Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
ARchiwum sklep
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Przedzimie


Wszystkie Pory roku Przedzimie

Przedzimie chyba jednak powinno być odrębną porą roku. Nawet klimatolodzy są podobnego zdania. Przerwany już właściwie okres wegetacji roślin, a wszystko co się rusza przebywa w pobliżu zimowych ostoi. Ale jeszcze nie w matecznikach. Rzecz dotyczy także ryb. Wbrew ołowianej w listopadzie i w grudniu barwie wody, wbrew bezruchowi na jej powierzchni, ryby wcale jeszcze nie popadły w letarg. Niczym miśki próbują przed zimowym odrętwieniem schwytać kojejną porcję białka, którą przetworzą w tłuszcz pozwalający przetrwać zimę i wykrzesać trochę energii na to, by i podczas największych chłodów poszukać pożywienia.

Ryby, wędki, rady, fortele i wędkarze na przedzimiu - to właśnie tutaj...

Prośba do Admina Autor: Kamil T
Adminie prosze cie o zmiane kolorów tego portalu na czas żałoby.Nikomu na pewno nie będzie , przez te kilka dni , przeszkadzać ciemny kolor.

więcej Przedzimie komentuj
03.4.05 9.5/31 hit
Ostrowiec Św. w natarciu. "Złoty" sandacz Autor: Zbigniew Kutyła
Oto kolejny przykład, że wędkarze z mojego miasta nie próżnują.

RYBY I ODDYCHANIE (tekst dotyczy, jak się okazało podczas pisania, ryb z mojego miasta) Autor: Zbigniew Kutyła
Ten tekst pokazuje, że wędkarze z Ostrowca Św. nie tylko łowią ryby, ale i mają różne problemy. Zresztą, kto ich nie ma!?

Samotne wędkowanie, czyli przyjemność Autor: Zbigniew Kutyła
Wyprawa ta odbyła się jeszcze przed przystąpieniem zimy do ataku. Celem miało być, takie sobie łowienie. Stało się całkiem inaczej, o czym zaraz postaram się napisać.

Kleń - jesień i zima Autor: Jacek Jóźwiak
Zapewniałem już, że kleń jest rybą, którą łowić można przez cały rok. Łączne potraktowanie chłodniejszych pór roku wynika z tego, że ryby te jesienią i zimą nie zmieniają stanowisk zbyt radykalnie. W miarę ochładzania się wody coraz rzadziej przebywają w szybkim nurcie, coraz częściej szukają osłony przed rwącą wodą. Wiedzą o tym wędkarze w całej Europie i późną jesienią oraz podczas łagodnych zim nastawiają się na łowienie tego właśnie gatunku.

Pierwsze spotkanie Autor: Jacek Jóźwiak
To był chyba rok 1976. Kolejny listopad i kolejny taki sam artykuł o miętusach. Poddaliśmy się grupą przyjaciół tej corocznej indoktrynacji i postanowiliśmy udać się wreszcie na ryby znane jedynie z uporczywych publikacji w "Wiadomościach Wędkarskich". Licealiści w tamtych czasach wierzyli jeszcze w moc słowa pisanego, więc dwa pierwsze listopadowe weekendy spędziliśmy w domach, bowiem było zbyt ładnie na te ryby nocy, zimna i zawieruchy. Jednak gdy trzecia niedziela najbrzydszego ponoć miesiąca w roku przywitała nas słońcem - nie wytrzymaliśmy i mimo wszystko wyciągnęliśmy ojca kolegi na wyprawę nad Nurzec, który w tekstach z WW powtarzał się tak często, jak kulinarne rojenia o miętusiej wątróbce.

Ryba na opak Autor: Jacek Jóźwiak
Pisze się, że miętus jest rybą wyjątkową, żyjącą na opak. Prawda to niewątpliwa, tyle że wiedza o opacznym życiu tej dziwacznej ryby nie wystarczy, by łowić ją skutecznie i regularnie. Łowca miętusów musi w sobie samym dokonać wielkich zmian. Musi stać się równie nienormalny, jak ten jedyny w Polsce słodkowodny wątłusz...

więcej Przedzimie Miętus komentuj
08.12.01 8.5/33 hit
Łażenie za brzaną Autor: Jacek Jóźwiak
Nie tylko muszkarze i spinningiści mają patent na piękny wędkarski styl. Nie tylko im dana jest kamizelka, wodery czy spodniobuty i podbierak zawieszony na plecach. Nie tylko od nich wymaga się perfekcyjnego opanowania kunsztu. Znakomitą techniką wszakże muszą się wykazać wędkarze łowiący na laskę, opanowanie warsztatu obowiązuje matchowców i każdą odległościówkę.

więcej Przedzimie Brzana komentuj
08.12.01 8.5/17 hit
Całoroczna brzana Autor: Jacek Jóźwiak
Późną jesienią i zimą na wielkich rzekach brzany trzymają się raczej w dużym oddaleniu od brzegu i sięgnąć do ich stanowisk nie jest łatwo. Zbliżają się doń niekiedy, ale warunkiem jest wówczas bliskie sąsiedztwo kamieniska, dość głęboka rynna wysłana głazami. Z rana i pod wieczór niektóre ryby wpływają nawet w wysłane mułem zimowiska leszczy, ale nie dzieje się tak codziennie i wizyta taka nie trwa specjalnie długo.

więcej Przedzimie Brzana komentuj
07.12.01 7.5/21
Certa Wzgardzona Autor: Jacek Jóźwiak
Od lat nie spotkałem na brzegach Wisły warszawskiej ani jednej kontroli prowadzonej przez Państwową Straż Rybacką czy przez straż społeczną stołecznego okręgu PZW. Tylko policja rzeczna pilnuje rzeki przed kłusownikami - ale poważniejszego kalibru.

Zanim lód skuje rzekę cd. Autor: Jacek Jóźwiak
Jeżeli przez kilka godzin nie przyniesie efektów biczowanie łowiska daleko w głąb rzeki, warto na pewien czas przenieść się gdzie indziej - na przykład poszukać w klasycznym miejscu, pod zwalonym drzewem.

Warto wówczas założyć gumę z lżejszą główką i "popląsać" przynętą w pobliżu karczy. To może skusić leniwego szczupaka, a także wywabić z nurtu pięknego sandacza.


Zanim lód skuje rzekę Autor: Jacek Jóźwiak
Za szaleńców Bożych jeszcze kilka lat temu uznawani byli wędkarze, którzy w listopadowe czy wczesnogrudniowe dnie wybierali się na ryby ze spinningami w garści. Zapewnienia niektórych autorów o niezwykłej skuteczności takich zimnokrwistych wypraw przyjmowane były przez większość Czytelników niczym opowieści o eskimoskim polowaniu na morsy.

Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Metki tkane pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.