Pod ochroną


Nieregularnik Nr 8


Wszystkie KWI Spis Nieregularników KWI Nieregularnik Nr 8


Wędkarski sylwester Autor: Bogdan Ziółkowski KWI
Wiadomo było od dawna. Zostajemy w domu, o północy składamy sobie życzenia, wystrzelimy kilka sztucznych ogni, później, gdy w telewizorni będzie coś ciekawego popatrzymy trochę jak nie, po dwunastej pójdziemy spać.

Jak zniszczono Krztynię Autor: Andrzej Trembaczowski
Niszczenie rzek pod pozorem działań przeciwpowodziowych trwa. Krztynia, to kolejna zniszczona pstrągowa rzeka, niestety, pewnie nie ostatnia. Zamieszczam niżej tekst i zdjęcia pstrągarza z Katowic, Michała Ziemby. Możemy porównać jak wygląda Krztynia tam, gdzie nie dotarły jeszcze łopaty meliorantów oraz co można zrobić z pstrągowej rzeczki.
A.T.

Wieprz - to, czego w wodzie nie widać.. Autor: Andrzej Trembaczowski
Stając nad brzegiem rzeki nie widzimy, co woda skrywa. Nie widać ryb, możemy jedynie domyślać się ich obecności, albo... ich braku. Dopiero kontrolny odłów przeprowadzony przez ichtiologów pozwala poznać prawdziwą sytuację.

Ożywić kawałek blachy Autor: Paweł Deska
Wielkimi krokami zbliża się Nowy Rok a wraz z nim nowy wędkarski sezon. Wielu z nas podąży na lód by złapać pasiastego drapieżnika. Część wędkarzy odwiedzi pstrągowe rzeczki (tam gdzie prawo tego nie zabrania). Ja zachęcam was do trociowej przygody ze spinningiem w dłoni i z wahadłówką na końcu żyłki.

więcej Spinning Troć i łosoś komentuj
22.12.03 8.1/40 hit
PucharBałwana VI, czyli jak zostałem sie głowacinkciarzem. Autor: Grzegorz Lacki
Hucho Hucho... brzmi jak zaklecie szamana.. Na mnie zadziałalo dziewięć lat temu i az do tego roku musiala mi wystarczac swiadomość bliskości wielkiej ryby, kiedy uganiałem sie za nią po odmętach wód Dunajca i Popradu. Dopiero w tym roku było mi dane poczuć jej zapach na własnych dłoniach...

Wieprz Roztoczański - Czy pozwolimy zniszczyć tę rzekę?! Autor: Andrzej Trembaczowski
Od trzech lat trwają tzw. "prace udrożnieniowe" na rzece Wieprz. Melioranci z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej pomimo silnych protestów sukcesywnie niszczą tę rzekę odcinek po odcinku. Nie liczą się z opiniami naukowymi, za nic mają Polski Związek Wędkarski, który prowadzi gospodarkę rybacką na tej rzece.

"Łowienie w zbiornikach zaporowych" Autor: Tomek Płonka
To tytuł niedawno wydanej przez wydawnictwo „Multico” książki autorstwa Tomasza Krzyszczyka.
Z tej racji, że chętnie czytam wszystko co dotyczy wędkarstwa, a w szczególności spinningu, chciałbym podzielić się z Wami kilkoma refleksjami, jakie nasunęły mi się po dwukrotnym przeczytaniu tego opracowania.

Niedziela nad komercjuszem Autor: Bogdan Ziółkowski KWI
Wiedziałem gdzie jadę, dałem jednak się wyciągnąć Michałowi na łowisko specjalne znajdujące się na terenie ośrodka wypoczynkowego w pobliżu Łodzi. Wśród bywalców krążą legendy o dużych okoniach, karpiach itd.

Wędkarska mozaika Autor: Paweł Deska
12 wrzesień - sobota wieczorem

Jakub ostatni raz spojrzał w kierunku wody. Zachodzące słońce odbijało się gdzieniegdzie od jej powierzchni dając słabe refleksy. Tu i ówdzie łąki spowiły mgły. Zmierzchało. Poderwał ciężki, nad wyraz ciężki plecak by wyruszyć w drogę.

- to był dobry dzień - powiedział sam do siebie i uśmiechnął się pod nosem - tak chyba nigdy nie był taki ciężki jak dziś - niesamowite.

Piława - Drawa 2003 Autor: Grzegorz Lacki
Zawsze fascynowały mnie podróże. Kiedyś więcej jeździłem, ale ostatnimi czasy praca na tyle mnie pochłaniała, że trudno było znaleźć czas na jakiś wypad. W końcu się to we mnie tak zebrało, że postanowiłem jechać. Cel - wyprawa w dzicz, w samotności chciałem połazić po jakiś nieznanych mi rzeczkach. Wybrałem połączenie Piławy i Dobrzycy. Plan był ambitny. Dostać się do Starej Łubianki pociągiem i dalej na piechotę . Pierwszego dnia chciałem dojść do połączenia Piławy i Dobrzycy.. później ..sam nie wiedziałem. W planach było pójść Dobrzycą albo Piławą w górę rzeki. Byle nie spotykać ludzi i trochę powędrować. Jak wyszło .. no cóż zacznę od początku

Dalej o Wieprzu Autor: Andrzej Trembaczowski
Wkrótce ruszą "prace udrożnieniowe" na odcinku Wieprza przepływającego przez Powiat Łęczyński. Jest to ciąg dalszy prac rozpoczętych wcześniej, na które wyrażono zgodę. Dotychczasowe prace, jak wiemy, spowodowały liczne protesty. Protesty takie skierowano także do Starosty Powiatu Łęczyńskiego. Starosta zorganizował spotkanie wszystkich zainteresowanych (krótka relacja i moje refleksje niżej).
Oprócz obecnie prowadzonych prac, projektowane są także inne, na dalszej części Wieprza. Te prace projektowane są na większą skalę i, jeżeli do nich dojdzie, zniszczą rzekę. Na razie decyzje jeszcze nie zapadły...

Zawody dla dzieci z okazji "Dnia Mąki" Autor: Anna Gostyńska
Kolejne "wyjście" KWI.

Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©2004 Stowarzyszenie KWI

Klub gości na Rybim Oku
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowscy aby zrozumieć dlaczego.