Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Serwer

Hit  Konkurs - Polowanie na pstrąga i inne "zimne" ryby

Autor: Rybie Oko
Temat: Konkursy
Data:11.2.03 12:38
Ocena:5.1  (10)
Czytano:6106

Startujemy z kolejnym konkursem! Temat zgodny z Waszym życzeniem. Zrezygnowaliśmy z wymogu zamieszczenia zdjęcia, pozostawiamy ten punkt jedynie jako sugestię.

Uwaga! przypuszczalnie, po dopracowaniu wspólnym formuły, wystartuje także konkursowa kategoria GRAND PRIX (roczna klasyfikacja).

Zapraszmy zatem do udziału wszystkich. Nagrodę w Grand Prix przewidujemy naprawdę atrakcyjną.


TEMAT konkursu: Polowanie na pstrąga i inne "zimne" ryby

Nagrodą dla zwycięzcy będzie Plecionka Herculine ufundowana przez firmę Krokus (z nagrodą zapoznać moża się w sklepie RO).

Nagrody dodatkowe ufundował Tomek Siudakiewicz

"Tak jak w ostatnich konkursach dorzucam małą nagrodę dla tych osób co zajmą 2 i 3 miejsce. Będą to zestawy trzech woblerków, które pomaluję zgodnie z życzeniem laureatów".
Oto Galeria woblerków Tomka!

Każdy uczestnik konkursu, jako autor, oczywiście ma prawo otrzymać również, na swe życzenie, koszulkę Rybiego Oka - patrz zasady dystybucji koszulek RO w sklepie.


Zasady konkursu:

  • W konkursie wezmą udział wszyscy autorzy, którzy opublikują artykuł o zadanym temacie z minimum słowem kluczowym.
  • Sugerujemy ale nie wymagamy! - zamieszczenie w artykule choć jednego zdjęcia (informujemy jednocześnie, że można korzystać ze wszystkich zdjęć/obrazków zamieszczonych obecnie w katalogach Rybiego Oka).
  • Zgłoszenia Artykułów Konkursowych trwają do 26 lutego 2003r - godz. 23:59:59!!!
  • Zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu 28 luty 2003r - godz. 23:59:59.
  • Ogłoszenie wyników po ich weryfikacji, klika dni później.
  • W momencie publikowania tekstu należy zaznaczyć (poprzez postawienie "ptaszka" w odpowiednim polu) że ma on podlegać ocenie.
  • W momencie publikowania tekstu należy zaznaczyć opcję "Artykuł konkursowy". W razie pomyłki należy koniecznie powiadomić o tym Aministratora.


Zasady wyłonienia zwycięzcy
  • Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie łącznej oceny jaką wystawią tekstom użytkownicy Portalu.
  • Przydzielanie artykułom konkursowym ocen przez Anonimowych użytkowników zostanie przeanalizowane przez administratorów Rybiego Oka. Przeanalizują oni ich obiektywizm a wielokortnie oddane głosy zostana wyeliminowane. Podobnie zostaną wyeliminowane wszystkie wyraźnie nieobiektywne głosy wielokrotne pochodzące z pojedyńczego numeru IP.
  • Na wniosek ogółu, głosowanie anonimowe zostać może wyłączone także w trakcie trwania konkursu.
  • Stwierdzenie przez administratora braku obiektywności oddanych głosów, wynikających z głosowań pseudo-przyjaciół, skutkować może natychmiastowym usunięciem artykułu z konkursu, bez podawania i ogłaszania przyczyn.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo unieważnienia Konkursu w bez podawania konkretnych przyczyn w razie stwierdzenia poważnych nadużyć (spowodowanych brakiem obiektywizmu) wśród głosujących!


