Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Wędkarstwo Gruntowe


Wszystkie Rodzaje Wędkarstwo Gruntowe

Dział wędkarstwa gruntowego

Drgająca szczytówka Autor: Daniel Maruszakk
A litle big game Autor: Andrzej Trembaczowski
Amur biały, Ctenopharyngodon idella, pochodzi ze wschodniej Azji, z dużych ciepłych rzek o spokojnym nurcie. Jest roślinożerny, choć nie gardzi pokarmem zwierzęcym. Dorasta do 1,3 m i przekracza 30 kg. W Chinach podobno osiąga nawet 50 kg!.

Dość łatwo się przystosowuje nawet do wód chłodniejszych. Sprowadzony do Polski w końcu lat sześćdziesiątych, popierany w latach siedemdziesiątych, miał chronić wody przed nadmiernym zarastaniem. Obecnie stał się pospolity, a jego wpływ na środowisko wodne uważa się za szkodliwy. Największe amury łowi się w podgrzewanych wodach.


Frustracja Autor: Ryszard Siejakowski
Sezon wędkarski dla gruntowców pomału się kończy. Dla łowców sandaczy i szczupaków właściwie się jeszcze nie zaczął. Za to w pełni jest sezon na organizowanie zawodów wędkarskich różnej maści. Dla osób traktujących wędkarstwo czysto hobbystycznie i mających minimum poczucia przyzwoitości, to także dobra pora na to aby czuć się sfrustrowanym, o czym poniżej....

więcej Opinie Sport komentuj
08.9.03 9/25 hit
Amur Autor: Kazimierz Chrobak
Przytaczam autentyczne zdarzenia z przed kilkunastu lat być może dwudziestu kilku, i mam nadzieję, że niektórzy skorzystają z moich wspomnień, co zaowocuje lepszymi wynikami połowu tej pięknej ryby często potępianej, w wyniku błędów w zbyt licznym zarybianiu nią. Uważam, że rozsądne zarybienia mogą dać bardzo wiele satysfakcji łowiącym je przy zminimalizowaniu szkód wyrządzanych naturze tym bardziej, że gatunek ten nie rozmnaża się w naszych wodach i prędzej czy później zostanie wyłowiony. Chciałbym tym skłonić innych do podzielenia się cennymi uwagami i spostrzeżeniami przy połowach amurów i karpi.Wymiary i okresy ochronne ryb - 2003 rok (do 29 marca) Autor: Rybie Oko
Jak do tej pory, w 2003 roku nie nastąpiły żadne istotne zmiany w okresach ochronnych i wymiarach ochronnych ryb. Nadal obowiązuje także zakaz połowu na żywca.

Dla Waszej wygody przygotowaliśmy ponownie wyciąg z Aktualnego Regulaminu PZW oraz Rozporządzenia Min. Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r.

Opłaty okręgowe - 2003 rok Autor: Zarząd Główny PZW
Tabela składek na ochronę i zagospodarowanie wód w 2003 roku w poszczególnych ZO PZW

Wisła nocą Autor: Zbigniew Kutyła
Kolejna noc nad Wisłą. Tak jak pisałem, zrobiliśmy, ale już niestety w październiku kolejny wypad na „nockę”.


Noc nad ujściem Kamiennej Autor: Zbigniew Kutyła
Właściwie, to dokładniej nad jej ujściem. Gdy mówiłem kolegom, że jadę na nockę pukali się znacząco w czoło. W domu również. Pogoda fatalna, deszcz na przemian z dużym zachmurzeniem nie nastrajały do nocnego wypadu nad Wisłę.

Kolejna porażka Autor: Zbigniew Kutyła
Tym razem celem wyjazdu była Koprzywnica. Grupa w składzie Andrzej, Artur i ja wylądowała na tym akwenie o godz. 13 00. Była to sobota, a ciekawostką to, że łowił tam tylko jeden wędkarz.

Powrót do przeszłości Autor: Zbigniew Kutyła
Tym razem odwiedziłem łowisko, które pewnie zna wielu wędkarzy z Ostrowca Św. Niestety nie jest ono tym, czym było kiedyś, czyli kilkanaście lat temu. W mojej przygodzie z wędką pozostaje jednak nadal jako najbardziej rybne miejsce i przypomina mi zawsze o sukcesach, które chciałbym kiedyś powtórzyć.

Czerwiec 2002 Autor: Zbigniew Kutyła
Mam chęć złowić suma!

więcej Rybim Okiem Sum komentuj
22.11.02 4.3/6
Apel Autor: Stowarzyszenie KWI
Polskie wody ubożeją. Przyczyn jest wiele, lecz również i my, wędkarze, nie pozostajemy bez winy. Jest nas około miliona, dysponujemy dziś sprzętem znacznie lepszym niż kilkanaście lat temu i potrafimy łowić skutecznie.

