Portal Sklep Bazar Tygodnik Ryby Domowe Klub Reklama Pomoc
Archiwum sklep 1
English pages

UWAGA! ZNAJDUJESZ SIĘ NA STRONACH ARCHIWALNYCH !!! NOWY ADRES => Wędkarstwo - Rybie Oko - http://www.fishing.pl

 
Artykuły
Forum
Foto
Baza
Co i kiedy
Linki
Brania
Hyde Park
Humor
Znad wody
Filmy i pliki
Kartki
Encyklopedia
Ryby i prawo
Ściąga
 
 
 
 
mniej ostatnich wiadomości 82114
To był fragmnet większej całości, niżej więcej :)
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
Odp: odp:Kłusownicy na śląsku
Odp: dorsz
.......................
Odp: Zapora na Wisłoce
Odp: Oj Panie Bogusz .....
Odp: Żyłka
pytanie o połów
pomocy!
pomocy!
leszczyńskie
"okonek"
Wróżka
W obronie jazgarza
Zawody? Również! Bo dlaczego nie?
Wisiel :/
Łowic bez nęcenia ?
Opowieśc znad wody..
Zanęty produkcji polskiej a zagranicznej
Konińskie kanały
Kupię szpulę do Okumy Avenger AV 30!!!!!!!!!!!!
POŻEGNANIE :) - godz 14!!!
Fajna rybka
Szkoda tytułować
 
 
więcej
Zawody wędkarskie
 4/145
Ten okropny żarłok - JAZGARZ
 
Opowieści znad wody.... cz.1
 6.9/85
Leszczowisko
 7.1/202
 8.8/115 hit
Łakomiec
 7.9/66
Oszuści na Bazarze Rybiego Oka.
 7.3/64
KOMUNIKAT
 
Stało się...
 5.6/30
Kłusownik ukarany! Lepiej późno niż wcale.
 4.9/71
 
 
więcej
Petycja!!!!!!!!!!!!!
Pstrąg Roztocza
Uroczyste otwarcie
 
 
Inne ankiety
Żyłka
Co robisz z niepotrzebnym kawałkiem żyłki?
wyrzucasz gdziekolwiek
rzucasz do wody, bo tam jej nie widać i ptak się nie zaplącze
tniesz na mniejsze kawałki i wyrzucasz
zabierasz ze sobą, by spalić w ognisku
zabierasz ze sobą, by wyrzucić do śmietnika
to inaczej, jak podaj w komentarzu

Wyniki Wyniki wszystkich

Komentuj
 

Lato


Wszystkie Pory roku Lato

Niemal wszystkie rekordowe połowy i najwspanialsze przygody wędkarskie zdarzają się latem. Cóż, wszystkie dziko żyjące stworzenia są w pełni sił i mają niemal wszędzie pod dostatkiem pożywienia. Wędkarze natomiast mają najwięcej czasu na wyprawy nad wodę, nad nią także spędzają urlopy. Z rachunku prawdopodownieństwa wynika wręcz, że lato musi być i rekordo, i przygododajne. Do tego dochodzą długie dni, możliwość nocowania bezpośrednio nad wodą. Tysiące wędek moczy się w wodzie przez 24 godziny na dobę, tysiące ludzi właściwie tylko na te dwa, trzy miesiące roku staje się wedkarzami... Ale czy naprawdę lato to szczyt sezonu?

Ryby, wędki, rady, fortele i wędkarze latem - to właśnie tutaj...

Jak lato, to na plażę! Autor: Marek Pedyński
Plask, plask! - wiosła chlapią o płytką wodę, a spychany nurtem ponton powoli przesuwa się w kierunku rozległej plaży. Ta plaża to północna część piaszczystej wysepki, którą wyczarowała Wisła podczas wiosennego przyboru. W zeszłym roku rzeka niosła tu leniwe, szeroko rozlane wody, w przyszłym zapewne też tak będzie. Pot zalewa oczy, ręce bolą już jak cholera. Spoglądam przed siebie - no, jeszcze trochę wysiłku i na niej będę...

więcej Lato Rzeka komentuj
05.7.03 7.5/31
Szczupak z głębiny Autor: Ryszard Siejakowski
Są wspomnienia, które mimo upływu czasu pozostają w naszej pamięci. Zwłaszcza wtedy gdy miało się na kiju szczupaka giganta i pozostał tylko żal, że trzeba go było po prostu urwać. Może gdyby sam to zrobił, mniej by bolało.