Klauzule

  • Za treść artykułów zamieszczanych na stronie serwisu internetowego Rybie Oko ponoszą odpowiedzialność ich autorzy. Redakcja zasadniczo nie ingeruje w treść publikacji o ile mieszczą się one w profilu serwisu.
  • Zgłaszając swój udział w konkursie autor wyraża zgodę na to, że prace konkursowe opublikowane automatycznie lub przesłane na adres redakcji serwisu, e-mail lub listem, stają się własnością redakcji i mogą być rozpowszechniane w sieci internet lub publikacjach elektronicznych oraz na innych polach eksploatacji. Autor zapewnia także, że jego publikacje nie naruszają praw osób trzecich zaś w przypadku ujawnienia takiego naruszenia ponosić będzie pełną odpowiedzialność prawną.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
Odp. Jak nęcić na rzece ? Debiut
Paweł Machulak 24.2.03 12:02
Wszystko zalezy od tego jak i na co będziemy chcieli łowić. Ale skupiał bym sie na nęceniu ciężka zanętą gruntową lub długookresowo tym na co będziemy łowić. Jeżeli nastawiamy się na połów średniej białej ryby to najlepsza będzie zanęta zanęta leszczowa z małym dodatkiem pinek lub ochotki. Do tego klej i żwir lub glina w zależnosci od nurtu. Zalecałbym zakladac 2 pinki+ochotke.
Przy łowieniu na spławik nęcić nieco powyżej potencjalnego łowiska.Nie będe tu podawał zanęt konkretnych firm. Ale myśle że proste polskie mieszanki się nie sprawdzą. W ostateczności mozna samemu zrobić zanęte. Nie znam zbyt dobrze Bugu ale załóżmy że nastawiamy sie na leszcze to podaje przykladową kompozycje chociaz nikt nie muwi ze bedzie ona tania :
20%-pieczywa (biszkopt,herbatniki mielone,bułka tarta
10%-Kopromelasa
10%- Konopie
10%-Płatki owsiane
10%-Arachid
10%-siemie laniane
10% makuch kukurydziany
10% -Truskawka
Do tego klej, glina lun zwir
Połowe pieczywa mozna zastapic chlebem belgijskim. Jezęli jednak nie mamy samozaparcia lub doświadzczenia w mieszaniu mozemy zastosowac gotowe mieszanki
Pamietajmy o dodatku w postaci niewielkiej dawki przynęty haczykowej do zanęty.
Z zanęt gotowych na Bug polecałbym :
M.Van.D.Eynde-Turbo
-II- - Rivers Ace
Sensas- Fond
sensas Bremes
B.Brud-Leszcz
E.Gutkiewicz-Rzeka
Nie bede pisal o nęceniu długookresowym dodam jedynie ze nalezy nęcic w nim codziennie o tej samej porze. I uwaga ogólna nie mozna isc z laska mając 1kg zanęty
Jezeli chcemy naprawde połowić trzeba conajmniej 2kg na ok 3 godziny.
(DEBIUT) Pozdrowienia !!
sorry ale nie wiem jak wziasc udzial w tym konkursie
     Odp: Odp. Jak nęcić na rzece ? Debiut
Dariusz Żbikowski 24.2.03 12:07
    
Kliknij na ikonkę "pióra" - na górnej listwie. Otworzy Ci sie formularz wpisywania "artykułu".
Wypełnij go i wyślij.

W razie dalszych problemów, kontaktuj się z nami bezpośrednio (koperat na listwie), pomożemy!

