Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rodzaje Wędkarstwo Podlodowe

Hit  Podlodowe Zawody Koła Hutniczego nr 35 w Ostrowcu Św.

Autor: Zbigniew Kutyła
Temat: Sport
Data:15.1.03 10:49
Ocena:5  (8)
Czytano:5530

Opis zawodów podlodowych przeprowadzonych na zbiorniku położonym blisko mojego miasta, Brodach.04 01 2003 r na zbiorniku Brody odbyły się Zawody Podlodowe Koła Hutniczego nr 35 w Ostrowcu Św. Niestety kolejny raz pogoda sprawiła psikusa. Tego dnia była odwilż, padał śnieg z deszczem, a czasami deszcz. Przy brzegu utworzyły się kałuże, a jeśli ktoś wywiercił w tym miejscu otwór, tworzył się wir i woda wpływała do niego jak po wyjęciu korka w wannie. Taka jest niestety dola zawodnika. Musi pokonać wszystkie przeciwności losu i nie narzekać.
Przed godziną 8 00, losowanie stanowisk, wiercenie otworów, a jeśli ktoś chciał, to oczywiście i nęcenie. Czy to coś daje, można się przekonać, gdy po zmianie sektorów kolejny zawodnik siądzie w nęconych miejscach. Jeśli wtedy wejdzie ryba, nie daje szans pozostałym. Jeszcze tylko wybieranie resztek lodu z prześwitów i można zaczynać. Sędzia daje znak. Zawody ruszyły. Punktualnie godz. 8 00. Co się będzie działo w pierwszej turze, przez dwie godziny, nikt jeszcze nie wie. Od samego początku widać było, kto chce powalczyć i będzie chciał liczyć się w punktacji. Wiem, że potrzeba jest sporo szczęścia w losowaniu, ale umiejętności też. Techniki podobne. Wędki również. Przeważa typ gdański i kołowrotek o stałej szpuli. Niestety nie mogę podejść do zawodników. Nieodpowiednie buty. Są i jednak plusy takiej pogody. Mianowicie przelotki i woda nie zamarzają. Minusem jest to, że światło przedostaje się przez lód, a to niestety nie pomaga w braniach.
Jeśli dobrze zauważyłem, o godz 8 04, pierwszą rybę złowił p. Witold. Po drugiej stronie przybywa wędkarzy. Co ich tu przyciąga? W tym roku znam odpowiedź na to pytanie. Widzę kilka znajomych twarzy. Ćwiczą przed jutrzejszymi zawodami, Koła Miejskiego. Mimo bezwietrznej pogody i 0 0 C nie jest przyjemnie. Potrzebne jest słoneczko. Nastraja optymistycznie.
Po kikudziesięciu minutach widać pierwsze oznaki zmęczenia. Niektórzy odkładają wędki, palą papierosy. Pierwsza gorączka mija. Słychać coś o kocie, który przy jednej dziurze zdechnie, i inne wędkarskie dowcipy. Ryba ogólnie mówiąc nie bierze. Zawodnicy próbują blisko i daleko od brzegu. Nad zawodami czuwa oczywiście dwóch sędziów, którzy skrzętnie zapisują złowione ryby. Pan Adolek wykazuje się niespożytymi siłami. Nie siedzi. Co chwila jest przy innym oczku. Z tego wyjmuje okonia, za chwilę, z drugiego. Pan Witold również zarzuca zestaw, co chwila w innym miejscu i zostaje to nagrodzone. W jego sektorze, w pierwszej turze naliczyłem 13 otworów. Pan Zbigniew raczej siedzi w miejscu i próbuje rybę przyciągnąć do siebie. Wędkuje na 3 metrach. Sędzia ogłasza jeszcze pięć minut do końca pierwszej tury. Wygrał ją p. Adolf Pasieka, drugi Witold Kacperkiewicz, a trzeci, Krzysztof Stojecki. Niestety musiałem wracać i nie mogłem obserwować zmagań do końca. Mogę tylko podać wyniki końcowe. 1. Witold Kacperkiewicz, 2. Adolf Pasieka, 3.Zbigniew Ćwik. Są to zawodnicy, którzy będą brać udział w Podlodowych Okręgowych Zawodach na Lubiance 12 stycznia. Gratulacje!
Miałem trochę czasu, więc spacerowałem brzegiem Brodów. Przypominało mi się wędkowanie w miesiącach letnich. A to, za sprawą tego, co zobaczyłem. Były tam puszki po kukurydzy, butelki po różnego rodzaju wódkach i napojach, kartoniki po sokach, plastiki po przynętach żywych i wiele innych śmieci. Nikt inny tego tam nie przywiózł, tylko „wędkarze”
Jeszcze dodam, że nagrodę w tych zawodach ( reklamówkę zanęt i atraktorów) ufundował p. Piotr Płusa, czyli sklep wędkarsko – zoologiczny mieszczący się przy ul. Iłżeckiej 23 (wejście pomiędzy Egzotykiem, a kwiaciarnią)