Złapałem BAKCYLA Autor: Paweł Bartkiewicz
No i stało się, załapałem bakcyla pstrągowego.

Lipcowa Noc "Polowanie na Leszcza" Autor: Tomasz Kukułka
Witam wszystkich wędkarzy. Otóż opowiem wam moją histrię wędkarską, która rozegrała się nad rzeką, która nosi nazwę Wisłoka. Wręcz jest to przygoda, która spotkała mnie i mojego kolegę Wojtka W.

więcej Lato Leszcz komentuj
13.1.03 5/32
Nocne jazie spod latarni Autor: Wojciech Łęcki-Węgrzyn
Chciałbym już na wstępie rozwiać domysły wynikające z tytułu, jako by jazie były łatwymi rybami, nic bardziej mylnego. Opisać tu pragnę doświadczenia, jakie nabyłem w czasie nocnych potyczek z tymi rybami, łowiąc nocą na spinning, nad wielką rzeką, w wielkim mieście.

Jaź - lato na całej rzece - uwag kilka Autor: Jacek Jóźwiak
Ta łódka, to kawałek historii naszego wędkarstwa. To słynna "Stynka", składana łódeczka, na której przed laty pływało się po rzekach i jeziorach.

Jaź - lato na całej rzece Autor: Jacek Jóźwiak
Jaziowe lato nie zaczyna się w noc świętojańską, lecz wówczas, gdy ryby te spełnią swoje prokreacyjne obowiązki. Jeśli wiosna eksploduje długotrwałym ciepłem i fala Wielkiej Wody przeczyści rzeki w drugiej połowie kwietnia, to już na początku maja jazie bywają wytarte i znaleźć je można na stanowiskach, które zajmować będą do września. Jeżeli jednak przyroda budzi się do życia powoli, jeśli zima przypomina o sobie przymrozkami i seriami ochłodzeń, a rzeki przez dłuższy czas rażone są przyborem, to jazie jeszcze w pierwszych dniach czerwca mają brzuchy pełne ikry i mlecza. I dalej trzymają się w pobliżu brzegów.

Kleniowe lato Autor: Jacek Jóźwiak
Już pod koniec wiosny umiejętność czytania rzeki staje się podstawą kleniowych łowów. Wędkarz wypatruje podwodnych przeszkód, szuka ustalonych przykos, stara się zauważyć kamieniska, żwirowe rynny...


Saga o rzecznym szczupaku - Płycizny Autor: Jacek Jóźwiak
Podczas upałów warto szczupaków szukać na płyciznach, niekiedy nawet w wodzie nie sięgającej za kolana. Warunek - rzeka musi po płyciźnie płynąć wartką, rześką strugą.

Saga o rzecznym szczupaku - Od maja do lata Autor: Jacek Jóźwiak
Do pierwszego maja szczupak nie powinien interesować wędkarzy. Wystarczy wiedza, że wyciera się wcześnie, w chłodnej wodzie i że na początku maja większość ryb tego gatunku jest już po godach. Z rzadka trafia się inaugurującym sezon spinningistom i żywczarzom samica z niewysypaną ikrą czy samiec z wyrośniętym mleczem, ale ichtiologowie twierdzą, że są to ryby, które nie znalazły dobrych miejsc do odbycia tarła i komórki rozrodcze zostaną wchłonięte przez organizm, ulegną absorpcji.

Valid XHTML 1.0!
Wszelkie prawa zastrzeżone - All Rights Reserved - ©1999-2004 Krokus Sp. z o.o. - powered by eZ publish
Za publikowane treści odpowiedzialność ponoszą ich autorzy, jednocześnie wyrażając tym samym zgodę na ich bezterminową publikację.
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Metki tkane pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.