Pozdrawiam,
Darek
Konkurs-słowo kluczowe-ocena tematu
Tomek Płonka 12.2.03 10:36
Przyznam, że nie bardzo rozumiem wymóg konkursowy dotyczący słowa kluczowego. Co to ma być za słowo - "pstrąg", czy co, i co z tym zrobić?
Ale to pikuś, najwyżej nie spełnię wymogu.
Najmniej to rozumiem ocenę pomysłu/tematu konkursu. Ocena jest 3 w skali 0-10, czyli co, czytelnikom portalu RO nie podoba się konkurs, temat pstrągowy?!!! Przecież tu prawie sami kropkomaniacy zaglądają, jak na forum ktoś puści posta o temacie pstągowym to zaraz jest kilka odpowiedzi, dyskusje, ...
To jakaś paranoja!
Ciekaw jestem komu się tak nie podoba - nazwisko! Odezwij się, daj jakiś argument! Jak się Darek pyta o temat na konkurs to cisza (3 odpowiedzi), ale jak coś wpisać głupiego np. ocenę 0 to zawsze znajdą się "mądrzy" - ciekawe czy coś w życiu napisali, pewnie nie jeżdżą na ryby to nie mają o czym pisać. Ocenę "0" można by dać za temat konkursowy np. "Na szarpaka" gdyby admin zwariował (a ja na jego miejscu dawno bym stracił nerwy).
Takie osoby żegnam ozięble z domieszką ironii, myślących pozdrawiam
T.P.
     Ocena tematu???
Dariusz Żbikowski 12.2.03 13:53
    
Jeszcze o ocenach.

Mnie dla odmiany nieco śmieszy jedno, gadacie gadacie o tych ocenach a sami jakoś nie zmierzacie ocenić :))) istna paranoja :)))

A może faktycznie temat jest lichy??? Może te oceny jednak są sensowne???

Pozdrówka,
Darek
         Odp: Ocena tematu???
Robert Łukomski 12.2.03 16:40
        
Artykułu-obwieszczenia o temacie konkursu nigdy nie oceniam.. coz jaki temat jest kazdy widzi.. chce to pisze nie chce to nie pisze.. ocenianie tematu jakos mi sie troszke bez sensu wydaje, a ocenianie "obwieszczenia" jako artykulu tym bardziej:))).. Ale jedno trzeba zauwazyc.. aktywnosc zerowaczy jakby wzrosla.. dawniej tematy konkursu dosc dlugo trzymaly sie na pozoimie "hita".. a teraz? Podobnie inne artykuly.. Najlepszy przyklad to ostatni tekst Tomka.. zdolowany raz dwa... Ciekawa jest tez wyjatkowo duza aktywnosc oceniaczy przy tekstach ewidentnie kiepskich.. jak np Znow na żywca.. Zwykle teksty z trudem osiagaja 20-tke oceniajacych a tu? 47! i winda z dołu do oceny 6.7.. synchronicznie ze spadkiem innych tekstow..

Pozdrowka dla oceniaczy

Franz:)
             Odp: Ocena tematu???
Ryszard Siejakowski 12.2.03 17:18
            
Po przeczytaniu Twego posta, uważam że chyba znalazłeś rozwiazanie dylematu głosowania i ocen. Jak słusznie zauważyłeś są dwie kategorie osób: oceniacze i głosujący. Po wyeliminowaniu oceniaczy przez Admina /gdyby to tylko było możliwe, marzenie/ prawdopodobnie uzyskali byśmy miarodajne oceny :o))) Co zaś do ilości oddanych głosów to juz trochę inna sprawa. Nośny temat "żywca" wsród wędkarzy zaprocentował taką a nie inną "statystyką". Bardziej prawdziwa jest chyba opinia wyrażona w komentarzach a te są odwrotnie adekwatne do oceny artykułu. Jak czytałem te komentarze to mi się robiło słabo. Trzydzieści żywców na jedna nockę, przelicytowano na siedemdziesiąt. Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na fakt, ze nie zmieniono zapisu o zakazie połowu na podrywkę. Bardzo jestem ciekaw jak Ci znarkotyzowani amatorzy połowu na żywą rybkę chcą uzyskać takie ilości rybek metodą konwencjonalną. Ot dylemacik niewielki i do rozpatrzenia przez nich.
I jeszcze kilka słów o ocenianiu i głosowaniu a właściwie przykład dołowania przez Ciebie przywołany.
5 osób głosuje w następujacy sposób:
4 osoby po 10 plus jedna osoba za 8 pktów razem daje to 48 pktów. Średnia ocena głosujących to 48 : 5 = 9,6 pkta
dwóch oceniaczy z których jeden daje 2 a drugi zero czyli 2 + 0 = 2 czyli średnia wychodzi 1.
Po całkowitym zsumowaniu wyników łączna ocena 49 pktów dzielona przez 7 daje w efekcie końcowa ocenę 7. Dysproporcja zasadnicza i jak taka ocenę traktować.
Pozdrówka, Ryszard.
         Odp: Ocena tematu???
Ryszard Siejakowski 12.2.03 15:49
        
