Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum 2
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Zima


Wszystkie Pory roku Zima

Podobno 95% wędkarzy zamarza na zimę, niczym te suwalskie jeziora. Nic nie jest w stanie wygnać ich zimą na lód, czy ruszyć w sylwestrową noc na pomorskie trocie, czy wreszcie w lutym na pstrągi. A jednak ci, których jest tak niewielu, wiodą prym wśród kolegów po kiju. Nie żeby byli lepsi, twardsi, prawdziwsi, ale dane im jest coś wyjątkowego. Czekanie na pierwszy lód i uganianie się za grubymi okoniami, jakie rzadko kończą na wędce letnich wędkarzy, czekanie na sieję, pierwszą troć sezonu - to coś tak bardzo szczególnego, że bez tego pasja nasza zdaje się niepełna...

Ryby, wędki, rady, fortele i wędkarze zimą - to właśnie tutaj...

Na pożegnanie zimy Autor: Andrzej Trembaczowski
Wszyscy z utęsknieniem oczekują wiosny. Jest jednak tak grupka wędkarzy, która...

Życzenia na 2005 r Autor: Antoni Remiesz


więcej Zima komentuj
31.12.04 7.1/21
Jak przetrwać zimę, gdy nie łowimy Autor: Maciek Dąbrowski
Podczas zimy wielu wędkarzy porzuca wedkę i czeka na nadejście wiosny z wielu względów. Gdy już siedzimy w domu możemy coś zrobić, aby rozstanie z wędką na okres zimy nie było tak tragiczne.

- możemy grać w symulatory
- możemy przeglądać sprzętu, co jakiś czas
- możemy oglądać filmy wędkarskie
- możemy od czasu do czasu kupić coś z wędkarskiego sprzętu
- możemy kupić akwarium z rybką
- możemy zrobić przynęty
- możemy przeczyścić sprzęt
- możemy zacisnąć zęby i czekać do wiosny

Aby moc w nas nie struchlała Autor: Sławomir Kurzyński
Zimowa pora nadeszła w tym roku nietypowo. W zeszłym, na mazurach wędkarze już w listopadzie wchodzili na lód. W tym z kolei jeszcze w grudniu popływałem sobie po jeziorku łódeczką. Nie złowiłem niczego, ale za to byłem nad wodą sam. Nieczęsto się to zdarza, więc poczułem się po trosze jak młody bóg. Ja i jezioro. Czysta woda i... ten specyficzny nastrój.


Nie truchlejmy podczas świąt Autor: Maciek Dąbrowski
Jest grudzień, pierwsze, co się kojarzy to święta a jak święta to prezenty, karp, śledzik.Z pewnego baru na rozstaju dróg Autor: Przemysław Kąkol
Ogień wolno gasł. Wiatr w kominie mielił dym. Za oknami chłód – zimny oddech duchów nocy.więcej Opowiadania Survival komentuj
25.3.03 8.6/75 hit
Marcowy rekonesans Autor: Witold Steblik
W tym roku, tak jak i w poprzednich latach z niecierpliwością oczekiwałem sprzyjających warunków pogodowych aby rozpocząć sezon pstrągowy. Jak na złość tym razem zima nie chciała dać za wygraną.

Przedwiośnie Autor: Dariusz Szymański
Moje „zimne ryby” to ryby z gatunków tzw. „normalnych”. Z uwagi na brak czasu nie mogę sobie pozwolić na eskapady po Polsce w pogoni za pstrągami i trociami, których tak naprawdę prawie już nie ma w naszych rzekach.

Pstrągowe podchody, czyli początek sezonu Autor: Ryszard Siejakowski
Początek sezonu to oczekiwanie, to pytanie jaki on będzie? Czy będzie lepszy niż ostatni niezbyt udany, czy też tak wspaniały jak ten z przed kilku lat.

Pstrągi Autor: Stanisław Mączka
Jak się zaraziłem.

Zimowe tęsknoty Autor: Tomek Płonka
„...Pani kierowniczko! Pani pyta czy ja palę? Ja palę cały czas! Co? Czemu jest zimno? Pani kierowniczko!Jest zima, czyli jak sama nazwa wskazuje musi być zimno, a nie?...”
Tym oto cytatem ze znanego filmu rozpoczynam opowieść zimową.

Przyducha? Autor: Kazimierz Żertka
Zima przeważnie kojarzy się nam muszkarzom z padającym śniegiem, blaskiem płomieni w kominku, świętami. Trudny czas ciepłych bamboszy, kurzu na wędkach, substytutów.

