Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 


Wszystkie Rybim Okiem Serwer

Hit  Konkurs - "Początek sezonu" - kategoria TEMAT

Autor: Rybie Oko
Temat: Konkursy
Data:07.1.03 13:13
Ocena:7  (7)
Czytano:4334

Od nowego roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę konkursów prowadzonych na Rybim Oku.

Wystartują one w trzech kategoriach TEMAT, OPEN i DEBIUT.

Kategoria TEMAT pozostanie w edycji miesięcznej i na zasadach analogicznych do poprzednich konkursów.

UWAGA!!! Postawiliśmy jednak DODATKOWE!!!, wyłącznie porządkowe wymagania:

  • artykuł MUSI posiadać choć jedno zdjęcie lub obrazek. Dla ułatwienia dodajemy jednak od razu, że można korzystać ze wszystkich zdjęć/obrazków zamieszczonych obecnie w katalogach zdjęć Rybiego Oka.
  • autor MUSI wpisać słowa kluczowe związane z danym artykułem w formularzu, podczas publikacji artykułu.


------------------------------------------------------------

Ogłaszam formalnie co następuje:

"Nagrodę niespodziankę" otrzymuje zwycięzca

1. Marek Pedyński - artykuł "Sny zimowe"

Z przykrością stwierdzamy, że był to jedyny artykuł spełniający warunki konkursu.

Drugi, który wpłynął na konkurs naszym zdaniem nie spełnił kryterium utrzymania się w narzuconym TEMACIE.

Prosimy fundatora nagrody za 2-gie miejsce o samodzielne rozstrzygnięcie tego czy uznać ten artykuł czy też nie.

PS. Tradycyjnie proszę zwycięzcę o kontakt z naszym sklepem.

Gratulujemy zwycięzcy,

------------------------------------------------------------




TEMAT konkursu: Początek sezonu

Nagrodą dla zwycięzcy będzie NAGRODA NIESPODZIANKA ufundowana przez firmę Krokus.

Nagrody dodatkowe ufundował Tomek Siudakiewicz

"Tak jak w ostatnich konkursach dorzucam małą nagrodę dla tych osób co zajmą 2 i 3 miejsce. Będą to zestawy trzech woblerków, które pomaluję zgodnie z życzeniem laureatów".
Oto Galeria woblerków Tomka!

Każdy uczestnik konkursu, jako autor, oczywiście ma prawo otrzymać również, na swe życzenie, koszulkę Rybiego Oka - patrz zasady dystybucji koszulek RO w sklepie.


Zasady konkursu:

  • W konkursie wezmą udział wszyscy autorzy, którzy opublikują artykuł o zadanym temacie z minimum jednym zdjęciem lub obrazkiem i słowem kluczowym (można korzystać ze wszystkich zdjęć/obrazków zamieszczonych obecnie w katalogach Rybiego Oka).
  • Zgłoszenia Artykułów Konkursowych trwają do 28 stycznia 2003r - godz. 23:59:59!!!
  • Zakończenie i rozstrzygnięcie konkursu 31 stycznia 2003r - godz. 23:59:59.
  • W momencie publikowania tekstu należy zaznaczyć (poprzez postawienie "ptaszka" w odpowiednim polu) że ma on podlegać ocenie.
  • W momencie publikowania tekstu należy zaznaczyć opcję "Artykuł konkursowy". W razie pomyłki należy koniecznie powiadomić o tym Aministratora.


Zasady wyłonienia zwycięzcy
  • Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie łącznej oceny jaką wystawią tekstom użytkownicy Portalu.
  • Przydzielanie artykułom konkursowym ocen przez Anonimowych użytkowników zostanie przeanalizowane przez administratorów Rybiego Oka. Przeanalizują oni ich obiektywizm a wielokortnie oddane głosy zostana wyeliminowane. Podobnie zostaną wyeliminowane wszystkie wyraźnie nieobiektywne głosy wielokrotne pochodzące z pojedyńczego numeru IP.
  • Na wniosek ogółu, głosowanie anonimowe zostać może wyłączone także w trakcie trwania konkursu.
  • Stwierdzenie przez administratora braku obiektywności oddanych głosów, wynikających z głosowań pseudo-przyjaciół, skutkować może natychmiastowym usunięciem artykułu z konkursu, bez podawania i ogłaszania przyczyn.
  • Redakcja zastrzega sobie prawo unieważnienia Konkursu w bez podawania konkretnych przyczyn w razie stwierdzenia poważnych nadużyć (spowodowanych brakiem obiektywizmu) wśród głosujących!


Klauzule

  • Za treść artykułów zamieszczanych na stronie serwisu internetowego Rybie Oko ponoszą odpowiedzialność ich autorzy. Redakcja zasadniczo nie ingeruje w treść publikacji o ile mieszczą się one w profilu serwisu.
  • Zgłaszając swój udział w konkursie autor wyraża zgodę na to, że prace konkursowe opublikowane automatycznie lub przesłane na adres redakcji serwisu, e-mail lub listem, stają się własnością redakcji i mogą być rozpowszechniane w sieci internet lub publikacjach elektronicznych oraz na innych polach eksploatacji. Autor zapewnia także, że jego publikacje nie naruszają praw osób trzecich zaś w przypadku ujawnienia takiego naruszenia ponosić będzie pełną odpowiedzialność prawną.


Skorzystaj z przyznanego Ci prawa i oceń ten artykuł
« « « « || » » » »  
5  10 

drukuj drukuj wyślij wyślij

Lista komentarzy


Temat: Autor:
Czas:
klauzule
Paweł Deska 09.1.03 15:29
Czy przesłanie artykułu jest jednoczesnym przeniesieniem praw autorskich na redakcję RO? Czy jest to raczej użyczenie artykułu redakcji portalu do wykorzystywania bez utraty praw autorskich? NIe wiem czy wyraziłem się jasno ale nie jestem prawnikiem.
     Odp: klauzule
Dariusz Żbikowski 09.1.03 19:50
    
Pawle,

Praw autorskich jako takich nie traci się nigdy, są niezbywalne.

