Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
Error: eZArticleRenderer::eZArticleRenderer() could not find generator in XML chunk.
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Łowiska Jeziora i zbiorniki

Hit  Magiczne starorzecze

Autor: Lukkas12
Temat: Rzeka
Data:15.2.03 22:00
Ocena:4.06  (35)
Czytano:6846

Miejscem, które chciałbym opisać jest starorzecze, które mi się bardo podoba nie tyle swą rybnością co sobą.


Pierwszy raz na to starorzecze wybrałem się z kolegą.Był mroźny jesienny dzień.Zapowiadało się na dobre brania. Na łowisko dojechaliśmy o godzinie 8 rano.
To starorzecze znajdywało się w lesie niedaleko wału i Odry. W pobliżu było dużo mniejszych bądź większych stawików i starorzeczy. Dno w tym stawie jest muliste i zarośnięte. Głębokość tu dochodzi chyba do 2 metrów.Woda jest prejrzysta i czysta. Gdy zaczęliśmy wędkowanie nie było wiatru, była idealna pogoda do wędkowania. Najciekawszymi miejscami były- kapelony, zwalone do wody drzewo i zatoczki.Jest też tu sporo dołków w których ukrywają się ryby. Wędkarzy jest tam niewielu, bo mało kto wie o tym łowisku i chciałbym aby tak zostało. Wieś obok której znajduje się to jest nieielka i nie wiem czy tam nawet autobusy jeżdżą.
Szczupaki doskonale tam brały na blachy- nr.4 srebrna w czerwone paski oraz wobler dwuczęściowy. Szczupaki brały dość intensywnie. Lecz w ten dzień nie było żadnej wymiarowej sztuki. Wszyskie (chyba z 5) wróciły dzo wody. Oprócz szczupaków występują tu ogromne płocie, leszcze, okonie oraz karasie. Okonie łowi się tu na małe gumy. Perfekcyjną branią na to łowisko jest blech nr.2 czarna w seledynowe kropki. Płoć bierze tu doskonale na kukurydze na spławik oraz zestaw z koszyczkiem zanętowym. Leszcz podobnie jak płoć. A karaś na białe i czerwone robaki na spławik. LIn jest tu żadko poławiany. W toniach tego łowiska jest niewile przedstawicieli tego gatunku. Ale najlepszą przynętą na nie są chyba czerwone robaki i rosówki. Amur i karp równiez nie występują tu zbyt często. Lecz amatorzy połowu tych ryb stosują kulki proteinowe, kukurudzę oraz koszyczki zanętowe.
Nie będe pisał gdzie to starorzecze się znajduje, ponieważ nie chce by było znane wszystkim, a wielu nieodpowiedzialnych wędkarzy mogłoby zniszczyć to "magiczne" miejsce. Jedyne co napisze to, to że znajduje się niedaleko małej wsi nad Odrą w woj.dolnośląskim.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
hm...
Paweł Jopkiewicz 17.2.03 09:32
... a ja trzeci raz przeczytałem temat konkursu i...
no fakt... wszystkie ryby są zimnokrwiste...
pozdr
pj
magiczne starorzecze
Jurek Czarny 16.2.03 16:32
Przeczytałem opowiadanie i kilka do niego komentarzy.
Zdumiewa mnie jedno,po ich przeczytaniu :lubimy i chętnie krytykujemy kogoś lecz tak naprawdę nie potrafimy ocenić samego siebie.
Jeśli krytycy są tacy mądrzy niech sami napiszą artykół udowadniając że sami coś potrafią a nie tylko krytykować innych.
Pochwalam autora artykółu za odwagę i szczerość wypowiedzi,jak umiał tak napisał ale napisał od siebie a nie od kolegi czy z jakiejś ksiązki i to należy cenić a nie ganić!!!!
Jurek
     Odp: magiczne starorzecze
Dariusz Żbikowski 16.2.03 16:58
    
Wypowiem się w tonie administracyjno-neutralnym.

To prawda, że należy cenić chęci.
To prawda, że autor napisał tak jak potrafił.
To prawda, że napisał szczerze i odważnie.
To prawda, że jest młody i należy traktować go bardziej wyrozumiale.

Ale również...