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
troche zawiedziony strażnik psr
Jacek 16.1.03 16:39
Czy ktos zastanowił sie kiedys mówiąc o strażnikach psr że ich nie ma nad wodami wcale ? Czy wiedział że gdzie niegdzie jest tylko po trzech czterech strażników na całe województwa , że nie są żadną służbą mundurową na dodatek bardzo słabo opłacaną i tępioną przez samych wędkarzy , że magazyny straznic psr są zawalone sprzętem kłusowniczym o ktorym sie nigdzie nie mówi . Mówi sie tylko o sprzęcie zatrzymanym przez ssr bo za niego się płaci strażnikom ssr .Czy wędkarze mają w ogóle pojęcie o pracy strażników psr , która trwa niejednokrotnie po nocach ? O zadymach i bójkach , które niejednokrotnie się zdażają z kłusownikami niechcącymi oddać za darmo postawionego sprzętu na wodzie. o latających kameniach nad głowami w nocy o butelkach o linkach metalowych rozciągnietych na kanałach . o gwoździach powbijanych w korzenie aby opony poprzebijać . Niech ci co gadją o psr się troche zastanowią czy wiedzą o czym gadają - strażnik psr
     Odp: troche zawiedziony strażnik psr
Zbigniew Nowak 20.1.03 20:23
    
Czemu Wasze odpowiedzi są pod tym artykułem?
Pozdr...
Zbychu
         Odp: troche zawiedziony strażnik psr
Dariusz Żbikowski 20.1.03 22:27
        
Ja też się nad tym zastanawiałem ale jakoś nijak nie potrafiłem powiązać ich z innym (tym może prawidłowym) :) :(((.

Pozdrawiam,
Darek
     Odp: troche zawiedziony strażnik psr
Marek 16.1.03 23:22
    
W pelni podzielam pana zdanie na tem atrudnych warunków pracy psr. Sam kiedyś pracowalem przez 6 lat jako straznik spoleczny lecz wiem z jakimi problemami spotykalem sie na wodzie i o niebezpieczenstwach, ktore czychaly na mnie w zwiazku z wykonywanym zawodem. O butelkach i kamieniach nad glowami moglbym napisac ksiazke, zdarzylo sie rowniez uzycie broni lecz nie przez straznika tylko przez klusownika. Pracujac jako straznik spoleczny nie mialem zadnego wyposazenia do pracy. Teraz zmienilem troche profesje i od dwoch lat pracje w policji jako policjant wodny i teraz mam czym sie bronic w razie potrzeby. Moze ktos zacznie w koncu zauwazac jaka trudna i niebezpieczna jest praca straznicy rybackiego. W koncu gdyby nie straznicy to ile ryb pozostawili by klusownicy wedkarzom ?
Spokojnych sluzb w tym nowym roku. Zawsze chetny do wspolpracy. Marek.Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Metki tkane pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.