Przenieść na kogoś można tylko "majątkowe prawa autorskie" o czym właśnie mowa w klauzulach konkursowych.

Przeniesienie takie ogranicza w znaczynym stopniu możliwości ponownego publikowania takiego artykułu w innym miejscu (Redakcja RO musi wtedy wyrazić na to zgodę). Zwrócę także uwagę, że z tego własnie powodu, klauzule dotyczą wyłącznie artykułów konkursowych. Do każdego innego autor zachowuje pełnię swych praw.

Pozdrawiam,
Darek
         Odp: klauzule
Paweł Deska 09.1.03 20:24
        
ok dzięki Darku zrozumiałem.
Konkurs, kategoria TEMAT, zdjęcia
Ryszard Siejakowski 09.1.03 14:20
Darku.
W związku z wprowadzoną modyfikacją w zasadach konkursów polegająca na obowiązku dodania zdjęcia tematycznie związanego z treścią artykułu oraz mozliwością korzystania z bazy RO w zakresie zdjęć, nasunęły mi się zasadniczo dwa pytania.
1. Czy autor artykułu korzystając z ogólnie dostępnej bazy nie powinien uzupełnić artykuł informacją typu: autor zdjęcia - imię i nazwisko autora.
2. Czy można korzystać z wszystkich zdjęć prezentowanych na RO. Może się zdarzyc taki przypadek, że autor artykułu zastosuje zdjęcie lub zdjęcia z jakiegoś fotoreportażu, który bierze udział w konkursie w kategorii OPEN :o)))). Uważam, że taki zabieg winien być wykluczony.
Pozdr, Ryszard.
     Odp: Konkurs, kategoria TEMAT, zdjęcia
Dariusz Żbikowski 09.1.03 19:53
    
Jak się dobrze przypatrzysz zdjęciom (jeszcze nie wszędzie) to już zrozumiesz jakie będzie rozwiązanie tego problemu. Informacja o autorze zdjęcia jest już momentami naniesiona bezpośrednio na zdjęcie.

Pozdrawiam,
Darek
         Odp: Konkurs, kategoria TEMAT, zdjęcia
Ryszard Siejakowski 10.1.03 10:34
        
To rzeczywiście rozwiązuje pierwszy problem całkowicie bez uszczerbku dla praw autora zdjęcia. Poruszyłem go celowo bo kiedyś przez swoje niedopatrzenie wkałapućkałem się w bardzo nieprzyjemną sprawę mimo faktu, że przed publikacją pewnego artykułu uprzedziłem autora zdjęcia, że popełniłem gafę i zadałem mu pytanie czy mam to skorygować w następnym numerze periodyku. Autor zdjęcia najpierw nie miał nic na przeciw a później zrobił prawie karczemną awanturę :o(((. Gdyby wyraził swoja dezaprobatę od razu to miałem szansę odpowiednio to skorygować wcześniej i tematu by nie było.
Co do drugiego problemu to nadal mam wątpliwości czy w trakcie trwania jednocześnie dwóch kategorii konkursowych czyli TEMAT i OPEN, można się posiłkować takim materiałem z drugiego konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu w kat. OPEN korzystanie z takiego materiału jak np zdjęcia z fotoreportażu według mnie może być dozwolone, natomiast w czasie gdy jeszcze nie jest rozstrzygnięty może być odbierane dwuznacznie. I tylko o to mi chodziło w moim poscie. Lepiej mieć wątpliwości niż nie mieć ich wcale.
Pozdrawiam, Ryszard.
     Odp: Konkurs, kategoria TEMAT, zdjęcia
Dariusz Żbikowski 09.1.03 14:25
    
Problem pierwszy, który sygnalizujesz, niebawem zniknie - właśnie nad nim pracujemy.

Drugi to chyba jednak nie test problem, o ile RO ma być "otwarte" to chyba otwarte winnno być wszystko co na nim jest?

Tak ja myslę?

Darek
Zdjęcia
Marek Pedyński 08.1.03 13:17
Myślę, że może byc problem z tymi zdjęciami, szczególnie przy konkursach tematycznych. Umieszczanie jakiegoś zdjęcia "na siłę" wydaje mi się trochę sztuczne. A korzystanie z cudzych zdjęć to też ryzykowna zabawa. No ale "pan chce - sługa musi." Pozdrawiam, NemA44.
kluczowe słowo
Marcin Jakubik 07.1.03 14:27
Co to znaczy słowo kluczowe czy możecie mi ti wyjaśnić.
     Odp: kluczowe słowo
Dariusz Żbikowski 07.1.03 14:37
    
Słowo (lub słowa) kluczowe to te słowa, które najlepiej kojarzą się z danym artykułem.

Np. jeśli artykuł opisuje specjalną metodę łowienia ukleji to niewątpliwie takim słowem może być ukleja

Te słowa znajdziesz potem w "Artykuły/Indeks" - są one pomocne innym przy wyszukiwaniu artykułów.

Jeśli metoda jest dobra w jeziorze to drugim słowem może być jezioro a jeszcze innym np. metoda.

Wymaganie jest tylko prządkowe i wynika właśnie z faktu, iż pragniemy nauczyć autorów wpisywania tych słów. Teoretycznie to każdemu autorowi powinno wręcz zależeć na tym by jego artykuł był dobrze wyszukiwany.

Pozdrawiam,
Darek



Valid XHTML 1.0!