To prawda, że wystarczyło wpisać ten sam tekst np. do "Word-a" i uruchomić opcję "Pisownia i gramatyka" (to zresztą sugerujemy każdemu, kto publikuje artykuł - na stronie związanej z jego wpisywaniem). Sprawdź sam. Ja np. mam dużo więcej lat, dużo mniej czasu i jednak na wszelki wypadek zawsze to robię - bo wiem, że popełniam błędy, których musiałbym się potem wstydzić.

To prawda, że jeśli ktoś decyduje poddać się ocenie to winien jej pokornie wysłuchać.
To prawda, że czasami krytykują także Ci, którzy już coś napisali.


PS. Artykuł piszę się prze "u" a nie "ó". I nie traktuj tego jako "pustą krytykę" tylko jako "pomocną krytykę". Postarajcie się i Ty i autor odróżnić te pojęcia.

PS1. Na wszelki wypadek ten tekst też sprawdziłem w Word-zie!

Pozdrawiam,
Darek-Admin
         Odp: magiczne starorzecze
Jurek Czarny 17.2.03 22:17
        
To prawda przyznaję że -artykuł-pisze się właśnie tak przez -u- zwykłe ,przyjmuję ten błąd ale pisałem go dość szybko i spontanicznie.
Dziękuję za uwagę
Pozdrawiam Jurek
komentarze
autor 16.2.03 10:50
Czego wy chcecie mam tylko 16 lat.
     Odp: komentarze
kofa 17.2.03 19:16
    
I bardzo dobrze, że dopiero. Stary, masz jeszcze czas, żeby się rozwijać!
Jeśli tylko zależy Ci na tym.. No, chyba że nagrody Cię zwabiły :)
Rada, jakiej kiedyś mi udzielono, to: dużo czytaj i dużo pisz.
Może zacznij od poprawienia tekstu? Ja spróbowałbym na Twoim miejscu.

(A krytyka i tak zawsze wychodzi na zdrowie :)).
     Odp: komentarze
Jurek Czarny 16.2.03 16:45
    
Dla autora artykółu!
Masz tylko 16 lat jak piszesz to wspaniale!!!!
Nie przejmuj się tym co ludzie piszą nie irytuj się ich krytyką ludzie już tacy są że najlepiej krytykują innych nie widząc błędów własnych.
Ja osobiście z ciekawością czytałem Twoje opowiadanie i tak dalej! Pisz ile możesz i tak jak Ty to widzisz własnymi oczami jak byś oglądał o tym film a napewno sukcesy murowane.
Łączę pozdrowienia
Jurek
     Odp: komentarze
Waldek Marczuk 16.2.03 11:15
    
Źle rozumiesz nasze komentarze.
Jest to tylko ogólna wskazówka, że coś należy zmienić, poprawić. Żadna złośliwość.
         Odp: komentarze
Robert Łukomski 16.2.03 11:36
        
Dokladnie:)) Bez urazy:) Sam wstawiles artykul do konkursu wiec dobrowolnie poddales sie ocenie:) A ja - stary zgred;) z belferskim skrzywieniem napisalem co mysle... szczerze i bez zlosliwosci.. Najslabszym ogniwem artykulu - pomijajac juz gramatyke i ortografie jest to, ze nie ma zaczepienia w rzeczywistosci wiec nie jest "opisem lowiska". Natomiast, jak na tekst napisany w oderwniu od prawdziwej wody, ma zbyt malo polotu i glebszej mysli, czyli taki sobie tekst o wszystkim i ... o niczym..
magiczne starorzecze
Waldek Marczuk 16.2.03 10:22
Jak się okazuje, nie wystarczą chęci i maszynka do pisania. Popracuj nad stylem i gramatyką.
U mnie 2 pkt. za zapał do pisania :-)
P.S.
Lepsze większe przerwy między zdaniami niż ich brak.
Sorki ale...
Robert Łukomski 16.2.03 09:27
..z całego opowiadania dobry jest tylko tytuł :(( .Ode mnie 2 - za "papier i ołówek"
Magiczne starorzecze
Łukasz Stanek 16.2.03 08:11
Pogoda jaką opisałeś jest dobra o tej porze roku tylko na sandacze.
Ortografia!!!
Autor
lukkas12 15.2.03 22:06
Lukkas12@wp.pl



Valid XHTML 1.0!