Darku, przyznaję się bez bicia, że nigdy nie oceniałem tematyki konkursu. Może to i błąd z mej strony ale wychodziłem z założenia, że najlepszą oceną rozpisanego konkursu jest liczba uczestników, chociaż i to prawdopodobnie nie jest prawdą tak do końca. Z tego też powodu traktowałem niektóre oceny jako fanaberie osób nie do końca zrównoważonych. Moje myślenie było proste /może za proste/, jest temat mi odpowiadający to się decyduję i biorę udział, nie bardzo mi leży to rezygnuję z udziału. Ale rezygnacja nie oznacza przecież, ustosunkowania się negatywnego. Są lepsi w danej kategorii konkursowej, piszą i po krzyku. Nie bardzo mi się też zakonotowało w łepetynie aby organizować swoisty plebiscyt za podjetą przez Organizatora Konkursu tematykę. Nigdy też nie patrzyłem na ten problem z tej perspektywy. Wychodzi na to, że pora zmienić mój tok rozumowania.
Pozdrawiam , Ryszard.
         Odp: Ocena tematu???
Piotr Jedliński 12.2.03 14:01
        
Hihi.... No, faktycznie, nie przyszło mi to do głowy!
Dla odmiany walę po "dychu", jak leci, hi, ale będzie bigosik!!!!
Pioter
     Odp: Konkurs-słowo kluczowe-ocena tematu
Ryszard Siejakowski 12.2.03 13:32
    
Tomeczku, Hanysiątko moje kochane daj se spokój z wariatami. Jak juz kiedyś pisałem na FORUM, głupota ludzka i miłosierdzie boskie, granic nie znają. Tak więc nie denerwuj się bo Ci migdały nabrzmieją, rączki będą Tobie latajcować i zamiast pisać artykuły na Konkurs, będziesz musiał się poddać kuracji finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, którego póki co jakoś nie widać. A ponieważ te schorzenia nie stanowią zagrożenia dla życia, to lekarz konował lub pogotowie odmówią Ci udzielenia pomocy. Jak Ty sobie wyobrażasz nasze wypady nad Wartę z tak powiększonymi wolami. Wstyd i poruta. Bolki to będą miały taki ubaw, że z chichotania pod wodą żaden nie weźmie na Siudaka czy Jedlinkowego woblera.
Pozdrówka, Rychu.
     Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Dariusz Żbikowski 12.2.03 12:23
    
Wytłumaczę jeszcze raz do czego służą słowa kluczowe.

A) Kliknij na Artykuły/Index
B) Potem na dowolną literkę
C) Na każdej stroniczce (tej. od literki) po lewej stronie są wytłuszczone słowa, po prawej od każdego wytłuszczonego słowa znajduje się spis artykułów w których użyto go jako jednego ze słów kluczowych.
D) Po "słowach kluczowych" odbywa się szubkie wyszukiwanie artykułów.
E) Każdy artykuł MUSI mieć określone takie słowa (do tej pory zawsze ktoś z nas je uzupełniał). Jednak jest zdecydowanie najlepiej jak to robi sam autor.
F) Słów kluczowych może być wiele.
G) BEZ SESNU jest wpisywanie np. pary słów "pstąg" i "pstrągi".
H) Z sensem jest użycie np. "pstrąg" "kropkowaniec" "ryba" "zima" "rzeka" itp.
I) Słowa kluczowe oddziela się PRZECINKAMI!!!
K) Jeśli coś nie jest jasne to pytaj lub wróć do punktu A :)))