Regionalne nazwy ryb Autor: Dariusz Żbikowski
Postarałem się zebrać tu regionalne i historyczne, znane mi, nazwy poszczególnych gatunków ryb.

Prawdopodobnie nie udało mi się zebrać kompletnego zestawu więc temat pozostawiam otwarty. Zawsze można dopisać coś w komentarzu.

Leszcze w wielkiej rzece Autor: Jacek Jóźwiak
Te leniwe na pozór ryby po bliższym poznaniu okazują się wyjątkowo wytrwałymi wędrowcami. Okazuje się, że niesłusznie kojarzone były z grubą warstwą mułu i rzecznymi zastoiskami. Leszcz otóż odżywia się przede wszystkim wodnymi bezkręgowcami. Bodaj największą część ich diety stanowią larwy owadów, przede wszystkim ochotkowatych. Te ostatnie z kolei występują masowo w partiach rzeki bogatszych w tlen, a więc po prostu w cienkiej warstwie osadów strefy pełnego, choć niezbyt szybkiego nurtu albo wśród filcowatych pasm glonów na kamienistych przelewach. Na głęboczkach za takimi przelewami można oczekiwać stad leszczy.

Łzy Autor: Zbigniew Szwab
Na spokojnie płynącej w tym miejscu wodzie, co chwilę pojawiały raz większe, raz mniejsze się kółeczka, to lipienie wykorzystywały moment, kiedy przeobrażające się jętki dryfowały po powierzchni wody. Nie wszystkim owadom udawało się poderwać do lotu, cześć z nich stawała się ich pokarmem. W stronę brzegu, brodząc w wodzie po kolana, powoli zmierzał wędkarz. Patrząc pobieżnie po ubiorze i wędce, był to muszkarz - czyżby nie widział tego co dzieje się za nim w wodzie? Czy nie chce wykorzystać tego momentu, gdy ryby jak w amoku gotowe są pożreć wszystko co przypomina im wylatujące owady?

Łopata spod krzaczka Autor: Jacek Jóźwiak
Przystawka kojarzy się z lenistwem. Ot, jakaś głęboczka za ostrogą, a jeszcze lepiej ujście kolektora - kilku, czasem kilkunastu facetów moczących zestawy przez cały dzień, od rana do wieczora. Rozłożone stołeczki, gąbczana poduszka czy wręcz szmata na kamieniu. Wielogodzinny przysiad, leniwe rozmowy z wzrokiem utkwionym w bombkowatym spławiku, kibicowanie w holach sąsiadów, emocje podczas własnego. I najważniejsze, najwygodniejsze - wędzisko położone na podpórkach... Żyć, nie umierać, brzucho zapuszczać!

Karta wędkarska - jak zacząć? Autor: Dariusz Żbikowski
Do Redakcji Rybiego Oka wpływa cała masa zapytań następującej, przykładowej treści:
  • "Proszę o poinformowanie mnie gdzie mógłbym wyrobić sobie kartę wędkarską. Mam już 18 lat."
  • "Chciałbym wędkować? Od czego zacząć? Jak zdobyć kartę wędkarską?"

Postarajmy się zatem wyjaśnić krótko jak się zabrać do załatwienia sprawy.

Przynęty Autor: Anna Gostyńska
Przynętami nazywamy wszystko to, co zakładamy na haczyk w celu złowienia ryby. Jest to bardzo istotny element naszych zestawów. Należy pamiętać, że przynęta powinna jednocześnie być jednym ze składników zanęty.

Jeszcze o karpiu... Autor: Anna Gostyńska
Dzięki wyjątkowemu sprytowi, przebiegłości, sporym rozmiarom i ogromnej sile, karpie są prawdziwym wyzwaniem nawet dla doświadczonych wędkarzy. Bardzo często ryba ta wystawia na próbę naszą pomysłowość, cierpliwość i umiejętności.

więcej O rybach Karp komentuj
28.6.02 6.9/53
Sposoby na suma Autor: Jacek Jóźwiak
Wbrew powszechnej opinii można łowić sumy na wiele sposobów. To nie tylko ciężka gruntówka, ale i spinning, żywcówka, spławikówka, przystawka. To także kilka odmian, kilka wariantów w każdej z tych technik.

(od redakcji: tekst pochodzi z okresu kiedy jeszcze dozwolona była metoda łowienia na żywca).
  | < 1 >  2  Następny


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Systemy CMS