Koniec sezonu Autor: Radosław Gościmski
Zimowe spinningowanie kojarzy mi się nieodparcie z zahaczeniami za bok, brzuch i co tam jeszcze. A potem - kac moralny i jakiś wewnętrzny niepokój. Ilu z wędkarzy, którzy łapią w zimę, spotykają tego typu sytuacje? I ilu z nich wypuszcza w ten sposób złowione ryby?

Sny zimowe Autor: Marek Pedyński
Jaki może być ten mój początek sezonu? Nie pojadę na trociowe łowy, które tak ładnie opisują panowie redaktorzy w kolorowych magazynach z reklamami żyłek i kołowrotków. Nawet nie dlatego, że nie mam czasu i pieniędzy. Nigdy nie miałem okazji łowić tych ryb i niech tak zostanie. Nie będę też spacerował po zakrzepniętym jeziorze w poszukiwaniu kilogramowych okoni. Raz, że nie ma go w pobliżu, a dwa - mam lęk głębokości. Nie wiem nawet czy medycyna poświadcza taki rodzaj schorzenia; ja go u siebie stwierdziłem. Czy przyjdzie mi spędzić początek roku z dala od wody?

więcej Rybim Okiem Sandacz komentuj
25.1.03 8.4/31 hit
Syndrom dziecka Autor: Sławek Rybicki
Zimą wszystko jest jakieś smutniejsze a nieliczne promyki słońca nie poprawiają ogólnej chandry. Dzień zaczynamy od męczącego dreptania do pracy gdzie nawet kolejna kawa nie potrafi nas pobudzić do życia. Potem już „po ciemaku” powrót do domu, kolacja, (jeśli nawet gorąca to trudno posiłek o 20 z minutami nazwać obiadem) i spać.

Przezorni żyja dłużej Autor: Andrzej Trembaczowski
Tamtego roku zima wtargnęła w połowie listopada. Odeszła w styczniu, by znowu powróć w lutym. Tak to już bywa w ostatnich latach. W listopadzie pozamarzały lubelskie jeziora, zamarzł Zalew Zemborzycki. Lód trzymał, choć w styczniu padały deszcze i kwitły na łąkach stokrotki.Podlodowe Zawody Koła Hutniczego nr 35 w Ostrowcu Św. Autor: Zbigniew Kutyła
Opis zawodów podlodowych przeprowadzonych na zbiorniku położonym blisko mojego miasta, Brodach.

Troć pod muchą Autor: Roman "Fly" Wigura
Sezon połowu troci i łososia rozpoczynamy w noc sylwestrową od ucieczki z balu, tłumacząc się żonie. Każde tłumaczenie jest dobre - i mało wiarygodne. Bardziej obeznani z tematem jadą na bal do Słupska, Ustki czy też Koszalina, twierdząc, że tylko tam jest ten jedyny i najlepszy bal z oferty sylwestrowo - karnawałowej.


Pstąg na zimno Autor: Małgorzata Jurczyszyn
Ogarnięty salmonellozą człowiek jest jak dziecko. Wie, że styczniowe pstrągi to słabowite chudzielce, ani chytre, ani głodne, ani waleczne. Wie, że satysfakcja z ciągnięcia takiej sznurówki jest bliska zeru. A jednak... jedzie. Siedzenie w domu, w chwili gdy już WOLNO, wydaje mu się taką samą niemożliwością, jak mocno nieletnim obywatelom pozostawienie w spokoju drugiej tabliczki czekolady.

Chańcza przez Ch Autor: Zbigniew Kutyła
Mam swoją podlodówę. Kosztowała sporo, ale było warto. Pomógł mi ją wybrać oczywiście Zbyszek. Dzięki temu, że kupiłem ją w sklepie u "Pinia" zapłaciłem za nią 10 % taniej. Kupon zniżkowy wyżej. Skoro ją już mam to... trzeba ją wypróbować. Nie czekałem na to długo. Już kilkanaście godzin później łowiłem Nią. Wyjazd w następującym składzie: Andrzej, Edek, Kazimierz, Paweł, Zbyszek i ja. Celem był zalew Chańcza.  | < 1 >  2  Następny


Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Prawdopodobnie największy w Polsce i w Europie społecznościowy serwis wędkarski: Fishing . Wędkarstwo to hobby tysięcy ludzi, zapraszamy! Oczywiście realizacja oparta o eZ publish