Pozdrówka,
Darek
         Odp: Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Tomek Płonka 12.2.03 13:55
        
Czy mogę uzupełnić/poprawić mój artykuł jesli kliknę na edycję, wpiszę słowo kluczowe, poprawię kategorię i wyślę jeszcze raz? Czy artykuł się nie zduplikuje? Mimo że ocena jest tylko 6 ale niech będą spełnione warunki konkursu:)
Już myślę o następnym, a jak tylko będzie wena to w lutym napiszę jeszcze ze dwa. Niech widzą ludziska że coś się dzieje, nie wszyscy zamarzli i nie każdemu żona każe non stop odkurzać lub smarować kanapki:)
T.P.
             Odp: Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Dariusz Żbikowski 12.2.03 14:00
            
Hmmm, a gdzie widzisz taki klawisz edycji????

PS. Zastanawiałem sie już wielokrotnie czy winien być.

PS1. W zasadach jest takżę napisane, że można się zwrócić do Admina w razie pomyłki.

Pozdrówka,
Darek
                 Odp: Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Tomek Płonka 12.2.03 17:36
                
Tak trochę głupio pisać do Admina z prośbami o poprawki, to już drugi raz, ale - kategoria powinna być "łowiska" a słowo kluczowe "pstrąg".
Bardzo dziękuj za poprawienie zdjęć, w końcu się nauczę wkładać zdjęcia w odpowiednie miejsce tekstu. Pyrsk-T.P.
                     Odp: Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Dariusz Żbikowski 12.2.03 17:50
                    
Poprawiłem.

PS.

1. Słów kluczowych dałem więcej ( np. knyp, cufal itp )

2. pewnie jakbyś przeczytał "Sugestie" - taki link przy edycji artykułu :))) to raczej problemów chyba byś nie miał z tymi zdjeciami. Do tego zresztą namawiam ciągle wszystkich!

Pozdówka,
Darek
                 Odp: Słowa Kluczowe - co to jest i po co!
Ryszard Siejakowski 12.2.03 16:17
                
Tak Darku, Tomciu chciał dokonać rzeczy niemożliwej czyli edytowania artykułu. Sam się wielokrotnie zastanawiałem dlaczego takiej opcji brakuje w przypadku artykułów ale po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że taka opcja mogła by powodować ingerencje do raz napisanego artykułu co w efekcie powodowało by ewentualne zmiany treści.
Patrząc na to ze swojego partykularnego widzimisię to zasadniczo piszę artykuły "spod palucha", na gorąco, nie używając Worda i zdarzają mi się potknięcia stylistyczno-interpunkcyjne, których już nie można poprawić. Ale to w końcu mój problem i będę musiał nad sobą mocno popracować :o(((
Pozdrówka, Ryszard.
     Odp: Konkurs-słowo kluczowe-ocena tematu
Jarosław Krystkowiak 12.2.03 12:06
    
Kilka dni temu Darek napisał, iż przez portal przewija się około 2000 osób na dobę. Niestety może około 2% z tej liczby to użytkownicy, którzy biora czynny udział w działalności RO.
Wielu jest również takich, którzy czerpią z jego zasobów nie dając nic w zamian.
Istnieje jednak spora grupa "inteligentych inaczej", dla której wielką przyjemnością jest wejść na jakiś portal poklikać to tu, to tam nabruździć, namieszać, obrazić kogoś i uciec. Przemierzają w ten sposób netowe ścieżki ukazują swoją głupotę i arogancję.
Ich bezgraniczny prymityw widać obserwując szczególnie wpisy w braniach.
Jarek
     Odp: Konkurs-słowo kluczowe-ocena tematu
Piotr Jedliński 12.2.03 11:04
    
Ja też nie bardzo kleję intencje i meandry myślowe niektórych oceniaczy - no cóż qrka, żyjemy w demokracji...
Pioter
PS. Kładę laskę na tego typu "subtelnych intelektualistach", szkoda prądu.



Valid XHTML 1.0!