hutnicze i Miejskie. Szczególnie wyróżnieni zostali: Kaczmarski Stanisław, Baran Stanisław, Kwiatkowski Stanisław, Krawczyk Adam, Krawczyk Marcin, Kieloch Tadeusz, Marczyk Adam, Rysiak Wojciech i Pasieka Adolf. Jaskuła Edward - podziękowanie z nieodpłatne użyczenie sprzętu, w postaci koparki.
Następnie w ciepłych słowach, Prezes podziękował SSR (Społeczna Straż Rybacka) za zaangażowanie w pracy. Wyróżnieni to: Piątkowski Henryk, Łokieć Jerzy, Pająk Mieczysław, Kaczmarski Stanisław, Kieloch Tadeusz, Kwiatkowski Tadeusz, Rysiak Wojciech. Podziękowania otrzymała również Huta Ostrowiec, Zarząd Gazety Ostrowieckiej i Wiadomości Świętokrzyskich. Pan Adolf wyraził nadzieję, że rok 2003 będzie lepszy, od poprzedniego pod każdym względem. Sprawozdanie Komisji rewizyjnej złożył p. Kieloch Tadeusz. Wynikało z niego, że członkowie uczestniczyli w każdym comiesięcznym zebraniu, przeprowadzili kontrole w poszczególnych segmentach działalności Koła, byli obecni podczas imprez wędkarskich. Skontrolowano pracę skarbnika, turystykę wędkarską, zakup upominków i inne.
Środki obrotowe na koniec 2001 roku wynosiły, 36 539 18 zł. 36 483 67 zł było na koncie w Banku, a pozostałe 55 51 zł w kasie Koła. Wpływy za 2002 r to 98 262 62 zł Rozchody w 2002 wyniosły 96 078 71 zł. Stan w kasie Koła to 131 77 zł. Pozostała część 38 598 zł znajduje się na koncie w banku. Komisja rewizyjna stwierdza, że nie ma żadnych uchybień w pracy skarbnika, kwota z roku na rok wzrasta, co dobrze świadczy o gospodarce finansowej Zarządu Koła.
Sprawozdanie z działalności sądu koleżeńskiego: W czasie działania nie wpłynął żaden wniosek o ukaranie członków Koła, co oczywiście cieszy.
Kolejnym punktem było odczytanie wniosków złożonych podczas poprzedniego zebrania. Odpowiadał, przedstawiciel Zarządu Okręgu. Jak się okazało nie był przygotowany do dyskusji, nie znał pytań i nie potrafił na nie dokładnie odpowiedzieć.
Kolejny temat, to sekcja młodzieżowa. Opiekun młodzieży p Witold Kacperkiewicz przedstawił swoją działalność, opisał starty swoich wychowanków i zajęte przez nich miejsca.
Skarbnik przedstawił swoją działalność. Temat to, składki na 2003 rok, ulgi, jakie mogą być honorowane, oraz plany na przyszłość.
Kolejny punkt, to wręczenie odznaczeń. Dokonał tego p. Tadeusz Maj. Podziękował również wszystkim, za dotychczasową, jak się wyraził bardzo dobrą działalność. Srebrną odznakę otrzymał Krzysztof Stojecki i Jerzy Łokieć.
Wnioski, poruszane podczas dyskusji.
Pan Leszek Baran poprosił, aby następnym razem, przedstawiciel Okręgu, na piśmie odpowiedział na wnioski złożone na tym zebraniu. Pan Jasiak Witold poruszył kwestię dojazdu do wody. Chodzi o teren od wału do rzeki, oraz mycia różnych zbiorników przez rolników w naszych wodach. Pan Hamera poruszył temat zbiornika na Mickiewicza i odpowiedzialności, za śniecie ryb w miesiącach letnich i zimowych. Pan Stojecki zapytał o ryby wpuszczone do stawu OZMO. Dokładniej to o ich stan i gatunek. Sprawa dostępu do wody, czyli grodzenie, oraz prawne aspekty tego problemu też interesowała zebranych. Często podawanym przykładem był zbiornik Chańcza. Prezes zapowiedział wizytę ichtiologa na Zbiorniku przy Kilińskiego. Pan Leszek Baran poruszył kwestię zmniejszenia stawki za kilometr, w związku z używaniem samochodów w celach służbowych. Pan Piątkowski – zapytał, co my mamy z PZW? Rządzą się naszymi pieniędzmi, a my nie mamy wpływu na to, gdzie możemy łowić, - to jego słowa. Pan Marczyk poruszył kwestię SSR-u i jej działalności w Kole Bodzechów, oraz podatku od diet strażników i osób działających społecznie. Ktoś zaproponował, aby na zbiorniku Brody wprowadzić zakaz używania silników spalinowych, lub zmniejszenia prędkości łodzi. Kolejny rozmówca poruszył kwestię zarybiania Wisły i Kamiennej. Również ciekawił zebranych plan wycieczkowy w 2003 r. Stare województwa, a Okręgi PZW, to relikt minionej epoki, dało się słyszeć. Ujście rzeki Kamiennej i możliwości łowienia przez wędkarzy naszego Okręgu, też było powodem do dyskusji. Ostatnim, poruszonym tematem były składki na ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, związanych ze sportem wędkarskim. Zgłoszono wnioski.
Zebranie zakończył prezes Koła PZW nr 35 Huta. Podziękował przybyłym i zaprosił, za rok na kolejne.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Sprawozdanie
Andrzej Trembaczowski 01.3.03 15:00
Mnie ten tekst nie znudził. Z ciekawością porównałem Wasze koło do naszego, nieco mniejszego. Po przeczytaniu mogę odnieść wrażenie, że nie jest u Was źle; ludzie są aktywni. Nie rozumiem tylko, dlaczego członkowie nie mogliby zapoznać się z tym sprawozdaniem? Jeżeli jest stała siedziba i w niej są przechowywane dokumenty, to takie sprawozdanie powino być udostępniane na życzenie do wglądu każdemu Waszemu członkowi.
Także i ZO powinien udzielić Wam odpowiedzi na piśmie na postawione na Walnym pytania i pewnie to zrobi.
Pozdrawiam
Andzrej
     Odp: Sprawozdanie
Zbigniew Kutyła 01.3.03 19:04
    
Nie tak dokładnie. Nie nasze Koło, bo jestem w innym, ale opisuję. Sprawozdanie jest do wglądu, ale czy ktoś je zechce przeczytać? Cieszę się, że Cię to nie znudziło. Ja na tym zebraniu byłem, potem przesłuchałem i napisałem. Trwało to w sumie około 16 godzin, ale nie mogę powiedzieć, że ten czas jest stracony. Dogłębnie to przestudiowałem. Pozdr....
zbychu.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Blog o CMS